7 tipů na zdravou, hladkou, ale hlavně krásnou pleť

pexels-shiny-diamond-3373721
Zveřejněno: 16.7.2022 , datum poslední aktualizace: 21.7.2022

Zdravá a hladká pleť je v současné době velice žádaná. Ne každá žena ale ví, jak jí dosáhnout. Proto se podíváme na to, jestli je lepší pleť jen otázkou drahých krémů, nebo je pro ni lepší něco jiného.

Ženy západního světa pokukují po Korejkách, které se pyšní krásnou, mladou, čistou a zářivou pokožkou, která jim často vydrží až do pokročilého věku. Jen málokterá z nich si však bere tyto ženy za příklad, protože jejich každodenní péče o pokožku může obsahovat i více než 8 různých kroků. (Jejichž pořadí může být navíc celkem matoucí.)

Na druhou stranu, je potřeba se naučit, že ačkoliv na svou tvář nemusíte aplikovat úplně všechno, co vám přijde pod ruku, existuje pečující rutina, kterou by si měly osvojit všechny ženy bez rozdílu. Jedině tak lze dosáhnout opravdu dokonalého a mladistvého zevnějšku, který vám vydrží až do pokročilého věku.

Pokud jste připravena do sebe vstřebat pár účinných tipů, pak budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

Vitamín C

7 tipů na zdravou, hladkou, ale hlavně krásnou pleť

Když mluvíme o anti-age přípravcích, je jen otázkou času, kdy na nás odněkud vykoukne vitamín C, který je považován za významný antioxidant. Jeho výhodou je, že při aplikaci na pokožku ji chrání před působením škodlivin, zmírňuje viditelnost vrásek a také podporuje její projasnění. Stejně důležité je ale i vnitřní užívání vitamínu C. Kromě toho, že podporuje imunitní systém a pomáhá nastolovat rovnováhu mezi volnými radikály a antioxidanty, také podporuje funkci kolagenu, který je nedílnou součástí naší pokožky.

Jak správně pečovat o pleť? https://www.vlasimo.cz/pece-o-plet/

Kolagen

Kolagen je bílkovina, kterou si tělo umí samo vyrobit. S postupujícím věkem ho ale začne ubývat, což se podepisuje na pokleslých konturách a na hlubších vráskách. Z toho důvodu je vhodné ho (spolu s vitamínem C) doplňovat vnitřně, takže tělo ho využije tam, kde ho potřebuje nejvíc. Z vnitřního užívání kolagenu navíc těží i vlasy a nehty, takže vám ho určitě doporučujeme vyzkoušet.

Přeslička rolní

Přeslička rolní je bylinka, která se taktéž doporučuje k vnitřnímu užívání. Co se týče zdraví pokožky, dovede podporovat hojení ran. Taktéž jde o antioxidant, který je skvělým pomocníkem při zvládání zánětů. V neposlední řadě, vnitřní užívání přesličky rolní podporuje i růst vlasů.

Čištění pleti

7 tipů na zdravou, hladkou, ale hlavně krásnou pleť

Součástí vaší pečující rutiny by neměla být jen vnitřní výživa, která zahrnuje užívání doplňků stravy s vitamínem C, kolagenem a přesličkou rolní. Hodně důležité je i pravidelné čištění pokožky, které by mělo probíhat dvakrát denně. (Ráno po probuzení a večer před spaním. A to i když jste se v průběhu dne nemalovala.) První krok může být micelární voda, olejový odličovač nebo klasické odličovací mléko. Jakmile odstraníte make-up, pokračujte s čistící pěnou, nebo gelem.

SPF

Tenhle krok mnoho žen taktéž hodně zanedbává. Přitom je to právě každodenní nošení krému s SPF (alespoň 30), který dovede chránit kůži před nebezpečným UV zářením. Toto záření se spojuje s rychlejším úbytkem kolagenu v kůži, s rychlejší tvorbou vrásek, a dokonce i s rakovinou kůže. Krém s SPF se navíc musí nosit v každém ročním období. Také by se měl v průběhu dne pravidelně přemazávat, jinak se postupně sníží jeho účinek.

Sérum a krém

Dalším důležitým tipem je pravidelné používání sér a krémů, které jsou vhodné pro váš typ pokožky. Séra obsahují koncentrovanější účinné látky, které dovedou lépe bojovat s nedokonalostmi. Jakmile se sérum vstřebá, namažte se krémem (ideálně mějte krém na den a na noc ze stejné řady), který vám pomůže lépe hydratovat pokožku. Některé krémy (například ty pod oči) navíc obsahují kofein, který může redukovat tmavé kruhy pod očima.

Vnitřní hydratace

7 tipů na zdravou, hladkou, ale hlavně krásnou pleť

Vaše pokožka nebude vypadat nic moc, pokud ji nebudete hydratovat zevnitř. Z toho důvodu se doporučuje pít alespoň 2,5 až 3 litry čisté vody denně. Uvidíte, že pokud si z toho uděláte zvyk, brzy bude vaše pokožka vypadat o poznání lépe.

Co si z toho vzít? Že když doplňky stravy s vitamínem C, přesličkou rolní a kolagenem doplníte správnou pečující rutinou, nemělo by to dlouho trvat a měly byste zaznamenat zlepšenou kvalitu pokožky.

Zdroje informací

Mohlo by vás zajímat:  Redupetin [recenze]: Vyřeší pigmentové skvrny?

https://www.medicalnewstoday.com/articles/how-to-get-clear-skin – Jak mít čistou pleť: Tipy pro domácí péči (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/horsetail – Vše o přesličce rolní (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/collagen-benefits – Benefity kolagenu (anglicky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/vitamin-c-serum-benefits – 11 benefitů vitamínu C (anglicky)

Štítky: , , , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení