Jablečný ocet část 1. — Výroba, účinky a užívání

Jablka
Aktualizováno

Pokud jste ještě neslyšeli o jablečném octu a jeho možná zázračných účincích, rozhodně si nenechte ujít tento článek. Dozvíte se totiž mnohé užitečné rady, a to nejen jaké má jablečný ocet účinky, ale také jaký vliv má na náš organismus a jak jej užívat.

Nejdříve uvedeme na pravou míru, co to jablečný ocet je. Jde o čistý produkt z jablek, který vzniká fermentací. Jde tedy o proces kvašení, který zvládnou jak odborníci, tak i vy sami doma. Celý proces je jednoduchý, stačí mít zhruba 1 kg jablek, velkou, alespoň 5litrovou sklenici a dostatek času. Omytá jablka nastrouhejte – se vším všudy, nemusíte je loupat ani zbavovat jádřinců. Nastrouhaná jablka poté dejte do sklenice a zalijte jablka tak, aby byla úplně ponořená – voda by měla přesahovat alespoň 5 cm nad ně. Sklenici poté přiklopte a dejte na teplé, temné místo. Je vhodné je dvakrát denně promíchat. Po týdnu obsah sklenice sceďte a tekutinu dejte opět do sklenice, kterou uzavřenou uchovávejte další tři týdny na temném místě. Nakonec opět produkt sceďte přes látku, konečně ocet nalijte do sklenic, uzavřete je a uchovávejte v lednici.

Hlavní účinky na lidský organismus

Jablečný ocet má velmi příznivé účinky na nás organismus. Dokáže s ním mnohé. Zaprvé pomáhá při cukrovce. Pravidelným užíváním tohoto octa totiž stabilizujete hladinu krevního cukru, což je pro diabetiky klíčové. Všem ostatním toto může být pomůcka při boji s chutí na sladké.

Zadruhé umí jablečný ocet pomoci s cévami a srdečními onemocněními. Bojuje totiž proti vysokému cholesterolu, který způsobuje potíže, jež mohou postupem času ohrozit náš život.

Chcete-li zhubnout, potom rozhodně nepřeskočte tento třetí odstavec o tom, co jablečný ocet umí. Díky tomu, že sníží a stabilizuje hladinu krevního cukru, což jsme zmínili dříve, nebudete mít neovladatelné chutě, ale také konzumací jablečného octa docílíte pocitu sytosti. Tím nebudete mít potřebu tolik jíst a snáze zhubnete. Rozhodně však ocet nenahradí žádnou plnohodnotnou stravu! Jde pouze o doplněk stravy.

Mohlo by vás zajímat:  Syrovátka: Opravdu je to zázračný všelék?

Máte-li střevní potíže, jste unavení, trápí vás bolestivá menstruace, i v těchto případech ocet můžete konzumovat a uvidíte brzy výsledky.

Vinegar

Jak jablečný ocet užívat

Jablečný ocet lze užívat jako nápoj – do sklenice si připravte studenou vodu, do té přidejte maximálně dvě lžičky octa, pořádně rozmíchejte a vypijte. Někdo si vodu dochucuje také medem.

Z jablečného octa se však už vyrábí i kapsle, což je pro někoho pohodlnější a chutnější způsob užívání. Obvyklé dávkování je jedna tableta 3x denně, ale raději se vždy řiďte radami lékárníka nebo příbalového letáku jednotlivého produktu.

Dalšími možnostmi jsou potom kloktání, zábaly, obklady nebo dokonce koupele, záleží, jaké konkrétní problémy máte. U jablečného octa však obvykle bývají rady, jak jej dávkovat a kolik množství je doporučeno.

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jablečný ocet část 1. — Výroba, účinky a užívání
5 (100%) 1 hlasů
0 sdílení