Aktivní černé uhlí je zázrak pro bílé zuby

Teeth
Zveřejněno: 17.6.2017

Již od dávných dob se i dnes aktivní černé uhlí používá při zdravotních problémech, je to spolehlivá pomoc zejména při otravě a střevní abnormalitě. Nejen lékárny jsou dnes ale aktivním černým uhlím zásobené, dostává se už i do drogerií. Zjistilo se totiž, že kromě potíží v trávicím ústrojí umí pomoci například s pletí, a dokonce bělí i zuby.

Co znamená aktivní černé uhlí?

To, že je uhlí aktivní, znamená, že prošlo procesem, kdy bylo vystaveno na krátkou dobu extrémně vysokým teplotám. Zároveň se k uhlí přidá vodní pára, která zajišťuje oxidaci.

Potíže v zažívacím traktu

Jak jsme naznačili, aktivní černé uhlí je nejznámějším pro rychlou a účinnou pomoc při potížích se zažíváním. Když se například otrávíte jídlem, předávkujete léky, nebo dokonce drogami, uhlí umí tyto nepřirozené látky v tělu najít a až 60 % z nich do sebe absorbovat.

Tuto schopnost absorpce ale uhlí oceníte i ve chvíli, kdy chcete tělo detoxikovat, ať už před dietou nebo v rámci půstu. Nejen život ohrožující látky, i jiné nepřirozené látky najde, pohltí a tím se umocní a zefektivní celá detoxikace.

Uhlím proti stárnutí

Aktivní černé uhlí našlo svoje místo v kosmetickém průmyslu, je totiž dokázáno, že umí zabránit určitým změnám v organismu, které vedou ke stárnutí. Uhlí zabrání stárnutí i orgánů, čímž se prodlužuje váš život, umí ale i díky použití v kosmetice pomoci proti stárnutí pleti.

Bělení zubů

Poslední dobou je velký trend bělit si zuby. Na trh se dostávají zázračné černé pasty, černé kartáčky na zuby, které stojí spoustu peněz. Přitom stačí pořídit si v lékárně obyčejné tobolky černého uhlí za pár korun – ty, když budete cumlat, nebo je rozemelete na prášek a nanesete obyčejným kartáčkem na zuby, umocníte a nastartujete samotný proces bělení.

Mohlo by vás zajímat:  Nechcete mít vrásky? Dávejte pozor při líčení

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení