Kokosový olej – účinný i při snaze shodit kila!

Kokos
Zveřejněno: 5.12.2016 , datum poslední aktualizace: 7.1.2020

Pokud se chcete vydat do světa za hledáním něčeho, co umí zázraky, věřte, že nemusíte nikam daleko! Stačí skočit do nejbližší drogerie nebo lékárny a pořídit si kokosový olej, nejlépe BIO. Ten je totiž lisovaný za studena na Srí Lance a tak nejde o žádný odpad z kokosů, o nic závadného. Jde o čistou přírodu.

Kokosový olej je velmi všestranný. My si dnes povíme o jeho účincích při snaze shodit kila, ale neuděláte chybu, když si vyhledáte všechny jeho účinky. Je jich celá řada. Umí si poradit s vlasy, chcete-li je oživit. Pomůže s pletí – vyčistí ji, zbaví akné a dodá potřebnou hydrataci. Zhydratuje i celé vaše tělo a dodá pokožce přirozený lesk. Jak je to však s tím hubnutím?

Kokosový olej – účinný i při snaze shodit kila!

Nejde o dietu, ale o životní styl

Kokosový olej není vhodné zařazovat do jídelníčku jednorázově. Své zázraky ukáže spolu s časem. Proto je vhodné naučit se jej používat běžně, aby to nebyl žádný svátek. A neuděláte rozhodně chybu. Je dokázáno, že kokosový olej jako rostlinný olej neoxiduje a tak i v těle působí jako antioxidant. Navíc je antimikrobiální, takže v těle zabrání případnému výskytu infekčních mikroorganismů.

Nerafinovaný kokosový olej dovede snížit pocit hladu, zpomalí trávení, které se tak stane kvalitnějším a navíc – nebude vás přepadat chuť na sladké, protože kokosový olej hlídá hladinu krevního cukru. Ale pamatujte, kokosový olej se nedá jíst jen tak samotný, jde o doplněk stravy, nejlépe zdravé stravy!

Využití v kuchyni

Pojďme se podívat, jak kokosový olej v kuchyni využít – tak, aby byl efektivní. Jelikož je stabilní i při vysokých teplotách, nepřepaluje se, můžete jej s čistým svědomím využít na smažení, vaření i pečení. Je potřeba ovšem počítat s tím, že má svoji specifickou, ne však příliš výraznou chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Diabetická dieta - potraviny vhodné a nevhodné pro cukrovkáře

Skvělý je ovšem i ve studené kuchyni. Využít jej můžete při přípravě salátů nebo například RAW receptů. Najít se dají různé RAW vánoční recepty na cukroví, ve kterých kokosový olej najdete. Jde tak o skvělou alternativu – můžete o Vánocích bez výčitek mlsat!

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení