Chlorella
Aktualizováno

Sladkovodní řasa chlorella je s každým dnem populárnější. Lidé si ji oblíbili pro mnoho přínosných látek pro naše tělo – mezi ně patří minerály, vitamíny, aminokyseliny nebo antioxidanty. Díky svému jedinečnému chlorellovému růstovému faktoru dokáže obnovit tkáně a má kladný vlil na náš imunitní systém.

Chlorella nejen jako prevence

Chlorellu lze sehnat v podobě tabletek a při užívání docílíte očisty organismu, jeho posílení a celkově detoxikace, která tělo zbaví škodlivých látek a připraví ho na zimu, kdy budeme muset čelit mnoha bacilům. Pokud jste však již nemocná a máte střevní potíže, nebo berete například antibiotika, ani tehdy chlorellu neschovávejte, naopak! Chlorella je výraznějším pomocníkem než probiotika. Upravuje totiž střevní mikroflóru, obnovuje ji a podporuje růst užitečných bakteriálních kultur, které nemoc i prášky zabíjí.

Chlorella a hubnutí

Chlorellou doplníte tělu významnou část bílkovin a vlákninu, což způsobí pocit sytosti na delší dobu. Nebudete mít ani hlad, ani tolik chutí. Nevýhodou může být, že si tělo s rostlinnými bílkovinami poradí o něco hůře, než těch živočišných. Je tedy dobré vypozorovat, zda se po větší dávce tablet necítíte hůře, až nechutenství. V takovém případě dávkování snižte.

Chlorella navíc doplňuje tělu potřebnou energii, kterou využívá nejen k udržení naší bdělosti, ale hlavně ke spalování tuků.

Dávkování

Chlorellu lze dávkovat individuálně dle potřeb každého. Záleží, o co si vaše tělo řekne. Obecně lze však říci, že ji není vhodné kombinovat s chemií. Berete-li tedy nějaké léky, nastavte mezi nimi a chlorelou alespoň hodinový rozestup. Protože chlorela stabilizuje cukr v krvi, můžou brát po celý den diabetici.

Mohlo by vás zajímat:  10 tipů jak na zdravé nehty

Nedivte se, pokud se někde dočtete, že je dávkování i 20 tablet denně. Ono totiž těch 20 tablet může představovat pouhých pět gramů! Lze říci, že pro muže je vhodných právě těch dvacet tablet, pro ženu šestnáct a chlorellu můžete dávat i dětem – těm však uberte na tablet dvanáct.

Vezměte však na vědomí, že nejde o plnohodnotnou stravu! Jde pouze o doplněk stravy, který tělu dodá mnoho živin, ne však všechny, které potřebujeme k životu.

 

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek
0 sdílení