Jak funguje Mačingová dieta + jídelníček

hubnout

Mačingová dieta je přesně nový detoxikační program Antónie Mačingové, která sestavila stravovací program, který nám pomáhá očistit tělo, získat energii a přitom zhubnout. Jde o celkovou změnu životního stylu.

Antónie Mačingová k tomu vydala i svou knihu s názvem Zhubněte jednou provždy. Kromě jídelníčku na 28 dní v knize najdete recepty, rady a mnoho dalších zajímavostí ohledně stravovacího režimu. I když jde spíše o detoxikační program, často je označován jako Mačingová dieta. Sama autorka vytvořila podle svého bádání a zkušeností životní styl se zdravým stravováním očisťující tělo a podporující hubnutí. Jak tato zázračná metoda funguje? Podívejme se na to.

hubnutí

Antónia Mačingová

Zveřejněno: 4.5.2020 , datum poslední aktualizace: 19.7.2021

Metodu vypracovala Slovenka Antónia Mačingová, která se o stravu a její účinek na náš organismus zajímá dlouhodobě. Při tomto programu se tělo detoxikuje, což se následně projeví na zlepšeném zdravotním stavu. Současně dojde ke snížení podkožního tuku a váhy.

Účinky diety

  • úprava trávení a vyměšování
  • snížení množství podkožního tuku
  • hubnutí
  • zlepšení stavu pleti, pokožky, nehtů a vlasů
  • zlepšení jaterních testů
  • snížení obsahu tuku a cukru v krvi
  • lepší činnost štítné žlázy

Díky Mačingové dietě můžete zhubnout velké množství kilogramů a centimetrů. Centimetry jsou vždy podstatnější než váha. Následně se v knize doporučuje zvolna začít s dietou podle krevních skupin nebo střídání bílkovinných a sacharidových dní. Autorka se věnuje i tomu, jak jíst po skončení dietního programu. Mačingová dieta má pouze jedno pravidlo. Nejíst žádné jídlo minimálně 2 hodinky před spánkem.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní očista organismu: Proč se do ní pustit a jaké má účinky?

diety a hubnutí

Jak funguje Mačingová dieta

Na celé čtyři týdny najdete v knize přesně sepsaný jídelníček, který se skládá z pěti porcí na den. Snídaně, oběd a večeře je vždy daná podle jídelníčku, na dopolední i odpolední svačinu si můžete dát sušené švestky, semínka, mandle nebo vlašské ořechy. Množství není u jednotlivých porcí limitováno a během pár dní každý individuálně zjistí, kolik toho doopravdy sní. Je ale vhodné se nepřejídat, ale na druhé straně ani hladovět. Denně se má vypít alespoň 3 až 4 litry neslazených tekutin, nejlépe čisté, neperlivé vody a podle Mačingové nejlépe převařené.

Jídelníček na 1. týden

1. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: brokolice s česnekem a strouhaný sýr
Večeře: salát z červené řepy a strouhaný sýr

2. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: fazolové lusky s česnekem a strouhaný sýr
Večeře: salát z červené řepy a vařené vejce

3. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: salát z červené řepy a strouhaný sýr
Večeře: mrkvový perkelt a strouhaný sýr

4. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: mrkvový perkelt a strouhaný sýr
Večeře: prokládaná cuketa

5. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: prokládaná cuketa
Večeře: fazolové lusky s česnekem a strouhaný sýr

6. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: fazolové lusky se zázvorem
Večeře: brokolice s česnekem a vařené vejce

7. den:

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med
Oběd: salát z červené řepy a vařené vejce
Večeře: mrkvový perkelt a strouhaný sýr

Hubnutí

2 fáze Mačingové diety

První částí je detoxikační kůra, kdy se organismus zbaví toxinů a připraví se na druhou fázi. V následujících týdnech po režimu na 28 dní se přidávají mléčné výrobky, kuřecí maso a ryby. Díky skladbě potravin, pravidelné stravě a neomezenému množství uvedených potravin nebudete mít hlad. Po skončení detoxikační kůry následuje 3 měsíce dlouhá fáze úpravy stravování. Mačingová dieta nabízí 2 odlišné způsoby. První sází na střídání bílkovinných a sacharidových dní. Druhý je založený na zařazení diety podle krevních skupin.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřiva dvoudomá: Nenápadná, ale mocná léčivka!

Jak to vidí odborníci

Program na 28 dní od Antónie Mačingové odborníci na výživu většinou moc neuznávají. Podle nich v něm chybí mnoho různých živin, zejména bílkoviny. Pokud ale podstupujete detoxikační programy, maso v nich vždy chybí. Specialisté na výživu ale vždy spíše doporučují vyváženou stravu v pravidelných porcích a upozorňují na jo-jo efekt. Po tomto programu byste ale měli změnit celkově svůj životní styl. To se ostatně doporučuje u každého programu na redukci váhy.

Funguje tato dieta?

Vždy je to velmi individuální. Někteří lidé si program velmi chválí, zhubli mnoho kilogramů a centimetrů, cítí se lépe zdravotně a mají více energie. Jiní ale říkají, že jim tento program vůbec nepomohl. Je to jako s každou jinou dietou. Na každého funguje něco jiného, někdo to zcela nedodržuje a pak se diví, jinému to nechutná a nevyhovuje, nebo má slabou vůli.

Štítky: , , , , , , , ,

Podobné články

od
Píše témata o zdraví, zabývá se psychologií a probírá důležitá témata týkající se životního stylu.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení