Kryolipolýza: Pomůže od tukových polštářů, ale zázraky nesvede

PublicDomainPictures / Pixabay
Zveřejněno: 31.7.2016 , datum poslední aktualizace: 6.8.2016

Přebytečné tukové zásoby trápí mnoho žen i mužů. Způsobů, jak redukovat tukové vrstvy, je více. V první řadě jsou to samozřejmě přirozené metody jako přechod na zdravou stravu a zařazení sportu do svého denního programu. Ani to ale někdy nestačí a tuk na určitém místě se nás drží jako klíště. Pak přichází na řadu pomoc odborníků. Můžete si nechat odstranit přebytečné tukové buňky pomocí chirurgického zákroku, ale jde o celkem bolestivou metodu s nutnou rekonvalescencí. Není divu, že mnoho lidí volí raději neinvazivní způsoby, které znamenají minimum nepříjemných pocitů. Jednou z takových metod je i kryolipolýza, neboli liposukce zmražením tukových buněk.

V čem spočívá kryolipolýza?

Kryolipolýza je považována za jednu z nejefektivnějších metod, jak se celkem bezbolestně zbavit nepříjemného tuku v problémových partiích těla. Dokonce se dá její výsledek srovnávat s klasickou liposukcí. Používá se především na zmenšení tukových polštářů v oblasti břicha, boků, stehen, hýždí a paží. Princip spočívá v ochlazení tukových buněk přes pokožku pomocí speciálního přístroje. Tímto zmražením v podtlaku se spustí rozpad tukových buněk, aniž by došlo k poškození okolní tkáně. Na chlad jsou totiž citlivé právě jen tukové buňky. Zničené tukové buňky se pak v následujících týdnech po zákroku jako odpad odplaví z těla ven pomocí lymfatického systému.

Pro koho není metoda zmražení tukových buněk vhodná?

Procedura kryolipolýzy je vhodná pro lidi, kteří mají lokalizované tukové polštáře a jejich obezita není větší než 10%. Při silnější obezitě s vysokým podílem útrobního tuku není řešením. Kontraindikací je také těhotenství a kojení, kardiovaskulární onemocnění, onemocnění cévního systému, onkologické onemocnění, dále pak nemoci kůže, epilepsie, snížená funkce nebo onemocnění ledvin, jater či slinivky a některá další onemocnění. Před aplikací je vždy třeba důkladně probrat svůj zdravotní stav s ošetřujícím personálem. A samozřejmostí by mělo být pečlivé zvolení salónu, na který se obrátíte.

Mohlo by vás zajímat:  Důvody, proč jíst potraviny bohaté na bílkoviny

Průběh ošetření

Procedura zmražení tukových buněk trvá zhruba 1 hodinu. Na pokožku se nanese krycí membrána, která ji ochrání před působením chladu. Poté se ošetřovaná část nasaje do hlavice speciálního přístroje a ta pak řízeně podchlazuje ošetřovanou oblast. Ze začátku tohoto procesu můžete pociťovat mírný tlak a lokální pocit chladu, ale není to určitě nic, co by působilo bolest. Po chvíli si zvyknete a můžete zbytek času využít k odpočinku. Po odstranění hlavice je ošetřované místo ztuhlé a obvykle je potřeba jej rozmasírovat, o což se personál kliniky postará. Poté už můžete jít domů, aniž byste museli dodržovat nějaký speciální režim. Není třeba času na rekonvalescenci, můžete normálně pracovat, sportovat i cokoliv jiného. Několik dní po aplikaci však může být pokožka v místě ošetření citlivá. Důležité je hodně pít v následujících týdnech, aby mohla lymfa v těle dobře proudit a odplavovat zničené tukové buňky.

Trvalý efekt, ale ne zázrak

Kryolipolýza slibuje úbytek tukových polštářů o zhruba 25% po jedné aplikaci. Výsledek začíná být patrný asi po čtyřech týdnech, ale i poté se ještě tělo formuje, odplavování buněk trvá dva až tři měsíce. Výhodou je, že jde o trvalý efekt, zničené buňky se už neobnoví. Samozřejmě to ale neznamená, že se nemohou na jejich místě vytvořit nové. Kryolipolýza není zázračným způsobem trvalého zhubnutí bez námahy, ale metodou formování problematických partií těla, když nic jiného nezabírá. Aby tedy byl výsledek opravdu trvalý, je vždy potřeba přejít na zdravý životní styl, tedy jíst přiměřeně a vyváženě a zařadit do svého programu pravidelné sportovní aktivity.

 

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení