Nejkrásnější města Evropy, která musíte vidět!

mesta evropy
Zveřejněno: 30.7.2018

Vyrazte letos na místa, odkud si odnesete nezapomenutelné zážitky. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější evropská města plné inspirace.1130

Udělejte si prodloužený víkend a vyrazte!

Než se pustíme do nejkrásnějších měst Evropy, je třeba zmínit, že mezi ně jednoznačně patří i naše Praha. Historické centrum s panoramatem Pražského hradu, který je mimochodem největším hradním komplexem na světě, je zařazen do UNESCO. Metropole České republiky je díky své bohaté historii významným kulturním centrem. Je zde mnoho muzeí, galerií, divadel a jiných kulturních institucí, jako je Národní divadlo, Národní muzeum, Karlův most, Staroměstská radnice s nezapomenutelným orlojem, Strahovský klášter i kostel svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Prohlédněte si Prahu z Petřínské rozhledny. Ale teď se podíváme i za hranice všedních dnů.

Paříž

Paříž jednoznačně patří mezi nejkrásnější města na světě. Rozmanitá architektura na vás dýchne atmosférou dob dávno minulých. Hlavní město Francie s velkým množstvím světských a církevních památek z dob říše římské až po současné skvosty. Nejznámějšími stavbami je Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame, muzeum Louvre a Vítězný oblouk. Paříží protéká řeka Seina a právě její pobřeží bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Významné světové kulturní, obchodní a politické centrum nabízí i supermoderní čtvrť La Défense plnou mrakodrapů a obchodních domů. Nedílnou součástí francouzské kultury jsou nostalgické pařížské restaurace a kavárny. V blízkosti Paříže můžete navštívit i slavný zámek Versailles, sídlo francouzských králů, obklopený nádhernými zahradami. Paříž je městem sportu, kde se koná tenisový turnaj French Open nebo končí cyklistický Tour de France.

Eiffelova věž

Řím

Řím přezdívaný také Věčné město zahrnuje nádherné stavby z období Antiky, jako Koloseum, Pantheon, Forum Romanum a Caracallovy lázně, až po současnost. Řím je i moderní město plné luxusních butiků, tradičních tržišť, kaváren či pizzerií. Je to hlavní město Itálie a jedno z nejstarších evropských měst založeným před více než 2 700 lety. Světově proslulý je zdejší starověký systém veřejných vodovodů, fontán a kašen. Nejznámější je fontána di Trevi. Po staletí byl Řím sídlem Římské říše a na jeho území leží i samostatný stát Vatikán, sídlo papeže. jde o centrum křesťanství s velkým množstvím kostelů a chrámů, v čele s nádhernou bazilikou svatého Petra ve Vatikánu. Je to i moderní město plné luxusních butiků, kaváren a pizzerií.

Mohlo by vás zajímat:  Nebraňte se vzpomínání

Barcelona

Barcelona je snad odjakživa domovem nejuznávanějších architektů. Tato španělská metropole je plná architektonických skvostů a dominuje jim katedrála La Sagrada Familia. Je zde mnoho dalších impozantních staveb i díla geniálního španělského architekta Antonia Gaudího, jako třeba nedokončený chrám Sagrada Famila. Kromě mnoha církevních staveb jsou zde různá muzea, jako Picassovo museum, kde je více než 3 500 exponátů tohoto světového malíře. Barcelona je metropole Katalánska a jde o druhé největší město Španělska. Tento skvost leží na pobřeží Středozemního moře a můžete zakotvit i na barcelonských plážích. Za zmínku stojí i velkolepý fotbalový chrám Nou Camp, kde se odehrávají zápasy FC Barcelona.

Benátky

Benátky jsou jednou z nejnavštěvovanějších italských destinací, kam zavítá ročně asi 12 milionů turistů. Naleznete zde asi 100 kanálů a 400 kamenných mostů. Po Benátských kanálech se lze svést v motorových člunech i v klasických gondolách. Město žije zejména z turistického ruchu. Benátky leží na severu Itálie a jejich historické jádro se nachází na mělké laguně. Ve dnech zvaných „Vysoká voda“, kterých je asi 54 za rok, se zvýší hladina moře až o 90 cm. Ve městě je bohatý kulturní život vrcholící mezinárodním filmovým festivalem pořádaným od roku 1932. Jde o neskutečnou podívanou plnou fantastických masek. Z obrovského množství kulturních památek patří mezi nejznámější kostel Sv. Marka a Dóžecí palác.

Dubrovník

Historické město leží na Jihu Chorvatska a jeho historická část je obehnána 6 m širokými až 23 m vysokými hradbami, které v minulosti chránily město před nebezpečnými útoky z pevniny a moře. Kolem dokola měří téměř 2 km a byly zapsány do světového dědictví UNESCO. Jde celoročně o jedno z nejnavštěvovanějších měst v Chorvatsku zejména pro své příznivé klima. Jsou zde i letní a zimní přímořské lázně. Dubrovník je unikátní historické město a letovisko s úzkými uličkami, kam nesmí vjet vůbec žádné auto. Dubrovník je považován za chorvatskou kulturní metropoli právem nazývanou „Perla Jadranu“. Nejdůležitější kulturní akcí jsou známé Dubrovnické letní hry, což je úžasný festival hudebních a divadelních představení.

Mohlo by vás zajímat:  Životní změna aneb Zvládneme začít znova?
Štítky: , , , , , ,

Podobné články

od
Mám ráda život se vším, co přináší. Zajímá mě zdravý životní styl, nutričně hodnotná strava, všechny způsoby cvičení a druhy sportů, aktivní způsob života, témata kolem rodiny, vztahů, módy i krásy.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení