GS Merilin recenze: Má účinky na menopauzu? – zkušenosti

woman-gcb56a3e20_1920
Zveřejněno: 13.4.2023 , datum poslední aktualizace: 28.8.2023

Ženská reprodukce funguje na trochu jiném principu než ta mužská. Zatímco muži jsou plodní prakticky celý život, u žen ve středním věku dochází k její postupné ztrátě. Jelikož klesá hladina estrogenu, může se to negativně odrazit na řadě problémů, které vám mohou znepříjemnit vaše každodenní fungování. Dnes se proto mrkneme na to, co můžete čekat od dlouhodobého užívání doplňku stravy GS Merilin.

Menopauza je obdobím v životě každé ženy, na které je důležité se opravdu dobře připravit. Jelikož se její příznaky považují za normální, v současné době na ně neexistuje žádná konzervativní léčba, která by byla ženám běžně dostupná. Kromě toho, že ženy často zápolí s návaly horka a pocení, může docházet i k větší podrážděnosti, k nespavosti, vaginální suchosti a vypadávání vlasů, které mohou mít s narůstajícím věkem horší kvalitu.

V případě, že se s tím nechcete jen tak smířit a máte zájem o podporu svého zdraví, krásy a duševní pohody, můžete vyzkoušet fytoestrogeny, které dovedou zmírňovat náhlý pokles přirozeného estrogenu. To pak může přispět ke zvýšení kvality vašeho života i ve zralejším věku.

Estrogen tablety

Zvažujete koupi přípravku na menopauzu? Podívejte se na naše srovnání estrogen tablet! 🏆

Srovnání nejlepších přípravků na menopazu Tipy na zmírnění příznaků menopauzy Informace o menopauze

GS Merilin recenze: Má účinky na menopauzu? – zkušenosti

Jelikož je na trhu s doplňky stravy pro ženy opravdu velké množství různých produktů (jako je například Feminus, o kterém jsme psali nedávno), dnes se podíváme, co můžete očekávat od doplňku stravy GS Merilin.

Co je GS Merilin?

GS Merilin recenze: Má účinky na menopauzu? – zkušenosti

GS Merilin je doplněk stravy pro zralé ženy, které mají zájem o redukci negativních příznaků menopauzy. Stejně jako mnoho jiných má přírodní složení, takže se nemusíte bát, že obsahuje hormony. Vzhledem k tomu, že má silné složení a užívá se pouze jedna tableta denně, je jeho používání uživatelsky velmi přívětivé.

Složení GS Merilin – vitamíny a bylinky

V GS Merilin nacházíme látky, které přispívají k normálnímu stavu kostí, normální náladě a hormonální rovnováze.

Každá kapsle obsahuje:

 • Ploštičník hroznatý
 • Drmek obecný
 • Šácholan
 • Indický ženšen (ašvaganda)
 • Vitamín B6
 • Vitamín D3
 • Hořčík
 • Vápník

Vitánie snodárná (nebo také ašvaganda) přispívá k redukci stresu a k podpoře normálního nočního spánku. Vitamín D3 je spolu s vápníkem nepostradatelný pro normální stav kostní hmoty. Dále ve složení vidíme bylinky, které se spojují s redukcí návalů horka a pocení a s doplněním energie. Z našeho úhlu pohledu tedy vypadá složení GS Merilin opravdu velmi dobře.

Estrogen tablety Elli MenoOsteo FORTE

 

Kolik stojí a kde ho koupit?

Doplněk stravy GS Merilin seženete téměř ve všech lékárnách. Také se dá ale sehnat v některých e-shopech se zdravou výživou a podobně. Cena se pak pohybuje kolem 450,- za jedno. Vzhledem k tomu, že se bere pouze jedna tableta, vydrží vám na dva měsíce užívání.

💡TIP: V podobné cenové hladině se nachází i Womeno s 12 účinnými látkami na menopauzu.

Zkušenosti zákaznic

Menopauzální ženy hodnotí užívání GS Merilin Original pozitivně, na srovnávači Zboží má 4,1 hvězdiček z 5. To svědčí o tom, že k němu mají jen minimum výhrad.

Když se podíváme do jednotlivých hodnocení, ženy o GS Merilin Original nejčastěji říkají, že:

 • Na tento doplněk stravy nedají dopustit
 • Jsou spokojené
 • Méně trpí na návaly horka a pocení
 • Se jim cca po 14 dnech zlepšila nálada
 • Už ho užívají po dobu několika let
 • Se jim po něm mnohem lépe spí

Některým ženám vadí jeho vyšší pořizovací cena. Kdybychom ji ale měli nějak hodnotit, v kategorii doplňků stravy jde o běžný průměr. Řada doplňků stravy pro menopauzální ženy je dokonce o dost dražší (jejich cena se může pohybovat i kolem 1 000,- za jedno balení).

Ženy se také celkem shodují v tom, že nástup prvních účinků proběhl překvapivě rychle. Několik jich také uvedlo, že GS Merilin Original užívají už po dobu několika let a nezdá se, že by měly v úmyslu s tím přestat. Z toho důvodu ho můžeme na základě těchto pozitivních hodnocení doporučit i vám.

Nevýhody

 • Některým uživatelkám nepomáhá dostatečně vyřešit všechny problémy
 • Některé uživatelky si stěžují na zhoršení složení (původní výrobek GS Merilin Harmony jim vyhovoval více)

Merilin užívám již léta. Jsem s ním naprosto spokojená. Poslední dobou upravil výrobce složení, ale mám dojem, že účinek je stejný. (Vera, Zboží.cz)

 

Také máte s GS Merilin Original pozitivní zkušenost?

 

Štítky: , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení