Jak si zachovat krásné a lesklé vlasy i v zimě

Leské, Vlasy
Zveřejněno: 11.2.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Máte i vy pocit, že jsou vaše vlasy suché, krepaté a ta tam je jejich lesk? Jak tedy v zimě pečovat o vlasy, aby byly krásné, lesklé a vyhlazené? 

V zimě by měly ženy investovat především do přípravků, které nají tzv. AntiFrizz efekt. Tyto produkty zabraňují krepatění vlasů. Věnujte také pozornost výběru vhodného laku na vlasy. Lak na vlasy by měl mít označení “flexibilní” a rozhodně by neměl zanechávat na vlasech těžký nános.

Své vlasy bychom si měly před mrazem a chladem chránit. Ideální je čepice. Ale ruku na srdce, kdo by nosil do práce čepici, když musíme být mezi lidmi a víme všichni, co dělá čepice s našim účesem. Pro tyto případy existují na trhu tzv. vlasové produkty s pamětí. Znamená to, že těmito produkty ošetříme účes před nasazením čepice. Po sundání čepice pak stačí vlasy prohrábnout prstíky a účes se vrátí do původního tvaru.

A pozor bychom si měly dávat také při fénování. Zatímco během teplejšího počasí stačí vlasy jednoduše vyfoukat a sem tam je při tomto procesu prohrábnout prsty, v zimním období při fénování používejte hřebínek a vlasy občas pročešte ve směru jeho růstu. Nepoužívejte při fénování nejvyšší stupeň teploty, i když se tím doba fénování trošičku prodlouží. Předejdete tak pocitu matných vlasů. A chcete-li své vlasy skutečně chránit před  vysokou teplotou, používejte přípravky pro ochranu vlasů při tepelné úpravě.

Mohlo by vás zajímat:  Alergie na kosmetické přípravky
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení