Jaké výhody, ale i možná rizika přináší prodlužování řas

PublicDomainPictures / Pixabay
Zveřejněno: 26.6.2016 , datum poslední aktualizace: 27.7.2016

Oči jsou nejen oknem do duše, jak se říká, ale také výrazným symbolem krásy a smyslnosti. Přitom platí, čím hustší a delší máme řasy lemující naše oči, tím je náš pohled pronikavější a svůdnější. V drogeriích a obchodech s kosmetikou je k dostání nepřeberné množství řasenek s různými efekty ke zvýraznění očí, ale to dnes není jediný způsob, jak dosáhnout okouzlujícího vějířku řas. Můžete si v drogerii koupit pásky umělých řas a třeba pro zvláštní příležitost si je nalepit. Stále se ale rozšiřuje i nabídka kosmetických studií, které provádí trvalejší prodlužování řas.

Výhody permanentního prodlužování řas

Trvalé prodlužování řas patří mezi velmi oblíbené kosmetické metody poslední doby. Využívají ji ženy všech věkových kategorií, od mladých slečen do zralé ženy. Každá z nich přece chce být krásná a přitažlivá, k čemuž výrazný pohled orámovaný hustými řasami rozhodně přispívá. Výhodou permanentního prodloužení řas je fakt, že nevyžadují téměř žádnou péči. Nemusíte se o ně nijak zvlášť starat, jen jednou za 3-5 týdnů zajít na doplnění vypadaných řas. Nemusíte ani používat řasenku, řasy jsou husté a vypadají pořád jako namalované. Chcete-li, můžete si nechat řasy i ozdobit, například kamínky Swarowski, což je momentálně docela populární. S umělými řasami se můžete koupat, potápět, saunovat a dělat vše, co vás jen napadne. Jsou odolné proti vodě, teplu i potu.

Dva způsoby aplikace umělých řas

Prodlužování řas se obvykle provádí jedním ze dvou způsobů. Prvním z nich je metoda lepení řasy na řasu, kdy se jedna umělá řasa nalepí na jednu řasu přírodní a takto se postupuje u celého očního víčka. Syntetické řasy jsou svým vzhledem velmi podobné řasám přírodním a díky tomu, že jsou takto rovnoměrně umístěny, působí výsledek přirozeně. Délku řas je možné si zvolit podle svých představ, ale samozřejmě je lepší držet se rozumné míry, aby výsledkem nebyl umělý pohled mrkací panenky. Pro opravdu husté řasy se používá druhá metoda lepení trsů, kdy se na jednu přírodní řasu nalepí rovnou několik syntetických. To sice bohatě splní efekt zahuštění, zároveň ale není výsledek natolik přirozený, což je vidět především při bližším pohledu. Nedá se říci, která metoda je lepší, obě mají své přednosti. Záleží tedy především na tom, co od prodlužování řas čekáte.

Mohlo by vás zajímat:  Vyrobte si i vy domácí kosmetiku

Vybírejte pečlivě profesionální aplikaci

K lepení řas se používá speciální lepidlo lékařské třídy, které je zdravotně nezávadné, neuvolňuje výpary a nedráždí pokožku ani oči.  A právě tady se dostáváme k prvnímu a největšímu riziku. Při použití levných nekvalitních lepidel, u kterých není zaručeno nezávadné složení, může dojít k podráždění pokožky a očí, k alergické reakci a dalším problémům. Stejně tak použití nekvalitních řas může být rizikem, ať už přímo zdravotním, nebo minimálně takovým, že výsledek nebude stoprocentní. A v neposlední řadě je tu otázka hygieny, která musí být při aplikaci bezpodmínečně dodržována. Proto je velmi důležité pečlivě vybírat kosmetičku, které se svěříte do rukou. Profesionální aplikace zabrání také poškození vašich přírodních řas, ke kterému by při špatném zacházení mohlo dojít.

Aplikace umělých řas stojí obvykle zhruba od jednoho do tří tisíc korun. Pokud chcete investovat do krásy a ušetřit si každodenní líčení, proč ne. Jak už ale bylo zmíněno, dejte si raději záležet při výběru kosmetického studia.

 

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení