Jak na správné pročištění organismu   

procisteni organismu
Zveřejněno: 18.6.2018

Detoxikace organismu vede ke zvýšení imunity, upevnění zdraví i ztrátě nežádoucích kil. Pohyb, dostatek čisté vody a vyvážená strava jsou základem správného pročištění organismu.

Pravidelně pijte vodu!

Voda je základem života už proto, že je naše tělo ze 70 % tvořeno vodou. Nedostatek vody ohrožuje řadu vnitřních orgánů, nejen ledviny a játra. Voda má také zásadní vliv na detoxikaci organismu, pomáhá udržovat zdravé klouby, ochlazuje i ohřívá organismus a hydratuje naši pokožku. Dostatečné množství tekutin zaplní žaludek a podpoří pocit nasycení. Nevhodné jsou ale slazené nápoje.

Čistá, neperlivá a jen slabě mineralizovaná voda je pro tělo nejlepší možnou volbou. Slazené nápoje i uměle slazené tekutiny se ukládají v podobě tuků. Proto pijte vodu. Vodu lze ochutit pátky citronu či okurky nebo bylinkami.

Při správném pitném režimu tělo vodu nezadržuje a pravidelně ji uvolňuje. Pak ustávají otoky z obličejových oblastí, břicha i kotníků. Přísun tekutin v podobě 1,5 litru vody dokonce dle studií denně spálí asi 200 kJ. Ve spojení s dalšími příznivými faktory má čistá voda zásadní vliv na proces očištění organismu.

Pohyb – bez toho to nepůjde

Abychom správně aktivovali své tělo, nesmíme zapomínat na dostatečnou pohybovou aktivitu. Není třeba se denně mučit v posilovně, ale pravidelné cvičení 3x týdně je opravdu prospěšné. Skvěle funguje i delší procházka na čerstvém vzduchu, plavání, pilates, kalanetika či jóga.

Kromě fyzického způsobu relaxace je velmi důležitá relaxace psychická. Při detoxikaci vždy dbejte i na dostatek spánku, nejméně 7 hodin každý den. Váš mozek si odpočine i při meditaci. Super je i masáž, sauna, vířivka a wellness. Pravidelný pohyb, zejména na čerstvém vzduchu velmi dobře podpoří očistu organismu.

Mohlo by vás zajímat:  Zhubněte a vytvarujte své tělo v posilovně

očista organismu

Hodně ovoce a zeleniny Vám dodá energii!

Potřebné tekutiny můžete tělu dodávat i zdravou formou ovocných a zeleninových šťáv. Právě ovoce a zelenina je ve stravě velmi důležitá. U ovoce si dejte pozor na obsah cukru a raději vsaďte na dostatek zeleniny, zejména listové. Ovocná šťáva obsahuje přírodní cukry a s konzumací se to nesmí přehánět.

Pokud si chcete připravit tolik populární ovocné smoothie, zkuste si jej naředit neperlivou vodou, ať dodáte tělu i další živiny. Jen počítejte s tím, že i ovocná šťáva je jídlo, ne tekutina. Vhodná je i kombinace zeleninových šťáv s ovocnými. Když odšťavníte zeleninu jako zeleninové smoothie a přidáte do ní jedno jablko kvůli chuti, je to ideální kombinace.

Vyhněte se sladkému

Na sto procent se během očisty organismu vyhněte všem dobrotám. Vyhněte se sladkostem a slaným pochutinám, jako jsou brambůrky. Určitě zcela ze svého jídelníčku vyřaďte polotovary, veškeré sladkosti, určitě i čokoládu, limonády s cukrem i umělým sladidlem, bonbóny, koláče, zákusky, moučníky a další potraviny plné prázdných kalorií a nezdravých, umělých přísad.

Detoxikace neboli očista organismu od toxických vlivů zabraňujících správné funkci našeho těla je velmi důležitá. Nejčastěji se provádí na jaře. Detoxikace nám dodá novou energii, posílí nám naši imunitu a zlepší vstřebávání potřebných živin. Hlavně odstraní veškeré škodlivé látky z těla a v pomůže nám shodit i přebytečné kilogramy z naší hmotnosti.

Co ještě vyřadit z jídelníčku

  • z jídelníčku odstraňte veškeré sladkosti a slazené nápoje
  • vynechejte uzeniny, červené maso a nezdravé živočišné tuky
  • výrazně omezte solení
  • nekonzumujte potraviny s bílou moukou
  • omezte mléčné výrobky
  • vyhněte se polotovarům, konzervovaným a průmyslově zpracovaným potravinám
  • nepijte alkohol, kávu s mlékem a cukrem a nekuřte

Detoxikační jídelníček znamená omezit maso, smažené pokrmy, konzervované potraviny, polotovary, uzeniny, veškeré sladkosti, pochutiny, množství soli a mléčné výrobky. Překyselují organismus a jedním z velkých cílů detoxikace je vyrovnat právě pH v našem těle. Proto do jídelníčku zařaďte co nejvíce zásadotvorných pokrmů, jako je zelenina a ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Sacharidová chřipka - jaké má příznaky a jak se sní poprat?

Pohyb

Nalaďte se pozitivní energií

Velmi příjemnou součástí očisty organismu jsou lymfatické a detoxikační masáže, návštěva wellness i sauny. Tělo se krásně zrelaxuje, masáže nastartují metabolismus i lymfatický systém a sauna vám pomůže vypotit ze sebe toxické látky z pokožky. Sauna a masáže jsou pro očistnou kůru pouze doplňkem, nejsou dostačující. Dopřejí vám ale dostatek pozitivní energie.

Celková detoxikace organismu je vysoce komplexní proces. Nejvíce toxinů se usazuje ve střevech a játrech. Naše játra se dostávají do stavu detoxikace asi po 3 ač 4 týdnech. Důležité je nepodcenit očistný jídelníček. Aby byla detoxikace účinná, je třeba dodržovat zásady, jako je pitný režim, vynechat těžká jídla a nevhodné potraviny i přísady. Základní detoxikace organismu se doporučuje nejméně 3 dny až týden. Pro očistu jater je ale třeba opravdu delší období.

Štítky: , , , , ,

Podobné články

od
Mám ráda život se vším, co přináší. Zajímá mě zdravý životní styl, nutričně hodnotná strava, všechny způsoby cvičení a druhy sportů, aktivní způsob života, témata kolem rodiny, vztahů, módy i krásy.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení