Jak se zbavit celulitidy?

Zadek, žena
Zveřejněno: 22.4.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

Celulitida trápí snad úplně všechny ženy. Vyjímkou nejsou mladší slečny, ani odrostlejší a dokonce ani modelky, jejichž krásné nožky vídáváme na titulních stránkách časopisů. I ony musí s celulitidou bojovat. Je nutné si uvědomit, že celulitida sama od sebe nikdy nezmizí. Je třeba s ní bojovat. Takže, milé ženy, vytáhněme pár zbraní a rad a zažeňme celulitidu pryč!!!

Celulitida a ženské hormony

Každá žena, která se zajímá o boj s celulitidou ví, že určitý podíl na vzniku dolíčků mají přirozené ženské hormony. Nyní je však dokázáno, že nejen přirozené ženské hormony způsobují celulitidu, ale také hormony, které do sebe dáváme v podobě anikoncepčních pilulek. Jestliže tedy, milé dámy, užíváte antikoncepci, začněte bojovat už teď o to, aby vaše stehna a zadeček byly pořád dokonalé.

Proč vzniká celulitida?

To je správná otázka. Naše tělo má svůj krevní a lymfatický oběh. Oba tyto oběhy jsou závislé na správné cirkulaci. Dojde-li k jejímu zpomalení, odvod škodlivin z těla je velmi zpomalen, ne-li úplně ohrožen.  Část odpadu přebírají střeva, ledviny a potní žlázy. Bohužel, tyto orgány mají také svá omezení. A tak ve tkáních uvíznou odpadní látky, které neměly kudy pryč. V kůži pak začínají vznikat záněty. Kůže se začíná bránit tím, že zánětlivá ložiska zapouzdří a to postupem času vede ke zbytnění kožní tkáně – k celulitidě.

Pohyb je důležitý

Určitě znáte kolem sebe spoustu žen, které pravidelně cvičí, jezdí na kole a plavou, chodí na hodiny aerobiku, ale přesto přezevšechno mají také problém s celulitidiou. Přesto je velmi důležité se hýbat. Je jasné, že aktivní žena, která se věnuje sportovním aktivitám bude mít vždycky lépe vypadající nožky s menší celulitidou než slečny a ženy, které nesportují vůbec. Žena, která pravidelně cvičí má lepší odvod odpadních látek než žena, která se raději kouká na televizi. Patříte-li k milovníkům lenošení a chcete zatočit s celulitidou, je velmi důležité změnit svůj životní styl!

Mohlo by vás zajímat:  Když nás trápí vlastní pot

Jaké cvičení je nejlepší?

Přestože jsme zde napsali, že pohyb je důležitý, ještě důležitější je zvolit správný pohyb! Je třeba si vybírat takové sporty, které nám rozproudí lymfatický oběh. Nejlepšími sporty jsou takové, kde vzniká plynulý vláčný pohyb. Může se jednat o chůzi, plavání nebo rekreační cyklistiku. Velmi vhodné je cvičení ve vodě nebo chůze vodou. Je důležité se nepřepínat. Není vhodné cvičit intenzivně ale spíše déle, protože výrazné pocení a výrazné prokrvení zatěžuje lymfatický oběh. Je vhodné vynechat rychlé běhání a sporty, při kterých vznikají nárazy. Např. tenis, squash. A také nesmíme zapomenou na posilování bříška, hýždí a stehen.

Lymfatické masáže

Lymfatické masáže jsou velmi účinné při boji proti celulitidě. Ideální jsou lymfatické masáže prováděny lidskou rukou. Takový způsob léčby celulitidy poskytují zkušení maséři a kosmetická centra, ale musíte počítat s tím, že po jedné lymfatické masáží se výsledek nedostaví. Je vhodné zakoupit si hned celou sérii těchto masáží. Chodit na lymfatické masáže jednou za čas nemá žádný význam.

Lymfatické masáže si však můžete dělat i doma. Čím častěji je možné masáž doma provádět, tím lepší výsledky budete mít. Ale i zde platí jistá pravidla, abyste si spíše neuškodila.

Lymfatické  masáže doma

Masáž se provádí vždy na rukou a nohou tak, že přiložíme spodní, měkkou část dlaně na vnitřní stranu končetiny a velmi mírným tlakem a krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček masírujeme postiženou oblast vždy směrem nahoru. Nikdy neprovádějte masáž silou, příliš dlouho nebo velmi intenzivně. Vyvarujte se špatné technice. Může se vám totiž stát, že pod silným návalem odpadních látek vám naběhnout uzliny. A to může být velmi nepříjemné a také bolestivé. Tělo pak potřebuje nějaký čas, aby se s tímto odpadem zase popralo. Proto je velmi důležité, abyste s domácí masáží začínali velmi jemně a pozvolna.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně pečovat o suchou pokožku

Kosmetické produkty

Všichni víme, že na trhu existuje řada kosmetický produktů, které podporují boj proti celulitidě. Je však důležité říci, že bez změny životního stylu je sebelepší kosmetický produkt na nic. Spousta běžných krémů na celulitidu mají spíše optický efekt. Ale existují i takové, které skutečně vypínají pokožku, ale většinou se jedná pouze o krátkodobý efekt a celulitidu nijak neovlivňuje. Ale přesto dobře vybrané produkty mohou opravdu pomoci. Ideální jsou produkty z mořských řas. S produkty Algetics má spousta žen skvělé výsledky.

Nejdůležitější zásady

1) Nenosit těsné prádlo – těsné prádlo zabraňuje volnému proudění krve do lymfy. Pokud máte těsné prádlo na sobě vyjímečně, tělo to zvládne, ale nosíte-li těsné prádlo příliš často, rychle ho zahoďte!

2) Kouření, alkohol a káva – pryč s ními! – Nejen že kouření není zdravé, ale už se dávno nenosí!  Jak kouření, tak alkohol i káva velmi negativně ovlivňují naši krásu! Nezapomínejte na to, milé dámy.

3) Diety ne, změna jídelníčku ano – Všichni si dokážeme velmi dobře uvědomit, kde děláme ve stravování chybu. Pokud víte, že máte něčeho zdravého nedostatek a něčeho nezdravého příliš, je načase to změnit!

4) Váha – Hlídejte si váhu! Trpíte-li počínající obezitou, neváhejte vyhledat odborníka, který vám pomůže svou váhu zdravým způsobem zredukovat! Ale pozor, ne vždy je obezita zapříčiněna špatným stravovacím návykem. Obezita může mít tisíce příčin, nebojte se zjistit, proč jste obézní zrovna vy!

5) Trávicí obtíže – Je velmi pravděpodobné, že máte-li dlouho zanedbanou celulitidou, jistě vás trápí také zácpa. Změňte tedy svůj jídelniček, zvyšte pitný režim a hýbejte se! Budete se cítit lépe!

A prosba na závěr, milé dámy, máte-li také nějaké zkušenosti s Algeticsem, prosím podělte se o ně!

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Terry Frogush
  • 13.11.2011
  Odpovědět

  Mě je 17, v 15 letech jsme začala brát antikoncepci a s ní přišly strie a později i celulitida. Celkově jsem přibrala asi 6 kg. Osobně antikoncepci nedoporučuji a kdybych se mohla vrátit o ty 2 roky zpět, nikdy bych ji brát nezačala… ráda bych ji přestala brát, ale mám obavy že se mi vrátí akné, na které jsem předtím hodně trpěla. Je to prostě začarovaný kruh…

  • Martina
  • 19.6.2014
  Odpovědět

  Jestli mohu poradit, tak mám vyzkoušený výborný krém proti celulitidě značky Sea of Spa.
  Používám ho pár měsíců a opravdu vidím velký rozdíl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení