Krásné a zdravé nohy si žádají trochu péče

Legs
Zveřejněno: 19.2.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Krásné nohy by chtěla každá žena. Mnoho ženám nebyl dar krásných, rovných a pevných nohou vložen do kolébky, to však neznamená, že bychom své nohy měly zanedbávat. Při správné péči o své nohy je budete mít nejen zdravé, ale také krásné.

Pohyb pro krásné nohy

Chcete-li útlé a štíhlé ženské nožky, musíte pečlivě zvažovat pohyb a sport, kterému se budete věnovat. Myslíte-li si, že cvičení ve fitcentrech vám zajistí krásné nohy, můžete být velmi nemile překvapená. Nohy se vám sice začnou zpevňovat, ale rozhodně se nezmenší. Spíše se ještě zvětší. Pro krásné nohy tedy není příliš vhodné krátké a intenzivní cvičení. Vytrvalostní trénink bude vašim nohám lichotit podstatně více. Jaké sporty jsou tedy vhodné pro krásné nohy? Zkuste spíše tanec, jízdu na kole, plavání či běhání.

Celulitida ženám nesluší

Přestože celulitida ženám nesluší, existuje velmi málo žen, které mají krásné nožky bez této “ozdoby”. I modelky se s ní potýkají, avšak díky moderním počítačovým programům to na fotkách není vidět. Celulitidou trpí už i šestnáctileté dívky. A v poslední době se začíná celulitida týkat také mužů. Zbavit se celulitidy není však jednoduchá a krátkodobá záležitost. Právě naopak, a musíte se především obrnit trpělivostí, disciplínou a pečlivostí. Pro účinné odstranění celulitidy byste měla využívat lymfatické drenáže. Celulitida není záležitost pouze kosmetická, proto nespoléhejte na zaručené kosmetické produkty, které vám odstraní celulitidu. Tyto produkty samy o sobě nic nevyřeší. Při odstraňování celulitidy je nutné “probudit” lymfu. Jedná se o mízu, která zastává v těle nesmírně důležitý úkol.  Zachytává cizorodé částice a mikroogranismy a vstřebává tuky. Tuky jsou díky tomu vstřebávány a následně odvedeny pryč z těla. Jestliže nám lymfatický systém nefunguje tak, jak by měl, začneme se potýkat s celulitidou.

Mohlo by vás zajímat:  Trápí vás strie v těhotenství? Tyto 3 tipy poradí jak na ně

Zdravé nohy si žádají odpočinek!

Přesně tak. Zdravé nohy si žádají odpočinek. Jestliže máte zaměstnaní, při kterém stojíte či chodíte, rozhodně si dopřávejte odpočinek nohou. Jednoduše postačí, když si dáte nohy na stůl. Křečové žíly jsou nejen bolestivé a nezdravé, ale také naše nohy příliš neozdobí.  Jakmile se již křečové žíly objeví, zbavíte se jich pouze operací. Dopřávejte tedy svým nohám “vyvýšený odpočinek”.

Kosmetická péče o nohy je pro zdraví nohou také důležitá!

Minimálně jednou týdně bychom měli obrušovat kůži na patách a chodidlech. Pemzy se dají sehnat v každé drogerii. Máte-li nohy suché, zvolte speciální pilník. Je velmi důležité zvolit míru obroušení kůže. Kůže musí být hladká, ale ne příliš tenká, aby zase brzy nezhrubla. Nezapomínejte také na nehty. Pečlivě je stříhejte a hrany obruste dohladka. Máte-li nehty hrbolaté, použijte leštičku, která nehty hezky vyrovná a naleští.

Tu můžete zakoupit kupříkladu na internetu v e-shopu Rajnehtu.cz, který se specializuje na potřeby pro modeláž nehtů.

Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení