Na co lze využít zázrak jménem Aloe vera?

Aloe
Aktualizováno

Už po staletí zná svět léčivou rostlinku Aloe vera. Její zázračné účinky nezpochybňují ani dnešní vědci a hojně ji s klidem na duši doporučují na léčbu či podporu léčby různých vnějších i vnitřních onemocnění a potíží. Někteří dokonce zastávají ten názor, že je všestranná a je to taková domácí lékárna obsahující nespočet vitamínů a minerálů, která navíc sama o sobě může dělat parádu a zkrášlovat interiér.

Vnější užití

Aloe vera se přidává do mnoha krémů a balzámů, přitom jej není třeba míchat s jinými látkami. Tento přírodní léčitel si poradí například s popáleninami, ať už od sluníčka nebo od horkého plechu. Uleví od bolesti, brání svědění. Aloe navíc zabrání tvorbě ošklivých, zánětlivých jizev, protože léčivé účinky Aloe pronikají i do hlubokých vrstev kůže, odkud je nejlepší ji obnovovat. Navíc má desinfekční účinky, takže žádné bakterie ani viry nemají šanci proniknout do rány.

Pokožku dokáže Aloe hojně hydratovat, proto se využívá i v kosmetickém průmyslu. S gelem s Aloe vera lze ošetřit suchá pleť, pleť se sklonem k akné, ale trápí-li vás třeba ekzémy či opary, můžete jej využít také.

Co se týče vlasů a vlasové pokožky, Aloe dokáže pomoci snad všem typům vlasů a odvrátí nejen ty nejběžnější problémy, jako jsou lupy, padání vlasů nebo krepatění.

Vnitřní užívání

Ale vera lze samozřejmě užívat i vnitřně. Tato rostlinka s kořeny na Kanárských ostrovech detoxikuje organismus a pomáhá imunitě, aby ji neoslabil ani nejmenší teplotní rozdíl či viry a bakterie. Protože bude brzy jaro a o detoxikaci bude hodně řeč, je dobré toto téma trošku více rozvést.

Detoxikace organismu je vhodná jen jednou za čas. Jejím hlavním principem je půst, stačí jednodenní. Detoxikací se tělo dostatečně vyčistí od škodlivin, je to takový „restart“. Obnoví se správné principy trávení, zbavíte se tedy průjmů či zácpy, dokonce lze nastartovat nové, lepší myšlení a pozitivní náladu, čímž zlepšíte také svůj spánek. Protože je však předpoklad držet půst a dodat tělu maximálně tekutiny, touto formou tekutiny může být právě Aloe, tedy šťáva z něj. Tělu se tak bude lépe detoxikovat, čistit. Díky schopnosti držet hladinu cukru v krvi na uzdě vás navíc nepřepadne chuť na sladké či vůbec na jídlo a půst tak snadněji překonáte.

Mohlo by vás zajímat:  Akupunktura: Dovolte energii opět proudit

Šťáva z listů Aloe může pravidelným užíváním dokázat mnohé. Máte-li problém s vysokým cholesterolem nebo jste-li diabetikem, po Aloe se rozhodně podívejte. Hladinu cholesterolu sníží stejně dobře jako hladinu cukru v krvi.

Nakonec zmíníme, že Aloe obsahuje kromě mnoha vitamínů vápník, hořčík, draslík, aminokyseliny… zkrátka vše, co potřebují naše svaly a kosti. Proto by se s Aloe měli seznámit také děti a staří lidé, kteří potřebují výživu pro kosti i svaly jako sůl.

Produkty z Aloe

Je dobré znát účinky Aloe, ale ještě lepší vědět, v jaké formě jej hledat. Zaprvé je tu samotná rostlina, kterou si lze pořídit domů a dle potřeby si uříznout kousek listu, tím potírat rány nebo z něj vymačkat šťávu, tedy lépe řečeno gel. Struktura je opravdu gelovitá, toho je potřeba se neleknout.

Z Aloe se však vyrábí léčivé balzámy, masti, sehnat lze také tinktury. V běžných drogeriích i lékárnách se můžete zeptat také na šampony či kondicionéry obsahující gel z Aloe. Čím více v něm bude Aloe, tím lépe.

Pokud nemáte zájem o žádné mazání ani samotnou rostlinu, ještě je možnost pořídit si tablety jako doplněk stravy.

 

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Na co lze využít zázrak jménem Aloe vera?
5 (100%) 2 hlasů
0 sdílení