Autismus
Zveřejněno: 13.5.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Autismus je duševní choroba charakteristická abnormální společenskou interakcí. Člověk postižený touto chorobou se vykazuje opakovanými vzorci v chování a deformovanými komunikačními schopnostmi. Tyto příznaky se objevují už před třetím rokem věku dítěte. 

Obvyklé příčiny autismu

Proč se autismus objevuje, není zatím prokazatelně vědecky zjištěno. Je však zřejmé, že hlavními příčinami autistického chování jsou určité psychologické kombinace vrozeného genetického základu a některé další rizikové faktory týkající se především okolního životního prostředí, které jsou škodlivé lidskému organismu. Existují vědecké studie popisující vzájemné souvislosti mezi autismem a narušením ještě nevyvinutého imunitního systému v rané fázi života. Mezi takováto narušení imunity mohou patřit například závažná infekční onemocnění případně intoxikace organismu a podobně.

Obvyklé příznaky autismu

Autistické poruchy psychického spektra se určují pomocí psychotestů. Diagnostická metoda určující autismus se nazývá diferenciální diagnostika, což prakticky znamená něco jako vylučovací metoda. Stupnice autistických příznaků je velmi rozsáhlá a neexistuje v podstatě spolehlivá metoda, jak autismus klinicky definovat. Může se stát, že i několik různých specialistů v tomto oboru se může v názorech na jednoho pacienta lišit.

Možnosti léčby autismu

Onemocnění tohoto druhu je velmi závažné a je v podstatě nevyléčitelné. Člověk postižený autismem zůstane autistou po celý život. Nicméně škála závažnosti autistických poruch může být rozličná a existují určité stupně autismu podle míry zasažení nervového systému. Míru autismu je možno snížit terapeutickými metodami natolik, že člověk autismem postižený je schopen samostatně a plnohodnotně fungovat v lidské společnosti, třebaže i s určitými formami úlev.  Vhodné jsou také různé alternativní a přírodní metody léčby.

Rizika a komplikace autismu

Proč ke vzniku této poruchy dochází, zatím není známo. Je však zřejmé, že jde zejména o genetické dispozice, poškození mozku a mozkových nervových center, která jsou nedostatečně propojena.

Mohlo by vás zajímat:  Nástrahy sexu

 

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení