Rady a tipy jak v zimě nepřibrat

Dieta
Zveřejněno: 16.1.2013 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Zimní období láká většinu z nás zachumlat se s nějakou dobrůtkou pod peřinu a koukat se na nějaký film nebo si číst. Na cvičení nemáme moc náladu, zdravá strava – o té nechceme ani slyšet a když přijdeme promrzlí až na kost do teplého bytečku, rozhodně nemáme chuť si zacvičit a dopřát si nízkokalorický salát. Přesto existují rady a tipy, jak v zimním období nepřibrat a nepřivítat jaro s vráskami na čele z nadbytečných kil.

Proč vlastně jíte?

Přestože vás zimní období nevyčerpává, podvědomě téměř všichni trpíme nedostatkem dobré nálady a sluníčka. Většina lidí tento stav řeší jídlem. V zimním období nás jídlo uspokojuje více než v kterémkoliv jiném období. A mnohdy rozhodně nejíme z důvodu, že bychom pociťovali hlad. Jídlem zaháníme stres a je nám jednoduše lépe. Pokud je tohle i váš případ a rádi byste jej odbourali, doporučujeme vám zamyslet se, proč máte potřebu jíst. Zjistěte spouštěče, které tuhle potřebu vyvolávají a napište si seznam věcí, které budete dělat místo nekontrolovatelného jedení. Například: Místo čokoládové tyčinky si půjdu dát pleťovou masku, místo solených chipsů půjdu k sousedce na kávu atp.

Nedržte diety!

S novým rokem přichází také u mnohých žen předsevzetí, že začnou držet diety. Taková předsevzetí si vůbec nedávejte. V tomto období není na takovou dietu naše psychika většina vůbec připravená, což vede většinou k jasnému neúspěchu a nepříjemnému pocitu selhání. Chcete-li se tedy pokusit o nepřibírání, volte místo diet spíše pravidelnou stravu 5 x denně v malých dávkách. Dbejte také na správně zvolené potraviny a zvyšte si pitný režim. Zdravá strava – to je ta nejlepší dieta.

Snažte se být aktivní!

Zatímco v létě jsme aktivní aniž bychom se o to snažili, v zimě nám to už tak samo od sebe nejde. Přesto je však důležité zůstat aktivní. Pokud můžete, lyžujte, sáňkujte se, procházejte se, plavte atp – prostě se snažte udržet si dobrou náladu za každou cenu a jakkoliv. Dělejte vše, co je vám milé a co vás baví. Vždyť právě tohle je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

Mohlo by vás zajímat:  Arganový olej – vzácný dar pro krásu a zdraví pokožky i vlasů

 

[yop_poll id=”13″]
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení