Mezoterapie zpomalí viditelné stárnutí pleti

Terapie
Zveřejněno: 24.5.2016 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Která žena by nechtěla vypadat stále mladě? Zcela zastavit stárnutí bohužel nejde, v dnešní době ale existuje mnoho kosmetických a chirurgických metod, které dokáží skutečný věk alespoň zamaskovat. Pokud chcete mít mladistvou pleť, bude vás možná zajímat metoda mezoterapie, která se postupně rozšiřuje do nabídky zkrášlovacích center.  O co jde?

Aktivací buněk se zpomalí přirozené stárnutí

Za hladkou a vypnutou pletí stojí dostatečné množství aktivních buněk uvnitř střední vrstvy pleti, zvané dermis. Tyto buňky produkují kolagen, kyselinu hyaluronovou a elasten, látky, bez kterých pleť ztrácí pevnost a pružnost. Množství buněk se ale s postupujícím věkem snižuje a slábne také jejich aktivita a tím i schopnost regenerace pleti. Klesá i schopnost pokožky udržet hydrataci. Pleť tak viditelně stárne a tvoří se na ní vrásky. Právě vznik nových buněk a aktivaci těch stávajících má podpořit aplikace hydratačního, výživného a regeneračního roztoku do pokožky. Toto je principem mezoterapie, která vznikla na základě studií prováděných v USA i Evropě.

Šetrný zákrok s minimem bolesti

Mezoterapie patří mezi mini invazivní zákroky, tedy způsobuje jen minimální bolest a nepříjemné pocity při aplikaci. Tenkými jehličkami se aplikuje léčivý roztok asi 4 mm hluboko do kůže, přesněji do vrstvy dermis, kam látky z krémů přes povrchovou vrstvu pokožky nemají šanci proniknout. Roztok obsahuje vysoké množství koenzymů, vitamínů a aminokyselin. Hlavní složku tvoří obvykle kyselina hyaluronová, která na sebe dokáže vázat molekuly vody. Konkrétní složení aplikovaného roztoku se ale liší podle účelu, tedy místa zákroku a míry poškození pokožky.

Mezoterapie zpomalí viditelné stárnutí pleti

Široké využití mezoterapie

Tato metoda je vhodná na ošetření různých částí těla, od obličeje, přes krk, dekolt nebo hřbety rukou, až po celulitidou postižené části nebo vlasovou pokožku. Umí zahladit jemně a středně hluboké vrásky, napnout pokožku, snížit hyperpigmentaci a zesvětlit kožní skvrny, zmenšit zajizvení pokožky. Používá se také k boji proti celulitidě, kdy se injekcemi aplikuje účinná látka štěpící tuky. A úspěch zaznamenává mezoterapie také u léčby alopecie, tedy nadměrného vypadávání vlasů.

Mohlo by vás zajímat:  Tea tree oil a jeho vynikající antiseptické účinky

Zákrok i rekonvalescence bez problémů

Jednotlivý zákrok mezoterapie trvá obvykle přibližně půl hodiny až hodinu a půl, v závislosti na velikosti ošetřované plochy. Účinek, především u vyhlazování pleti, je často znatelný už po první aplikaci a vydrží zhruba rok. Ideální je ale zákrok ze začátku opakovat, to už poradí konkrétní odborník na vybrané estetické klinice. Při aplikaci se obvykle nepoužívá žádné znecitlivění, ale pokud je jedinec citlivý, může se použít znecitlivující krém. Rekonvalescence po zákroku je poměrně rychlá. Mohou se objevit modřinky, svědění a mírný otok v místech vpichů, to se dá zmírnit chlazením daných částí těla po zákroku. Jinak je jen potřeba se po několik dní vyhýbat slunci, přílišnému horku nebo naopak chladu.

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení