Nechcete mít vrásky? Dávejte pozor při líčení

Vrásky
Zveřejněno: 23.2.2015 , datum poslední aktualizace: 5.5.2020

V dnešní době byste možná museli vyhlásit celostátní pátrání po ženách, které nepoužívají vůbec žádná líčidla. Dobře zvolený make-up vám pomůže k pěknému vzhledu a zakryje i menší nedostatky. Ovšem jde to i naopak – okouzlující vzhled se nepovede a navíc si přivodíte nějaké ty vrásky, když se nepustíte do odlíčení nebo si vyberete nekvalitní kosmetiku.

Umíte se správně nalíčit?

Přišel den, kdy chcete vypadat lépe než včera? Potřebujete zamaskovat unavenou pleť? Žádná žena není perfektní, ani nejpěknější kráska z obálek prestižních časopisů. Zakrytí vrásek, vhodný odstín, nanášení make-upu a tak dále – vše musí ženy zajímat, aby zvládly nalíčení na jedničku. Při hledání vhodných přípravků se zaměřte na jejich složení. K výhodám patří obsah přírodních látek v kosmetice, které jsou k pleti šetrnější. Vaši pleť podpoří v kosmetice obsažené vitamíny, tea tree, ginkgo biloba, aloe vera a mnohé jiné.

U správného líčení nesmí chybět nanesení podkladu, make-upu a přepudrování. Odstín make-upu vybírejte ne příliš tmavý a ani ne moc světlý. Zkuste si trochu rozetřít na hřbet ruky a uvidíte, zda splyne s pokožkou. Před každým líčením si pleť vyčistěte, jinak může dojít k vytvoření divných skvrn. Máte vrásky? Make-up se na ně nanáší kolmo, aby došlo k zamaskování a ne k jejich zvýraznění. K zafixování make-upu použijte pudr k prozáření.

Nezapomeňte na odlíčení

Ať už použijete jenom řasenku, tužku na oči nebo světlý make-up, nezapomínejte se vždy dobře odlíčit. Pamatujte si, že po každém líčení následuje odlíčení, protože jen tehdy je možné zajistit pleť zdravou. Neodličování vám během času přinese problémy, pleť nemůže dýchat, začne rychleji stárnout. Zanedbání v tomto směru vám zajistí akorát skutečné vrásky, především okolo očí. Navíc si pod očima všimnete nechtěných kruhů a bude z vás vyzařovat pouze únava

Mohlo by vás zajímat:  Jaké výhody, ale i možná rizika přináší prodlužování řas

Denní odličování pleti prospěje

Pleť každé ženy je jiná, tudíž i nároky na odličování se liší. Existují však obecné zásady pomáhající zamezení zbytečného dráždění pokožky. Kromě líčidel se postaráte o odstranění potu, kožního mazu a odumřelých buněk rohoviny. Vybrané přípravky by měly co nejméně dráždit kůži a zároveň mít schopnost rozpustit vše uvedené. K odličování použijte kvalitní odličovací mléko, gel nebo odličovací vodu. Jemné pleťové mléko na odlíčení s termální vodou se hodí pro suchou, citlivou i normální pleť. Umí zklidňovat, čistit a zároveň ponechá neporušenou kůži.

Hlavní péči věnujte odličování očí, které patří k nejcitlivějším partiím. Odličovač na citlivé oči byl testován a umí respektovat pH očí. Stačí nanášet vždy ráno a večer vatovým tamponem. Neprovádí se žádné oplachování. Termální voda, výtažek z chrpy a provitamín B se postarají o dokonalé odlíčení bez vysušování.

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Komentáře

    • Zina
    • 27.2.2015
    Odpovědět

    Zdravím, děkuji za tento článek. Určitě to má něco do sebe, nesprávným zacházením s pletí si koledujeme o vrásky ve stáří. Bohužel, já jsem těmto radám nedávala za pravdu a dneska vidím, že to bylo špatně. No, za blbost se hold platí. Ještěže existují různé přípravky jako například Baobabový olej, který mi v boji proti vráskám pomáhá. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení