Kosmetické vady na kráse

Kosmetika
Zveřejněno: 22.7.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Černé tečky, barevná nerovnoměrnost pleti, popraskané žilky a cévky na tvářích, bradavičky či nechtěné ochlupení na ženské tváři – to vše může způsobit ženám nemalé starosti. Jak se dají tyto problémy vyřešit?

Černé tečky

Málokterá žena při pohledu do zrcadla ráda spatří na svém obličeji černé tečky. Přesto však právě černé tečky bývají nejčastějším kosmetickým problémem. Mnoho žen se domnívá, že vznik černých komedonů má za následek špatně vyčištěná pleť od zbytků nečistot, které ulpívají v rozšířených pórech. To však není tak úplně pravda. Černé komedony jsou vývody mazových žláz, jejichž vyústěni zreagovalo se vzduchem. Nejčastěji se tyto černé tečky vyskytují na čele, nosu a bradě. Objevit se však mohou i na jiných místech v obličeji a ničím výjimečným nejsou ani v dekoltu či na horní části zad. Vyskytují se tedy všude tam, kde jsou vývody mazových žláz. Na černé tečky si stěžují častěji lidé, kteří mají mastnou pleť. Lidé se suchou pletí obvyklé černé komedony nemívají. Černé komedony je možné odstranit hloubkovým čištěním a peelingem. Dojde-li k nevhodnému ošetření, mohou se zanítit.

Barevná nerovnost pleti

Barevná nerovnost pleti je další problém, který řeší mnoho žen. Různě velké a různě nápadné tmavé skvrnky, drobné pihy či mateřská znaménka. Tento problém se dá poměrně snadno vyřešit používáním vhodného makeupu, který má za úkol tyto barevné nerovnosti sjednotit. Make-up však tento problém řeší pouze a jen u nevýrazných barevných nerovností. Necháte-li si tmavé skvrny odstranit odborně, nejspíše podstoupíte bělení skvrn nebo chemický peeling, který má za úkol odstranit horní vrstvu pokožky, čímž dochází k jejímu projasnění a barevnému sjednocení. Je však nutné si uvědomit, že bělení pleti vám neudělají v kosmetickém salonu, protože tento výkon patří již do oblasti estetické medicíny. Trápí-li vás mateřská znaménka, i ty si můžete nechat odborně odstranit. Před jejich odborným odstraněním budete muset podstoupit vyšetření, aby se vyloučilo jakékoliv kožní nádorové onemocnění. Barevné nerovnosti na pleti však nejsou pouze a jen pigmentové změny na pokožce. Způsobovat je může rovněž úbytek pigmentu. Dočasná ztráta pigmentu se nejčastěji objevuje například po poranění pokožky. Zde je třeba obrnit se trpělivostí. V případě, že se jedná o tzv. depigmentaci z dlouhodobého až trvalého charakteru, doporučují dermatologové léčbu laserem.

Mohlo by vás zajímat:  Venira kolagen nápoje [recenze]: Má omlazující účinky?

Žilky a cévky

Rozšířené žilky, rozvětvené cévky a pavoučkový névus- to vše jsou velmi často se objevující estetické problémy. V některých případech to může znamenat příznak celkového onemocnění – např. cirhóza jater či alkoholismus. V případě, že jste jinak zcela zdraví, jedná se pouze o estetický problém. Zde je třeba si uvědomit, že rozšíření žilek zhoršují vysoké teploty, proto se ženám nedoporučuje žádná forma obličejové napářky, pobyt v sauně či slunění. Tento problém lze rovněž vyléčit za pomocí dermatologů. Léčba je možná koagulací cévky.

Bradavice

Bradavičky mohou skutečně velmi pokazit půvab každé ženy. Bohužel, platí zde pravidlo, že čím jsme straší, tím více se spolu s přibývajícími roky objevují i bradavičky a různé výrůstky. Rozhodnete-li se pro odstranění těchto estetických problémů, vždy navštivte lékaře, který vás těchto potíží odborně zbaví – a to buď chirurgicky, tekutým dusíkem či laserem.

Knírky k ženám nepatří!

Mnoho žen se rovněž potýká s ochlupením v obličeji. Někdy mohou chloupky vyrůstat z mateřského znaménka. V tomto případě je vhodné jejich zastřihování. K odstranění chloupků z mateřského znaménka za pomocí depilačních krémů, pinzet apod. se rozhodně nedoporučuje, protože může způsobit podráždění névu. Obzvláště tmavší ženy se mohou potýká s nadměrným ochlupením nad horním rtem. V tomto případě není nic snazšího, než navštívit kosmetický salon, kde vám chloupky strhnou za pomoci depilačního vosku. Odstranit je můžete rovněž také laserem. Ženám se rozhodně nedoporučuje holení.

Štítky: ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Janka
  • 6.8.2014
  Odpovědět

  Já začala mít problémy s pletí klasicky v pubertě. Objevily se pupínky a pleť se začala mastit.Takže jsem chodila ke kožní, čímž to bylo o něco lepší. S příchodem přítele jsem přešla na antikoncepci, takže přišlo podstatné zlepšení. Nějaký pupínek se maximálně objevil před menstruací a pleť se z mastné stala normální. Po šesti letech jsem se ale rozhodla antikoncepci vysadit a byla to katastofa. Mastná pleť, vlasy, velké podkožní pupínky a z toho mi zůstaly jizvičky a tmavé fleky. Takže jsem zase nakoupila přípravky na akné a mastnou pleť, začala užívat probiotika, ostropestřec, zinek a začala zase pravidelně chodit ke kosmetičce. Kvůli jizvičkám jsem nakonec zašla opět ke kožní a už se to začíná zlepšovat. Na podzim to ještě vidím na chemický peeling a snad bude klid.

  • Miška
  • 17.12.2014
  Odpovědět

  Já mám také problematickou pleť, akné už tolik ne, ale spíš černé tečky. No a jizvičky po akné a pigmentové skvrny. Byla jsem u dermatoložky a doporučila mi metodu microneedling/mikcojehličkování. Nemáte s tím zkušenost? Spíš se dočítám, že je to vhodné na vrásky nežli na problematickou pleť. Nechci utratit takové peníze, pokud mi to ani nepomůže…

  • Lenka
  • 23.8.2016
  Odpovědět

  Ja trpim na pigmentove skrvny hlavne okolo pusy a na rukach takze jsem si poridila prirodni kosmetiku ktera mi na tohle pomaha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení