Pěkná postava s pomocí plastického chirurga

POSTAVA
Zveřejněno: 15.4.2015 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Zdravá strava, pravidelné cvičení, vyloučení stresu případně dieta – to zná snad každá z nás, jejíž postava začala nabývat neuspokojivých tvarů a váha začala křičet na poplach. Někdy však ani tyto osvědčené metody nepomohou. Zbývá ale ještě jedna možnost, která vede ke vytvarování postavy, respektive určitých partií, do kýžených linií – liposukce.

Tento zákrok z oblasti plastické chirurgie již dávno nepředstavuje nic výjimečného. Někdy zkrátka ani silná vůle a píle nestačí, abychom dosáhly cíle, mohly být spokojené samy se sebou, neobávaly se pohledu do zrcadla a měly pocit, že se líbíme i okolí. Po pravdě řečeno je liposukce jedním z nejčastějších zákroků plastické chirurgie. A nezaměřuje se pouze na odstranění tuku z oblasti břicha, ale můžeme zvolit i ošetření stehen či podbradku (tzv. druhé brady). „Právě liposukce podbradku patří ke stále žádanějším zákrokům, protože dokáže výrazně omladit tvář a vylepšit vzhled. Stejně jako při liposukci břicha a stehen při ní používáme nejšetrnější a nejúčinnější metodu, která je dnes na světě dostupná, tedy ošetření jedinečným laserovým přístrojem SlimLipo,“ vysvětluje Anna Brandejs, majitelka a zakladatelka pražské kliniky Brandeis Clinic s tím, že klienti jsou s výsledky laserové liposukce velmi spokojeni.

K výhodám zákroku patří i to, že se provádí ambulantně. Většina lékařů při něm dává přednost lokální anestezii, což znamená výrazné zvýšení komfortu pro klienta či klientku. Prakticky hned po zákroku totiž může odejít domů a nedostavuje se útlum a malátnost jako po celkové anestezii, kterou lze (po dohodě) použít zejména v případě volby liposukce více jak dvou oblastí.

Je známo, že mnoho lidí má, byť podvědomý, strach z bolesti. I v tomto ohledu je laserový zákrok ideální, protože kromě drobného štípnutí při aplikaci lokální anestezie vlastně cítíte pouze teplo při rozpouštění podkožního tuku ultratenkým, ohebným laserovým hrotem, který lze aplikovat na velké i menší plochy. Tato metoda je navíc velmi šetrná k okolním tkáním, takže ačkoli se během jednoho ošetření můžete „zbavit“ až 6 litrů podkožního tuku, riziko vzniku podlitin a otoků je téměř o 80 % nižší než v případě klasické liposukce. Příjemné je také velmi rychlé hojení po zákroku – několik dní budete muset nosit kompresní prádlo, ale především hned druhý den po ošetření můžete nastoupit do práce.

Mohlo by vás zajímat:  Neviditelná rovnátka: Kolik stojí, jak fungují a jaké vybrat?

Co vlastně liposukce obnáší? Nejdříve musíte navštívit kliniku, absolvovat vstupní prohlídku a probrat s lékařem svoje očekávání a přínosy ošetření. Samozřejmostí je podrobné vysvětlení zákroku. Provedení samotné liposukce trvá přibližně 1–2 hodiny (přičemž liposukce břicha je nejdelší a liposukce podbradku zpravidla nejkratší) a za 1–3 měsíce můžete očekávat konečný efekt zákroku. Úbytek tuku je zjevný okamžitě, ale kůže se průběžně regeneruje a výsledek se tedy zlepšuje. Zásadním přínosem laserové liposukce je také vytvarování kontur postavy, stáhnutí a vyhlazení pokožky, což je spojeno s redukcí nenáviděné celulitidy a redukcí povislé kůže.

Liposukce je zkrátka v oblibě, a to kupodivu nejen mezi ženami, ale dokonce i u mužů. Někdy je prostě poslednímu krůčku k ideální postavě nutno trochu pomoci.

Další informace o liposukci a dalších zákrocích naleznete na Univerzitě krásy.

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení