Stahovací oblečení ve kterém se budete cítit dobře

photo-1504812626589-2a6a2ecb0db5
Zveřejněno: 6.5.2019 , datum poslední aktualizace: 7.5.2019

6Každý chce vypadat co nejlépe. Zvlášť v době, kdy se klade takový důraz na perfektní postavu. Lidé kvůli ní neváhají trávit celou věčnost v posilovně a dodržovat velmi přísný stravovací režim. Co když ale patříte do druhého tábora, který se vyznačuje nějakým tím kilem navíc? Pak dost možná sáhnete po stahovacím oblečení. Vyplatí se ho nosit? To se dozvíte v tomto článku. 

Ačkoliv se kult perfektní postavy dotýká obou pohlaví zhruba stejně, jsou to především ženy, které pod jeho vlivem trpí o něco víc. A je to docela pochopitelné. Právě ony jsou už od malička vedené k tomu, aby se jejich vzhled co nejvíce shodoval s aktuálním ideálem krásy.

Ten je v hojné míře znázorňován velmi štíhlou (a střídavě i svalnatější) postavou. Z hlediska biologie je však pro řadu žen tento cíl nedosažitelný. Ženy mají mnohem vyšší podíl tukové tkáně v těle, než je tomu u mužů. Musí tedy mnohem víc cvičit, než se dostaví první viditelné výsledky. S tím jde ruku v ruce i nutnost střídmějšího stravování.

photo-1529942458412-eda69f76291d

Jenže, ruku na srdce. Opravdu chtějí ženy prožít život bez toho, aniž by si ho zpestřily svým oblíbeným dortíkem, nebo sklenkou dobrého vína? Za stres, který si užijí v práci a poté ještě při péči o domácnost si takové potěšení určitě zaslouží. Od případných faldíků je zachrání nošení stahovacího oblečení.

Je nošení stahovacího oblečení bezpečné? To a mnohem víc se dočtete v následujících řádcích. 

Proč nosit stahovací oblečení?

Pokud se zamyslíme nad životem průměrné ženy, nejspíš dospějeme k závěru, že to nemá ani trochu lehké. Ráno vyběhne v polospánku do práce, kde má mnohdy sotva pár minut na oběd. Odpoledne se pravděpodobně zastaví pro děti ve škole a ve školce a dojede na nákup.

Po příchodu domů uklidí, uvaří a pomůže dětem s úkoly. A v momentě, kdy děti konečně ulehnou do peřin se očekává, že bude mít čas na dovádění s manželem.

photo-1544118084-af4e0bbef5a3

Protože je život těchto žen vysoce stresující a hektický, své negativní pocity utápějí v jídle. (Nejčastěji v tom tučném, sladkém a nezdravém.) Nedostatek času pro sebe pak zapříčiní, že žena nabere pár kilo navíc. Za dalších pár let se dostaví i zhoršení metabolismu. Takže i v případě, že byla žena od přírody štíhlá může dojít k nežádoucímu přírůstku na váze, kterého je velmi těžké se zbavit. (Toto období přichází zhruba kolem 35. roku života.)

Mohlo by vás zajímat:  Provexin: Recenze a reálná zkušenost

Ačkoliv ženy nemají během každodenních povinností čas přemýšlet nad nedostatky své postavy, občas se stane, že potřebují tvar svého těla trochu vylepšit.

Nejčastěji jde o situace, jako jsou: 

 • Rande
 • Plesy
 • Rodinná setkání
 • Srazy spolužáků
 • Třídní schůzky

A mnoho dalších společenských situací, kdy je třeba být maximálně sebevědomá a žádoucí.

Stahovací oblečení v minulosti

I když by se mohlo zdát, že stahovací oblečení je výdobytkem dneška, stačí se vrátit o několik desetiletí zpět. Ještě na počátku 20. století bylo naprosto samozřejmé, že si ženy (a občas i muži) stahovaly pas za pomoci korzetu.

corset-2809179_960_720

Vyztužené korzety, které byly mnohdy vyrobené přímo na míru své nositelky dokázaly stáhnout pas i o několik centimetrů. Je však naprosto jasné, že vzhledem k síle utažení korzetu a k dalším vrstvám oblečení, které často vážilo i několik kilogramů, bylo jeho nošení značně nepohodlné.

S tvarovacími a stahujícími korzety s ocelovými kosticemi se můžete setkat i dnes. Většinou však ženy dávají přednost tzv. falešným korzetům bez schopnosti viditelného stažení hrudi a pasu.

Typy moderního stahovacího oblečení

Oděvní průmysl už je naštěstí o trochu dál. Díky inovativním materiálům a střihům je nošení stahovacího oblečení pro jeho nositele maximálně pohodlnou záležitostí.

Nejčastěji se setkáváme se: 

 • Stahovacími kalhotkami
 • Stahovacími body
 • Stahovacími topy
 • Stahovacími legínami
 • Stahovacími korzety
 • Stahovacími sukněmi
 • Stahovacími rukávy
 • Stahovacími podprsenkami

Velkou výhodou takto širokého spektra stahovacího oblečení je bezesporu fakt, že si ženy vyberou požadovaný typ stahovacího oblečení. Samozřejmě, v závislosti na tom, kterou část těla pociťují jako nejvíce problematickou.

Pokud se rozhodnete stahovací oblečení nosit i vy, věnujte dostatek času jeho výběru. Také mějte na paměti, že stahovací prádlo se nosí zásadně zakryté dalším kusem oděvu.

Jak si vybrat stahovací prádlo

Nyní se dostáváme k praktické části celého článku. Možná jste pojala touhu si nějaké stahovací prádlo zakoupit, ale nemáte nejmenší tušení, jak ho správně vybrat. Špatně padnoucí stahovací prádlo totiž může udělat více škody než užitku.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně pečovat o suchou pokožku

photo-1546574925-4f9a2ca36ee2

Při výběru prádla se řiďte následujícím: 

 • Vyberte si, zda chcete prádlo se silným efektem stažení, nebo vám stačí jen mírné vyhlazení postavy.
 • Stahovací prádlo si ideálně vyzkoušejte přímo v obchodě.
 • Pokud hledáte stahovací prádlo pod konkrétní šaty, určitě si je vezměte do obchodu s sebou.
 • I když vás to může svádět, nevybírejte si oblečení s co největším efektem stažení. Nejen, že vám jeho nošení bude nepříjemné, ale může vám způsobit vážné zdravotní problémy.
 • Při výběru stahovacího oblečení se neváhejte posadit, projít či se pořádně nadechnout. Díky této malé zkoušce si ověříte, jak se v oblečení cítíte a zda vám bude jeho nošení příjemné.
 • Mějte stahovací oblečení ve verzi pro teplé i chladné měsíce. V zimě si můžete dovolit oblečení z méně prodyšných materiálů. V létě naopak volte stahovací oblečení s vysokým podílem bavlny.

Pozitiva a negativa stahovacího oblečení

Úplně nakonec se podíváme ještě na pozitiva a negativa, která jsou s nošením stahovacího oblečení spojená.

Během nošení stahovacího oblečení se můžete těšit z: 

 • Vyššího sebevědomí
 • Lepšího postavení těla (i když, to záleží na tom, na jaké části těla stahovací oblečení nosíte)
 • Možného úbytku váhy (pokud s tímto oblečením i cvičíte)
 • Během chvíle zatočíte s celulitidou (alespoň opticky)

Mezi negativy, která jsou se stahovacím oblečením spojená najdete: 

 • Zhoršení cirkulace krve
 • Může dojít ke zhoršení dýchání (v případě, že stahujete oblast okolo žeber)
 • Utlačování vnitřních orgánů a tím pádem zhoršení jejich funkce
 • Oslabení svalů
 • Narušení funkce některých nervů
 • Kožní infekce
 • Nutnost častějšího močení (a jeho zadržování vzhledem k nepraktičnosti prádla)

Pokud budete stahovací oblečení nosit jen výjimečně, nemusíte mít z vedlejších účinků příliš velký strach. Jestli se ale k nošení stahovacího oblečení uchylujete každodenně, pak byste měli zvážit, zda se vám nevyplatí najít několik minut denně, které byste mohly věnovat cvičení.

V případě, že vás ani negativa spojená s nošením stahovacího oblečení neodradila od jeho používání, dbejte na to, abyste si vybraly jeho správnou velikost. Také se zaměřte na vhodný výběr materiálu. Pokud je to nutné, je lepší si za stahovací oblečení trochu připlatit. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Máte zkušenosti s nošením tohoto typu oblečení? Napište nám do komentářů. 

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení