Dieta Štefana Margity. Vyzkoušejte ji také!

Diet
Zveřejněno: 28.1.2017

Známý zpěvák Štefan Margita se rozhodl ve více jak padesáti letech hubnout. Dokázal, že zhubnout může opravdu kdokoli, v jakémkoliv věku a výmluvy, že po padesátce to nejde, jsou marné. Štefan Margita shodil 12 kilogramů, díky čemuž se cítil opět jako muž a nový člověk. Protože jeho režim, který si nastavil, byl účinný, podělil se s ním se světem. Proto už více jak čtyři roky mohou muži i ženy hubnout podle pravidel, kterými se držel i tato naše osobnost.

Princip diety

Hlavní zásadou je pravidelná strava, kterou doporučuje nejen tato dieta, ale většina diet, které svět zná a dokonce toto doporučují i obecně známá pravidla zdravého životního stylu. Dieta Štefana Margity navíc převzala určité principy z Atkinsonovy diety.

Celou dietu je nutné držet maximálně 14 dní. Není vhodná jako dlouhodobé řešení, protože nemá dostatečně vyvážný příjem všech potřebných látek, které naše tělo potřebuje. Jedná se hlavně o vápník. I když sám zpěvák jo-jo efekt nezaznamenal, někteří si na něj ztěžují. Je však otázka, zda dodržovali přesně to, co zpěvák.

Dieta má umožnit zhubnout všem. Váhový úbytek měl být cca půl kilogramu za den.

Jídelníček

Co se snídaní týče, je dovoleno dát si kávu, ale černou, bez mléka a cukru. K tomu je vhodné dát si jeden celozrnný rohlík, strouhanou mrkev. Jako další alternativu nabízí dieta ranní neslazený černý čaj s citronem.

K obědu si zpěvák chystal nejčastěji 2 natvrdo uvařená vejce a k tomu dušený špenát, listový salát, rajčata, grilované kuře nebo ovoce v libovolném množství.

Večer potom střídáme lehké a masité, jeden den je tedy vhodné dát si například bílý jogurt s jablkem a pomerančem, druhý den vepřový steak se salátem, další den pouze natvrdo uvařená vejce a potom klidně grilovanou rybu.

Mohlo by vás zajímat:  Nemáte čas na posilovnu? Začněte cvičit v pohodlí domova

Celý jídelníček s pravidelnými jídly lze dohledat na internetu.

Na co si dát pozor

Po zhlédnutí jídelníčku je možné si všimnout, že snídaně nejsou mnohdy dostatečné, obědy jsou také velmi chudé a k večeři je potom dovolena zbytečně velká dávka jídla. Je otázkou, zda je vhodné jíst večer tolik ovoce.

Jedno je jisté, při držení této diety zhubnete. Ovšem pozor, abyste si příliš nerozhodili svůj metabolismus.

 

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení