Tonerin: Před podvodem varuje i SÚKL!

anonymous-girl-in-mask-and-hoodie-sitting-near-lap-2023-11-27-05-35-25-utc
Zveřejněno: 2.10.2024

Máte vysoký krevní tlak, případně zvýšený cholesterol, a při brouzdání po internetu jste narazili na výrobek, který si říká Tonerin? V tom případě se mějte na pozoru, protože jste právě zavítali na stránky podvodného přípravku, před kterým varuje i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Co vše byste o něm měli znát? Na to se půjdeme společně hned podívat!

S narůstajícím věkem každého z nás sužují první zdravotní problémy. U někoho je to hypertenze, u dalšího třeba autoimunitní onemocnění. Proto se doporučuje nezanedbávat prevenci u ošetřujícího lékaře, který bude váš stav podrobně monitorovat a v případě potřeby vám doporučí užívání léků.

Češi ale v mnoha případech chodí k lékaři jen velice neradi a mnohem ochotněji se spoléhají na samoléčbu. Není proto výjimkou, že vy, nebo někdo z vašich příbuzných a známých, jednoho dne přišel s příběhem o zázračném Tonerinu, který může všechno vyřešit.

Vzhledem k tomu, že lidé v neřešitelných a náročných situacích často před nákupem nic neověřují, snadno z nich tyjí podvodníci, kteří zneužívají jejich důvěry a tíživé životní situace. Ano, hádáte správně. Mezi podvodné přípravky, které na tyto lidi cílí, patří i Tonerin, o kterém je tu dnes řeč.

Co vše je na Tonerinu špatně? A jak poznat bezpečný doplněk stravy nebo lék?

Co je Tonerin?

tonerin podvod

Tonerin se tváří jako zázračný přípravek na čištění cév, hypertenzi a na další problémy, které souvisí se stavem kardiovaskulárního systému.

Například na pofidérně vypadajících webových stránkách vidíme, že provozovatel webu o Tonerinu říká, že tyto tobolky jsou potenciální léčbou vysokého krevního tlaku. 

Podobnými hesly se ale nenechte zmást, protože jde o léčebné tvrzení, které se s doplňky stravy, kterým Tonerin bezpochyby je, vůbec nesmí spojovat.

tonerin podvod

Varuje před ním i SÚKL

Dozor nad léky a doplňky stravy, které jsou na našem trhu v nabídce, má SÚKL, což je zkratka Státního ústavu pro kontrolu léčiv. V případě, že je s nabídkou něco v nepořádku, může se dostat na pravidelně aktualizovaný seznam Internetových stránek s nelegální nabídkou neschválených přípravků.

Nejspíš vás nepřekvapí, že konkrétně Tonerin je na tomto černém seznamu už od roku 2022.

Z toho mimo jiné plyne i jedna další důležitá informace. Pokud před něčím varuje nejvyšší dozorový orgán, pak jde skutečně o podvod a i přes líbivé informace se skutečně nedoporučuje inzerovaný produkt kupovat.

tonerin recenze

Co dalšího je na tom špatně?

Například to, že v dřívějších dobách Tonerin nelegálně zvyšoval důvěryhodnost prodávaného výrobku tím, že do své prezentace zahrnul fotografii známého kardiochirurga Pirka. Ten se kvůli tomu obrátil dokonce na policii.

Dále před Tonerinem varují i poradny internetových lékáren. Dotaz na Tonerin se objevil nejen v poradně lékárny Dr. Max, ale také v poradně lékárny Pilulka.

Standardně je opět velice těžké dohledat, kdo za touto nelegální nabídkou stojí. Na webových stránkách totiž chybí všechny zákonné náležitosti. Vidíme pouze e-mailovou adresu. Velmi silně však pochybujeme o tom, že by nám na nějaký dotaz spojený s výrobkem někdy někdo odepsal.

Jak poznat legální přípravek?

V první řadě tak, že před ním nevaruje SÚKL, lékárna, ani jiná důvěryhodná instituce. Zároveň se neobjevuje ani v titulcích zpráv ve spojení s nějakou kauzou.

Dále ho poznáte podle toho, že:

  • Dodržuje náležitosti doplňku stravy (ten vás nemůže z ničeho vyléčit; pokud tvrdí, že ano, není to legální)
  • Dodržuje náležitosti registrovaného léčivého přípravku (ten už léčit může, hodně ale záleží, zda se dá koupit ve volném prodeji, nebo pouze na recept; pokud někde objevíte nabídku léku na recept v prodeji bez receptu, jde o podvod)
  • Na oficiálních webových stránkách je IČO, DIČ, pokud ho prodejce/provozovatel má, obchodní podmínky, zásady ochrany osobních údajů a podobně

Také doporučujeme číst uživatelské recenze. A to nejen ty, které jsou na oficiálních webových stránkách, ale také na srovnávačích zboží, na nejrůznějších internetových diskuzích, na firemních vizitkách (Mapy, Google) a podobně. Tyto recenze bývají nefiltrované, takže se můžete dočíst i případná negativa o produktu nebo prodejci.

Ověřené a neproblematické doplňky stravy na cholesterol jsme vám pak představili v tomto článku.

Nechali jste se někdy nachytat na podobný podvod, nebo ho dokážete včas odhalit?

Mohlo by vás zajímat:  Jak na klíšťata?
Štítky: , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení