Jak na suchou pleť?

Pleť
Zveřejněno: 22.4.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

Suchá pleť dokáže potrápit každou ženu. I když máte spíše sklony k mastné pleti, občas se může stát, že na některých místech je vaše pleť přesušená, podrážděná a dehydratovaná. Jak se tedy starat o suchou pleť?

Než se začnete o svou pleť starat pomocí různých kosmetických produktů, je důležité se zamyslet, co způsobuje vysušení pleti. Je velmi důležité odstranit nebo alespoň maximálně se pokusit minimalizovat důvody, proč je vaše pleť vysušená. Pak teprve přichází fáze zamyšlení se nad tím, jaké kosmetické výrobky by byly pro nás nejvhodnější.

Jak poznám, že mám suchou pleť?

Poznat suchou pleť by většinou neměl být žádný problém. U suché pleti je snížená produkce mazových žlázek, což se velmi negativně projeví na naši pleti. Kůže začíná ztráce vlhkost, začínají se objevovat suchá a loupající se místa na pleti. Můžeme cítit, jak je pleť napjatá, může častěji svědit a velmi snadno praská. Suchá plet se většinou stává citlivější a začínají se častěji tvořit vrásky.

Co může způsobit suchou pleť?

Suchou pleť může velmi ovlivnit rázné omezení tuků, kdy chybí zejména esenciální nenasycené mastné kyseliny. Také příjem tekutin je velmi důležitý. Je důležité vypít minimálně 2 litry tekutin. Nadměrné používání mýdla, sprchových gelů a čistících prostředků mohou také ovlivnit suchost pleti a kůže, neboť narušují kyselý ochranný kožní film. Také je důležité prostředí, ve kterém se pohybujeme. Suchý vzduch negativně ovlivňuje pleť stejně jako kouření a pohyb v zakouřeném prostředí. Máte-li suchou pleť a rády se opalujete, věřte, že i sluníčko vám škodí. A nakonec jsou důležité vitaminy a minerály. Je vhodné doplnit si vitamin A a provitamin beta-karoten.

Mohlo by vás zajímat:  Vyrobte si i vy domácí kosmetiku

Jaké kosmetické prostředky používat na suchou pleť?

Trpí-li vaše pleť nedostatkem vlhkosti, má na sobě skvrtny a začíná se olupovat, je velmi důležité sáhnout po správných čistících a pěstících prostředcích, které dodají pleti to, co potřebují a současně ji také sklidní a vyživí. Já osobně, protože mám opravdu velmi suchou pleť, používám výrobky s Aloe Vera. Má pleť je velmi citlivá a běžně prodejné krémy na suchou pleť na sobě nesnesu. Sáhla jsem po krémech a čistících prostředcích s Aloe Vera gelem a nedám na ně dopustit.

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Šárka Hábrová
  • 14.2.2012
  Odpovědět

  Dobrý den. Mám opravdu velice suchou plet, na čele se záčíná olupovat už jsem vyzkoušela i několik mastiček od lékařu. Mužete mi poradit jaký používat krém a pletovou vodu. Děkuji

  1. Dobrý den,
   jelikož zde nemůžu uvádět název konkrétních výrobků, zašlu Vám odpověď na e-mail.
   Přeji hezký den 🙂

  • olga
  • 4.10.2016
  Odpovědět

  Na suchou plet mi nejvice pomaha masticka prirodni zazrak z havlikove apoteky. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení