Terapie tmou přináší osvobozující a úlevný pocit!

Terapie
Zveřejněno: 12.2.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Terapie tmou je zatím poměrně neznámá. Pomaličku se dostává do povědomí a dobrovolně se nechávají zavírat do tmy především lidé s depresemi a s náročným povoláním, které je především psychicky vyčerpávající.

Máte-li i vy pocit, že vás práce vyčerpává, podepisuje se na vašem zdraví, jste znechuceni z věčně zvonícího telefonu, ze zodpovědnosti za svou práci a své podřízené, máte pocit, že už dávno nejste dobrým partnerem a rodičem, možná byste i vy rádi “vypli”. A to doslova! Terapie tmou je pro mnohé velmi radikální řešení, ale vyhledává ji čím dál více lidí. Možná že i vy, když překonáte prvotní nepříjemný pocit z představy trávení času v absolutní tmě, pocítíte naopak lákavý pocit možného odpočinku, relaxace a naprostého klidu. Terapie tmou vám umožní ujasnit si životní priority, uvolní nahromaděný stres a uklidnit se. Terapie tmou je však vhodná také pro lidi, kteří by si rádi snížili krevní tlak bez léků. Díky pobytu ve tmě tělo začne produkovat více hormonu melatoninu, který se tvoří hlavně v době, kdy spíme – tedy ve tmě. Současně tento hormon působí příznivě proti infarktům, rakovině a stárnutí. To však nejsou jediné výhody terapie tmou.

Terapií tmou proti depresím

Terapie tmou vyvolává v lidech dlouhodobou absenci zevních podnětů, což má za následek, že organismus má potřebu nahrazovat signály ze sebe sama. Díky tomu dochází k různým vizím a emočnímu zpracování starých zážitků. Díky tmě naleznete na své problémy nový pohled a pochopíte, zda význam, který jste jim přikládali, je skutečně nutný. Terapie tmou je vyhledávána především lidmi, kteří jsou dlouhodobě ve stresu, kterým hrozí zdravotní potíže nebo syndrom vyhoření.

Terapie tmou však nepomáhá pouze proti depresím. Jak jsme již napsali, mnoho klientů využívající tuto terapii postihne extrémní příval energie. U jiných se zase sníží výskyt kožních problémů, zlepší se zrak a sluch. Současně je terapie vhodná při redukci váhy, neboť tělo vnímá potřebu jídla zcela jinak, když jídlo nevidí.

Mohlo by vás zajímat:  Láska - mocná čarodějka

Terapii tmou si však nezkoušejte navodit sami doma. Přítomnost terapeuta je nesmírně důležitou součástí terapie. Je to právě terapeut, který vám pomáhá udržovat pocit bezpečnosti, vysvětluje vám, co se s vámi děje atp.

Chcete-li si i vy dopřát terapii tmou, pečlivě si vybírejte, komu se svěříte. V ČR existuje mnoho amatérských pracovišť, kde vám nabízí pobyt ve tmě spolu s meditacemi, relaxační hudbou atp. Přesně takhle ale terapie tmou nefunguje. Proto buďte opatrní.

[yop_poll id=”23″]
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení