Šest způsobů, jak zahustit řídké vlasy

pexels-pixabay-235462
Zveřejněno: 30.6.2022 , datum poslední aktualizace: 19.7.2022

Husté a krásné vlasy, které by dosahovaly závratné délky, si přeje prakticky každá žena. Cesta k tomuto ideálu ale bývá dlouhá a trnitá, zvlášť, pokud se stále dokola dopouštíme stejných chyb, které mají na kvalitu našich vlasů negativní dopady. Chcete vědět, co pro sebe a své vlasy můžete udělat ještě dnes? V tom případě pokračujte ve čtení.

O vlasech se říká, že jsou korunou ženské krásy. Proto jsme ochotné udělat prakticky cokoliv, aby ty naše vypadaly za všech okolností jako z kadeřnického časopisu. I přesto se ale prameny mnoha z nás podobají spíše suchému roští, ze kterého by si mohli ptáčci postavit své hnízdečko.

Některé dámy na péči o vlasy po několika neúspěšných pokusech zanevřou. Místo zdokonalení stávajících technik si raději nechají prodloužit vlasy umělými prameny, nebo se rozhodnou nosit příčesky a paruky, které lze měnit podle nálady.

Jelikož některé z těchto možností vlasy dále poškozují, níže se podíváme na to, jak to dělat lépe.

Vitamíny a bylinky na vlasy

Klíčovým faktorem pro růst a zdravý vzhled vlasů je zcela nepochybně naše vnitřní výživa. Aby vlasy hezky rostly, potřebujete mít v jídelníčku dostatek vitamínů a bylinek, které se spojují s podporou růstu vlasů.

Mezi TOP složky v tomto ohledu patří:

  • Vitamín A
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín C
  • Vitamín D
  • Vitamín E
  • Železo
  • Zinek
  • Přeslička rolní
  • Kopřiva dvoudomá

I když to není technicky vzato úplně bylinka, v kvalitních doplňcích stravy na podporu růstu vlasů objevíte i pivovarské kvasnice, které jsou taktéž dobrým zdrojem vitamínů skupiny B. Některé z výše uvedených látek navíc chrání buňky před předčasným stárnutím a poškozením, což je další velké plus, na které byste měly během péče o sebe myslet.

Mohlo by vás zajímat:  Kosmetické vady na kráse

Šampony na podporu růstu vlasů

pexels-jeandaniel-francoeur-1774957

Ani dům nebude nic moc, pokud nebude mít dobré základy. Proto byste se měly zaměřit i na kvalitu pokožky hlavy. Dobrým tipem je používání speciálních šamponů na podporu růstu vlasů, které mohou obsahovat kofein, kopřivu dvoudomou, lopuch, extrakt z břízy a podobně. Některé složky mají dobrý vliv na redukci vypadávání vlasů, takže se o nich jistě vyplatí přemýšlet.

Barvení vlasů

Vaše vlasy nebudou vypadat pěstěně a hezky, pokud je budete každou chvíli trýznit odbarvováním a nekvalitními barvami na vlasy. Pokud to alespoň trochu jde, vybírejte si barvy na vlasy s přírodnějším složením, nebo alespoň barvy na vlasy bez amoniaku a dalších látek, o kterých se ví, že mají na vlasy a jejich kvalitu negativní dopad.

Stříhání

pexels-pixabay-372042

Dlouhé vlasy mohou ztrácet svoji hustotu kvůli tomu, že se vám ulamují poničené konečky. Z vlasů v délkách tedy mohou zůstat jen nevzhledné cáry. Aby k tomu nedocházelo, pravidelně se objednávejte ke kadeřnici, která délky zkrátí tak, aby vlasy byly všude stejně husté. Tím, že se vlasy nebudou dál lámat, navíc docílíte jejich optimálnějšího růstu.

Tepelný styling

Pokud byste měla dát něčemu jasnou stopku, tak je to nadměrný tepelný styling, který přispívá k vysušování a poškozování vlasů. Pokud už to musí být, používejte nižší teplotu a vždy mějte po ruce sprej pro tepelnou úpravu, který je ochrání před nadměrným poškozením.

Masáž hlavy

Aby se živiny dostaly tam, kam mají, pravidelně si dopřávejte jemnou masáž pokožky hlavy. Tím, že se pokožka lépe prokrví, dojde k lepší distribuci živin k vlasovým cibulkám. Z dlouhodobého pohledu by to tedy mělo přispět k lepší kvalitě vlasů.

Závěr

Co si z toho vzít? Že vnitřní výživa je základ. Z toho důvodu vyzkoušejte doplňky stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují komplex vitamínů a bylinek. Dále je doplňte šamponem na podporu růstu vlasů a správně zvolenou péčí. Když se budete tohoto doporučení držet, brzy byste měly zaznamenat první pozitivní změny.

Mohlo by vás zajímat:  Meduňkový sirup: Účinky a recept

Zdroje informací

https://www.healthline.com/nutrition/foods-for-hair-growth – Nejlepší potraviny pro růst vlasů (anglicky)

https://www.rajvlasu.cz/huste-vlasy/ – Jak mít husté vlasy (česky)

https://www.healthline.com/nutrition/best-vitamins-hair-growth – 8 nejlepších živin pro krásné vlasy (anglicky)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319862 – 9 tipů pro hustší vlasy (anglicky)

Štítky: , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení