Odličování a čištění pleti je základem pěkné pleti a dlouhotrvající krásy. Proto je velice důležité se zejména večer věnovat šetrnému a účinnému odlíčení naší pleti.
Odličování pleti sice není žádná věda, přesto je mnoho chyb, kterých se při každodenním odličování a čištění pleti často ženy dopouštějí. Dokonale vyčištěná pleť netrpí na pupínky, akné a ucpané póry, lépe vstřebává pečující složky sér, olejů, krémů a masek. Správné odlíčení a vyčištění pleti vyžaduje několik kroků a dostatek času. 1x až 2x týdně můžete provést peeling a dát si pleťovou masku.
Obsah článku
Nenechávejte to na ráno
Nikdy nenechávejte odlíčení pleti na ráno. Neodlíčená pleť totiž nemá během noci vůbec žádnou šanci zregenerovat a pořádně si odpočinout od vrstvy nanesených líčidel. Výsledkem je pak unavená pleť bez jasu a jiskry, ucpané póry, pupínky a nepříjemné akné. Objevuje se předčasné stárnutí pleti a brzké příznaky vrásek s vysušenými místy. Vždy je nutné odlíčit se ještě večer. Stejně tak je nutné pleť od nočních přípravků vyčistit i ráno.
Nezapomínejte na krk a dekolt
Pokud svůj dekolt a krk neodličujete, děláte velkou chybu. Při odličování se nesmí nikdy zapomínat ani na krk a dekolt. Kůže na krku a dekoltu je velmi jemná. Pokud se o ni nepostaráte stejně dobře, jako o pleť na obličeji, bude jedním z prvních míst, kde se vám začnou tvořit první vrásky. Pro odličování krku a dekoltu můžete použít větší oválné tampóny s bavlnou a mikrovláknem.
Vsaďte na kvalitní tampónky
Dobře provedené odlíčení se odvíjí i od kvality odličovacích tampónů. Pokud tampóny během odličování pouští chloupky, vyměňte je za kvalitnější. Drobné vatové chloupky na pleti ulpí místo nečistot a přes noc působí stejně škodlivě jako to dělají zbytky líčidel. Nepoužívejte klasickou vatu nebo nekvalitní odličovací tampony. Zvolte pro svou pleť raději tampónky s pevnou strukturou. Ideální je kombinace kvalitní bavlny s mikrovláknem. Tampony jsou pak pevné a jemné.
Jaké zvolit přípravky
Nespěchejte a z každodenního odlíčení si udělejte rituál. Vybírejte si přípravky, které jsou na odlíčení určitých partií vždy přímo určeny. Micelární voda neodlíčí řasenku, oční linky ani neslíbatelnou rtěnku. Na oblast očí, která je nejcitlivější, použijte speciální odličovač očí nebo odličovač na olejové bázi. Mnohem snadněji rozpustí líčidla a nevysušuje křehkou pokožku očního okolí.
Odlíčená není ještě vyčištěná
Při odlíčení je třeba dbát na typ pleti. Suché pokožce vyhovuje odlíčení olejem nebo pleťovým mlékem. Mastná pleť uvítá jemnou konzistenci odličovače. Nezaměňujte nikdy čištění pleti s odličováním. Pokožce dopřejte dva kroky. V prvním kroku odstraníte make-up, povrchově usazené nečistoty a přebytečný kožní maz. Při druhém kroku čištění pleť vyčistíte do hloubky. Na obě dvě fáze lze použít stejný přípravek nebo použít dva různé pěstící produkty.
Voda na pleť
Voda může způsobovat vysušení pokožky a podporovat následný vznik dermatitid či akné. Pokud máte citlivou pokožku, místo vody zkuste pleť odličovat pomocí vatových tamponů zcela bez použití vody. Pleť není vhodné přehnaně drhnout. Mohla by se podráždit a spustit tvorbu pupínků. Alkalické běžné mýdlo na pleti narušuje její vrchní ochrannou vrstvu a nadměrně ji vysouší. Na vysušené pleti se pak tvoří loupající se šupinky kůže. K odličování a čistění pleti používejte odličovací kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti a výše uvedené kvalitní odličovací tampóny s mikrovláknem.
Jak odličovat pleť
Masírujte svou pleť jemnými krouživými pohyby, popřípadě na ní nechte tampon s odličovačem chvíli přiložený, aby se líčidla rozpustila. Pleť odličujte od středu jemnými tahy do stran. Podpoříte tok lymfy a odvod odpadních látek od obličeje. Proces odlíčení a čistění pokožky vždy zakončete tonikem, který stáhne póry, vypne a prokrví pokožku. Pak naneste noční krém či olej na pleť.