Kavitace a její účinky

Vyšetření
Zveřejněno: 11.6.2011 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Toužíte mít nějaké to kilečko dole a nebo mít o pár centimetrů užší bok či pas? Taky se vám zdá, že i to jde příliš pomalu, i když jste zvýšila pohybovou aktivitu a upravila jste jídelníček? Zdá se vám, že existuji partie, které prostě ne a ne zmenšit? Demotivuje vás to v delším setrvání ve zdravém životním stylu? Pak je tady pro vás řešení. Proč si nedopřát pomoc odborníků? Nebojte, nejedná se o žádné operace! Jedná se o neinvazivní kavitaci!

Kavitace – jak funguje a co je to?

Kavitace je zvláštní fyzikální jev, při kterém se za působení zvuku, který však lidské ucho neslyší, tvoří v kapalných látkách mikrobublinky. V případě neinvazivní liposukce tento ultrazvuk proniká do míst, kde se ukládá podkožní tuk. V těchto tukových buňkách se tvoří bublinky, které zapřičiní její prasknutí. Obsah tukové buňky je vyprázdněn do mezibuněčného prostoru a tam se o něj postará lymfatický systém.

Co udělat před kavitací?

Před samotným ošetřením je nutné dodržovat jisté pokyny, které pomáhají ke zvýšení účinku kavitace. 3 – 5 dní před samotným ošetřením je nutné dodržovat správný pitný režim.  2,5 až 3 litry byste měli dodržet, abyste tak rozproudili lymfatický systém. Dalším nezbytným opatřením je omezení tučných jídel, kávy, alkoholu a také je vhodné zvýšit pohybovou aktivitu. Zvýšení pohybové aktivity neznamená jít si zaběhat maratón. Úplně postačí, když vyjdete schody, auto necháte pár dní zaparkované apod.

Kavitace – její průběh

Před samotným vyšetřením je nutné vyplnit dotazník, ve kterých budete odpovídat na dotazy týkající se vašeho zdraví. Poté si pro vás přijde pracovník salónu a odvede si vás do místnosti, ve které bude kavitace probíhat. Domluvíte se na místech vašeho těla, které se mají kavitaci podrobit. Poté si vás pracovník salónu přeměří, zapíše si veškeré údaje a seznámí vás s tím, jak bude celá procedura probíhat.

Mohlo by vás zajímat:  Tea tree oil a jeho vynikající antiseptické účinky

Zpočátku je nutné rozproudit lymfatický systém, takže se začíná lymfodrenáží, která má za úkol tělo připravit na samotnou kavitaci a také pomůže při odbourávání tuku.

Po lymfodrenáží přichází na řadu bezpolestná ultrazvuková liposukce. Specialista vám aplikuje na předem domluvená místa vodivý gel, díky kterému bude ultrazvuk z hlavic pronikat pod kůži. V ošetřované oblasti budete cítit mírný tlak a mravenčení. Celá procedura trvá přibližně hodinu.

Co nás čeká po kavitaci?

Po celém kavitačním ošetření vám pracovník salónu udělá ještě zábal, který má za úkol opět podpořit odbourávání tuku. Celý zábal trvá cca 20 minut. Mezi tím vám masérka řekne instrukce pro následující dny. Poučí vás, proč je důležité dodržovat v dalších dnech pitný režim a opět se maximálně vyhýbat tučným jídlům, alkoholu a kávě.

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Marie
  • 8.1.2015
  Odpovědět

  Prosím o odpověď:
  2x jsem absolvovala kavitaci, ale nikdy před zahájením paní neprovedla uvolnění lymfy a zda je v pořádku, že jakmile začne pracovat s ultrazvukovou hlavicí, ozývá se po celou hodinu dost pronikavé pískání v uších? Prý se ten zvuk z hlavice takovým způsobem přenáší, dle vyjádření pracovnice je to v pořádku. Řeším dva roky v uchu tinitus, mám obavy, aby se mně nemoc nezhoršila.

  1. Dobrý podvečer,
   nejsem lékař, tudíž Vám nemohu pomoci. Chcete-li znát skutečně kvalifikovanou odpověď na Váš dotaz, neváhejte se obrátit na Vašeho lékaře či na specialistu ORL, který Vám léčí Váš tinitus. Za zeptání nic nedáte – pořád lepší, než mít třeba zbytečné obavy.
   S pozdravem a přáním hezkého zbytku večera
   Jana Malá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení