Chlorella – malý zelený zázrak

Chlorella
Aktualizováno

Chlorella je známá a pro své vlastnosti ceněná už poměrně dlouho. Přesto o ní spousta lidí nikdy neslyšela a to je určitě škoda. Její užívání nám může velmi pomoci při potížích se zažíváním, s očistou organismu a zlepšením imunity. Pojďme si tedy tento zelený zázrak představit.

Co je chlorella?

Jedná se o jednobuněčnou mikroskopickou řasu, žijící ve sladkých vodách. Její celý název zní Chlorella Pyrenoidosa. Je to jedna z nejstarších rostlinných forem života na Zemi, vyskytuje se zde už asi 2,5 miliardy let. Pojmenovaná je podle zeleného barviva chlorofylu, kterého je nejbohatším známým zdrojem. Obsahuje velké množství bílkovin, vitamínů, minerálů, nenasycených mastných kyselin a betakarotenu. Pro svůj obsah výživných a zdraví prospěšných látek je využívána jako potravina i potravinový doplněk.

Jak prospívá chlorella našemu zažívání?

Nejzásadnější schopností chlorelly je detoxikace našich střev. Pokud střeva nefungují tak, jak mají, odrazí se to na stavu celého organismu. Ve střevech se hromadí odpadní látky, které mohou pronikat do krevního oběhu a šířit se dál. Způsobují poté různé infekce oslabující náš imunitní systém a poškozující jiné orgány. A právě s očistou střev nám chlorella pomůže. Chlorofyl v ní obsažený na sebe totiž dokáže vázat škodlivé látky a toxiny a odvádět je z těla ven. Je skvělý při čištění nejen střev, ale i jater a krve. Má také antibakteriální účinky a zamezuje tedy množení škodlivých bakterií ve střevech. Buněčná stěna chlorelly je tvořena nestravitelnou vlákninou, která pohlcuje jedy, podporuje růst zdraví prospěšných bakterií a navozuje správnou pravidelnou peristaltiku střev.

Co ještě umí chlorella?

Kromě očisty střev má chlorella řadu dalších pozitivních účinků. Její nutriční hodnoty jsou neocenitelné například u lidí zatížených dlouhodobou léčbou nebo s oslabeným organismem. Doplní tělu všechny potřebné živiny a pomůže s jejich vstřebáním. Podporuje také imunitní systém a mírní nežádoucí účinky léčby antibiotiky. Je vhodná i jako preventivní prostředek při půstu či dietách. Betakaroten v ní obsažený je silný antioxidant. Chlorella ho v sobě má několikrát více než potraviny známé jeho obsahem – mrkev, paprika nebo rajče.

Mohlo by vás zajímat:  Colostrum jako přírodní léčba alergie

Jak správně užívat chlorellu?

Zlepšení našeho zdraví se samozřejmě neprojeví hned. Je potřeba v užívání vytrvat nejméně několik týdnů, abychom poznali rozdíl.

Co se týče dávkování, řiďte se radami na obalu. Chlorella se zpravidla užívá nějakou dobu před jídlem, aby se rozmnožilo dostatečné množství laktobacilů, které zajistí správné trávení.

Chlorellu mohou užívat nejen dospělí, ale také děti. Jen je potřeba pro ně vybrat vhodný produkt.

Při výběru konkrétní značky si dejte pozor na několik věcí – volte důvěryhodnou značku s certifikací, produkt zaručující vysokou míru stravitelnosti a bez obsahu barviv a konzervačních látek.

Chlorella nám prospěje po všech stránkách. Zdravá střeva a fungující imunitní systém jsou základními kameny našeho zdraví. Když je náš organismus v pořádku, odrazí se to i na naší psychice. Máme více energie a cítíme se v pohodě a šťastní.

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chlorella – malý zelený zázrak
5 (100%) 1 hlasů
0 sdílení