Jak pečovat o svou pleť na podzim

pexels-photo-185481
Zveřejněno: 5.10.2020 , datum poslední aktualizace: 21.6.2021

Na podzim nás čekají kromě ochlazení i neustálé změny počasí. Vaše pleť si po letních měsících může konečně oddechnout. Agresivní sluneční paprsky jí možná daly dost zabrat. Vlhké počasí, mlhy i deště jí prospějí. Bude mít více vláhy a konečně dostane prostor na regeneraci. V té jí ale musíte trochu pomoct. Podívejte se, jak se o svou kůži starat na podzim. Za to se vám odmění i v zimě.

Podzim můžete využít jako ozdravnou a regenerační kúru pro naši pleť i vlasy. Naše pleť to totiž rozhodně neměla v létě lehké. Působila na ni slaná voda, chlor z bazénu, sluneční paprsky, horko a sucho, večerní ponocování, prohřešky v jídle a pití na párty i nedostatek spánku. Pokud jste to zanedbali i s odličováním a čistěním pleti, zkuste to napravit, než přijdou chladné zimní plískanice a mrazivé dny. S důslednou péčí bude vaše pokožka pružná, zdravá, projasněná a bez akné.

Spánek

Podzimní čištění a regenerace pleti

Pokud jste si během léta nečistili pleť peelingem, abyste si nesmyli bronzové opálení, zkuste to napravit. Pokud je vám více než 25 let, měl by být peeling pravidelnou součástí vaší běžné hygieny. Právě peeling spolehlivě odstraní odumřelé buňky, které ucpávají póry a velkou měrou se podílejí také na vzniku akné. Zařaďte i krémy s AHA ovocnými kyselinami, které zanechávají pleť, vitální, pružnou a čistou a podporují tvorbu kolagenu.

Vyměňte krémy za jiné typy

Podzimní počasí vyžaduje výměnu šatníku, obuvi i používaných kosmetických přípravků. Lehká séra, emulze i krémy, které vám vyhovovaly během teplých dní, je na podzim třeba obměnit za krémy hutnější konzistence. Měly by kromě živin obsahovat i více antioxidantů, které vás ochrání před smogem a kyselými dešti. Omezte přípravky s obsahem alkoholu, které vaši pleť vysušují. Během léta se mnohem více potíte a na podzim by pleti chyběla hydratace. Po horkém létě je třeba dodat pleti více vláhy, proto zařaďte kromě krémů výživných i hydratační krém.

Mohlo by vás zajímat:  Nákup správné rtěnky: Jakou barvu si vybrat a kdy a kam ji nosit?

ječné zrno

Zaměřte se na akné

S příchodem podzimu se zřejmě na vaší tváři objeví i více akné a pupínků. Sluneční paprsky mají protizánětlivé účinky a zaženou mnohé neduhy. Opálená pleť také vypadá lépe opticky. Musíte opět zařadit rutinní režim péče o pleť. Nezapomínejte si pleť večer vždy důkladně odlíčit a tonizovat. Navíc je potřeba se o kůži starat nejen večer, ale i ráno a dokonale ji zbavovat všech odumřelých buněk a nečistot. Čištění pleťovým mlékem, pleťová či micelární voda na dočištění a tonikum před nanesením séra či krému, se musí stát součástí pravidelné péče. Zařaďte občasný peeling i masky, které vás zbaví černých teček a akné. Důležité je pleť pravidelně hydratovat.

Ochrana před chladem a větrem

Chladné počasí dokáže dát naší pleti pořádně zabrat. Určitě sami poznáte, že s podzimním ochlazením začíná být pokožka citlivější. Proto je třeba dodat pleti pořádnou dávku hydratace a zvolit krém, který pokožku nejen hydratuje a promastí, ale zanechá na ní i ochranný film. Ten nás pak ochrání jak před nepříznivými vlivy a nepříjemným chladem. Na vaší pleti vytvoří ochrannou bariéru i lehký make-up, který k ní nepustí prach, smog a další škodlivé látky. I když přestanete používat krém s UV faktorem, nezapomeňte svou pleť chránit.

Štítky: , , , , , , ,

Podobné články

od
Mám ráda život se vším, co přináší. Zajímá mě zdravý životní styl, nutričně hodnotná strava, všechny způsoby cvičení a druhy sportů, aktivní způsob života, témata kolem rodiny, vztahů, módy i krásy.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení