Jak se vypořádat s menopauzou? Zkuste estrogen tablety!

estrogen tablety
Zveřejněno: 16.5.2023 , datum poslední aktualizace: 26.10.2023

Dost možná se nacházíte v období, kterému se říká premenopauza, v jehož průběhu ještě nepociťujete žádné příznaky postupně se přibližujícího přechodu. Než však do něj skočíte rovnýma nohama, čeká vás ještě perimenopauza, která předchází klimakteriu, a během které můžete očekávat návaly pocení a horka, vaginální suchost a mnoho dalších negativních jevů, které mohou významně ovlivňovat kvalitu vašeho života. Mohou vám s tím nějak pomoci bylinky na menopauzu ve formě doplňků stravy?

Mnoho žen v pokročilém věku dumá nad tím, jak zvýšit hladinu estrogenu. Tím spíš, když menstruace se stává stále méně pravidelnou a trápí je hormonální změny, které mívají dopad jak na jejich osobní, tak na pracovní život.

Nejde jen o nadměrné pocení a návaly horka, o kterých jsme se zmiňovali v úvodu tohoto článku. Trápit vás může i vypadávání vlasů a zhoršení jejich kvality. S tím jde mnohdy ruku v ruce i zhoršená kvalita kůže, nespavost, podrážděnost, dlouhodobá únava a mnoho dalších projevů, kvůli kterým se nemusíte cítit v nejlepší formě.

Přečtěte si: Zjistěte, jaké jsou další obvyklé příznaky menopauzy

Některé ženy mohou dokonce trpět na sníženou imunitu, která přestává být tak čilá jako dřív. Jelikož její převážná část sídlí ve střevech, rozhodně není na škodu vyzkoušet probiotika a prebiotika, která dovedou vhodně podpořit váš mikrobiom.

Dnes však budeme primárně hovořit o volně prodejných doplňcích stravy pro zralé ženy a o tom, které z nich se vyplatí vyzkoušet.

Menopauza není pauza

I když se v životě žen spousta věcí mění, společnost stále očekává, že budou odvádět stabilní a kvalitní (nejen pracovní) výkon. To může být pro ženy velkým zdrojem stresu, zvlášť pokud mají potíže se spánkem, s nepředvídatelnými návaly horka a pocení, kvůli kterým se musí neustále převlékat, s depresivní náladou či s nedostatkem energie a náhle problematickou koncentrací a pamětí.

Jelikož se ale menopauza považuje za naprosto normální a v současné době na ni neexistuje žádný široce dostupný způsob léčby, ženy často vyhledávají fytoestrogeny (přírodní látky, které se podobají ženskému hormonu estrogenu) a některé z nich se také dlouhodobě snaží o změnu životního stylu, která by jim mohla při zvládání menopauzy taktéž do určité míry pomoci.

Zmírnění nepříjemných příznaků menopauzy

Kromě bylinek ženy často sahají po nejrůznějších vitamínech a minerálech, které dovedou zmírnit riziko řídnutí kostí. Další mohou podporovat normální psychickou pohodu, zmírňovat negativní projevy razantního poklesu ženských hormonů, zlepšovat kvalitu vlasů a pokožky, podporovat sexualitu a normální hladinu energie a podobně. Jelikož je ale na našem trhu přírodních doplňků stravy pro zralé ženy nespočet, nemusíte se dobře orientovat v tom, které se vyplatí vyzkoušet. Proto se na jejich výčet podíváme níže.

Tip: Jak mít krásné a husté vlasy?

TOP 7 přírodních doplňků stravy na menopauzu

1. Womeno

60 kapslí

2. FytoFEM

90 tablet

3. Sarapis Mensis

60 kapslí

4. GS Merilin

60 kapslí

5. Menoxin

60 kapslí

6. Elli MenoOsteo Forte

120 tobolek

7. NaturVia PerfectDay

60 kapslí

cca 395 Kč

cca 570 Kč

cca 600 Kč

cca 450 Kč

cca 329 Kč

cca 600 Kč

cca 500 Kč

Womeno

doplněk stravy na menopauzu
Womeno

Womeno je přírodní doplněk stravy pro zralé ženy, který obsahuje komplex 12 látek . Ty podporují normální hormonální rovnováhu, vitalitu, normální hladinu energie, normální činnost imunitního systému a soustředěnost . Díky tomu by se mělo jeho dlouhodobé užívání pozitivně odrazit hned v několika oblastech vašeho života.

Ve složení najdeme bylinky, které se tradičně používají v období menopauzy a pro nastolení hormonální rovnováhy. Zmínit můžeme červený jetel, ploštičník hroznatý, smldinec chlupatý, len setý, drmek obecný, ženšen pravý, zinek, vitamín B6, kyselinu pantotenovou, vitamín B12, vitamín D a vitamín E . V každém balení se nachází 60 kapslí, které se po jedné užívají dvakrát denně. Jedno Womeno vám tedy vydrží na jeden měsíc užívání. Cena za jedno je velmi příznivá, seženete ho už za 395,– + poštovné. Kladem je pak i to, že při objednávce většího počtu balení získáte množstevní slevu.

Womeno zkušenosti
Womeno zkušenost. Zboží.cz

 

Mohlo by vás zajímat:  Cholesten [recenze]: Sníží, nebo nesníží cholesterol?

FytoFEM

doplněk stravy na menopauzu
FytoFEM

Dalším doplňkem stravy na menopauzu, který můžete vyzkoušet, je FytoFEM Harmony + Control, který je taktéž určen ženám po čtyřicítce.  V jednom balení se nachází 90 tablet a doporučené schéma užívání je jedna tableta denně, ideálně ve večerních hodinách. Jedno balení vám tedy vydrží na delší dobu užívání. Cena za balení je pak o něco vyšší, pohybuje se kolem 570,-.

Ve složení pak najdeme jetel luční, sóju, extrakt z guarany, extrakt z kozlíku lékařského, extrakt ze smldince chlupatého, vitamín D3, pantothenát vápenatý, extrakt z ploštičníku hroznatého, zinek, hořčík, chrom, vápník  a podobně. I když složení tohoto doplňku stravy vypadá dobře,  některé látky jdou trochu proti sobě. Například kozlík se používá na uklidnění a guarana na povzbuzení . Není nám tedy úplně jasné, jak přesně to může fungovat, zkusit to ale můžete.

FytoFEM zkušenost
FytoFEM zkušenost. Zboží.cz
FytoFEM zkušenost
FytoFEM zkušenost. Zboží.cz
FytoFEM zkušenost
FytoFEM zkušenost. Zboží.cz

Sarapis Mensis

 

doplněk stravy na menopauzu
Sarapis Mensis

Sarapis Mensis si taktéž zaslouží vaši pozornost,  pozor si na něj však musí dát ženy, které mají alergii na včelí produkty, protože obsahuje fermentovaný pyl a květní pyl . Dále  obsahuje hořčík, extrakt z brusinek, extrakt ze sojových bobů, červený jetel, vitamíny skupiny B a další, jako je například vitamín E . Ve srovnání s ostatními Sarapis Mensis obsahuje několik odlišných látek, může být tedy  alternativou pro ženy, které mají potíže s močovými cestami a snáší dobře včelí produkty . Také byste měly  být méně unavené a podrážděné .

V jednom balení se nachází 60 kapslí a opět se doporučuje užívat dvě denně. Ve srovnání s ostatními  jde navíc spíš o doplněk na zvýšení komfortu během menstruace a PMS . V neposlední řadě, za jedno balení zaplatíte kolem 600,- a vydrží vám měsíc.

Sarapis Mensis zkušenosti
Sarapis Mensis zkušenosti. Heureka.cz

 

 


GS Merilin

doplněk stravy na menopauzu
GS Merilin

Rozhodně neuděláte nic špatného, když se rozhodnete vyzkoušet doplněk stravy GS Merilin, který je opět určen  ženám v období menopauzy . Ve srovnání s ostatními se nám však zdá být jeho složení trochu chudší.  Obsahuje extrakt ze šácholanu, extrakt z vitánie, extrakt z drmku obecného, extrakt z ploštičníku hroznatého, vitamín D, vitamín B6 a hořčík s vápníkem .

Dřívější GS Merilin Harmony obsahoval ještě méně látek, včetně třezalky tečkované, která může negativně působit na selhávání antikoncepce.  Některým ženám však tento starší doplněk stravy dle jejich slov vyhovoval více . Během dne se užívá jedna tableta, takže vám balení, ve kterém je 60 kapslí, vydrží dva měsíce. Cena tohoto doplňku stravy se pohybuje cca kolem 450,-.

GS Merilin zkušenosti
GS Merilin zkušenosti. Zboží.cz

 

 

Mohlo by vás zajímat:  Otužování – posílí vaši obranyschopnost a přitom nic nestojí

Menoxin

doplněk stravy na menopauzu
Menoxin

Pokud se dlouhodobě zajímáte o zdravější životosprávu, nejspíš už jste někdy slyšeli o doplňcích stravy od Advance Nutraceutics. Tato firma stojí i za doplňkem stravy Menoxin, který je  určen zralým ženám, které sužují negativní projevy přechodu .

V jeho kapslích opět najdeme  červený jetel, extrakt ze sóji, len setý, extrakt ze šalvěje lékařské, včelí mateří kašičku, vitamín B6 a vitamín B5 . Opět je nutné zdůraznit, že tento doplněk stravy nebude vyhovovat ženám, které jsou přecitlivělé na včelí produkty. Ve srovnání s předchozími navíc v Menoxinu najdeme spíš méně složek. Na úpornější projevy menopauzy tedy nemusí sám stačit. Doporučené užívání jsou jednou jedna až dvě kapsle za den. V jednom balení je jich 60 a zaplatíte za ně kolem 329,-.

Menoxin zkušenosti
Menoxin zkušenosti. Heureka.cz

 

 


Elli MenoOsteo Forte

doplněk stravy na menopauzu
Elli MenoOsteo Forte

Mezi oblíbené doplňky stravy pro menopauzální ženy tradičně patří i Elli MenoOsteo Forte. Když se však podíváme na složení, opět se nám zdá, že  obsahuje méně složek, než by mohlo, proto bychom ho volili spíše ve chvíli, kdy příznaky menopauzy nejsou zas až tak vážné . Primárně se nám ale (i podle názvu) zdá, že cílí především na prevenci osteoporózy, která se může u žen po přechodu objevit.

V každé kapsli najdeme  extrakt ze sóji, extrakt z chmele otáčivého, extrakt z jetele lučního, vitamín K, vitamín D, vápník, vitamín B2, vitamín B12 a kyselinu listovou . Doporučená velikost dávky jsou 2 tablety denně, prvních 14-21 dnů však můžete užívat i 3. V jednom balení je 90+30 tobolek a zaplatíte za něj kolem 600,-.

Simply You Elli MenoOsteo FORTE zkušenost
Simply You Elli MenoOsteo Forte zkušenosti. Zboží.cz

 

 


NaturVia PerfectDay

Doplněk stravy na menopauzu
NaturVia PerfectDay

V neposlední řadě se také podíváme na doplněk stravy PerfectDay od NaturVia, který je taktéž vhodný pro ženy v období menopauzy. V jedné kapsli  najdeme ploštičník hroznatý, extrakt ze sojových bobů, drmek obecný, chmel otáčivý a vitamín D . I když složení samo o sobě nevypadá špatně, opět  musíme ve srovnání s některými jinými doplňky stravy z této recenze konstatovat, že je spíše chudší, a to i když obsahuje látky, které se tradičně spojují se zmírněním příznaků přechodu .

V balení PerfectDay objevíme celkem 60 kapslí, doporučené schéma užívání je pak 1 kapsle denně, ideálně ve večerních hodinách. Pokud nebudete mít štěstí na nějakou zajímavou slevu, bude vás stát kolem 500,-, takže patří spíše k dražším výrobkům a nemusí být dobře dostupný pro všechny. Kdo ale bude chtít, ten ho samozřejmě může v případě zájmu taktéž vyzkoušet.

Jak se vypořádat s menopauzou? Zkuste estrogen tablety!
NaturVia PerfectDay zkušenost. Zboží.cz
Jak se vypořádat s menopauzou? Zkuste estrogen tablety!
NaturVia PerfectDay zkušenost. Zboží.cz

 

 

Také máte s některým z těchto doplňků stravy pozitivní zkušenost? Podělte se o ni v naší diskuzi.

 

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení