Krásná pleť díky vitaminům

Ovoce
Zveřejněno: 30.5.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Také se vám občas stává, že i když používáte všechny ty možné krémy z reklamy na dokonalou a zářivou pleť je vaše pleť pořád nějak pobledlá a “bez života”? Podívejte se objektivně na svůj jídelníček a zhodnoťte sami, zda v potravě skutečně přijímáte dostatek minerálních látek a vitaminů, protože bez těchto látek bude vaše pleť vypadat mdle neustále.Aby vaše pleť vypadala krásně, je třeba jí věnovat nejen dostatek péče v podobě vhodných kosmetických produktů, ale rovněž ji dodávat výživu zevnitř našeho těla. A v tom nám nepomůže nic jiného než kvalitní potraviny, které v sobě obsahují dostatek vitaminů a minerálních látek.

Jarní období je pro naši pleť velmi složitým. Teploty se prudce mění, sluneční paprsky jsou velmi silné a pokožka oslabená po zimních mrazech potřebuje v jarním období o to více péče. Při výběru kosmetiky se řiďte přesně tím, co vaše pokožka v jarních měsících potřebuje. Jedná se především o hydrataci. Nezapomínejte rovněž na oční okolí. Dopřávejte své pleti dostatek očistných kúr, které mají za úkol pleť projasnit a rozzářit.

Výživa pro krásnou a zdravou pleť

Chceme-li mít krásnou a zdravou pleť, nesmíme zapomínat na správnou výživu. Budete-li konzumovat dostatek ovoce a zeleniny bohaté na antioxidanty, bude i vaše pokožka zářit štěstím. Nejvíce antioxidantů se nachází právě v ovoci, zelenině a celozrnných potravinách. Jezte tedy borůvky, jahody, citrusové plody, kapustu, špenát, brokolici, rajčata, papriku, rýži atp. Za pár měsíců se vám vaše pleť odmění svou krásnou rozzářenou barvou. Stejně tak své pleti dopřávejte dostatek omega-3 mastných kyselin. Proto se nevyhýbejte ani rybám, vejcím a oříškům. Dermatologové se shodují na tom, že právě tyto mastné kyseliny pomáhají udržet vnější vrstvu pokožky silnou a odolnější proti škodlivým vlivům a toxinům.

Mohlo by vás zajímat:  Rady a tipy jak v zimě nepřibrat

Krásná pleť díky vitaminům

Vitaminy, bez kterých se zdravá a krásná pleť neobejde

Představujeme nejdůležitější vitaminy a minerální látky, bez kterých se zdravá a krásná pleť neobejde.

Vitamin A

Vitamin A pomáhá s řadou kožních potíží. Vitamin A je důležitý pro metabolismus pokožky. Podporuje proces obnovení kožních buněk a usnadňuje její hojení. Vitamin A se podílí na zvýšení odolnosti pokožky před nepříznivým vlivům. Vitamin A by měli jíst především lidé, kteří se potýkají s akné.

Vitamin E

Vitamin E se stará o regeneraci pokožky. Působí jako antioxidant a stabilizuje řadu látek. Rovněž také zvyšuje dobu trvanlivosti kosmetického přípravku.  S kombinaci s vitaminem C se umocňuje sila vitaminu E. Je však nutné mít na paměti, že maximální denní dávka vitaminu E je 1000 mg.

Vitaminy skupiny B

Vitaminy skupiny B zlepšují krevní oběh a poskytují pleti zdravý lesk. Jestliže trpíme nedostatkem vitaminu B, můžeme se cítit podráždění a v depresi. Vitamin B2 je nutný pro růst buněk, B6  se stará o pleť, aby nebyla oteklá a B12 udržuje červené krvinky zdravé. To vše má za následek zdravou barvu pleti. B3 snižuje zarudnutí pleti a zvyšuje její hydrataci. Jestliže se tedy potýkáte se suchou pleti, dopřávejte si vitaminy sk. B.

Vitamin C

Vitamic C je vitamin, který se rozpouští ve vodě. Nejčastěji si jej doplňujeme v době, kdy nás skolilo nachlazení a chřipka. Vitamin C je také skvělá antioxidantem, který je potřebný pro růst tkání. Díky němu se lépe tvoří kolagen a rány se lépe hojí.  Vitamin C pomáhá především v boji se skvrnami na pleti.

Vitamin K

Vitamin K reguluje srážení krve. Umí si poradit s tmavými kruhy pod očima, minimalizuje rozšíření žilek a kapilár.

Měď

Měď spolu s vitaminem C a zinkem se podílí na tvorbě kolagenu a elastinu. Tyto látky mají na svědomí správnou pružnost a pevnost pleti.

Mohlo by vás zajímat:  Pocení: Opravdu nám antiperspiranty mohou ublížit?

Křemík a zinek

Křemík je důležitý pro udržení dostatečné hydratace, protože dokáže na sebe navázat molekuly vody. Zinek je naopak velmi důležitý pro své hojící schopnosti. Máte-li tedy jizvy, akné či strie, zvyšte příjem zinku. Zinek snižuje rovněž nadměrnou tvorbu mazu.

Síra

Jednou z hlavních složek vlasů, kůže a nehtů je právě síra. Je to antioxidant, který chrání před působením volných kyslíkových radikálů, které mají za následek stárnutí kůže.

Štítky: , ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

    • Kveta
    • 29.10.2016
    Odpovědět

    Pro zdravou pleŤ je dobré určite jíst ovoce. Já si taky dělám okurkovo – jogurtový zábal. Pak taky používám olejíček. Moje plet je pak o hodně jemnější. Takže určitě stojí za to vyzkoušet. Já si dělám ty zábaly vždycky navečer, protože po ránu nestíhám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení