Kurzy reiki – naučte se rozproudit životní energii

Reiky
Zveřejněno: 20.5.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Alternativní medicína zahrnuje mnoho léčitelských  metod a jednou z nich je i reiki (také reiky). Tento způsob léčby, ale i poznání sebe sama, pochází z Japonska. V druhé polovině 19. století se tu narodil Mikao Usui, který během svého života objevil tajemství reiki a stal se také jeho prvním mistrem. Od té doby se toto učení rozšířilo do celého světa a dnes je oblíbenou variantou alternativních směrů. Vyučuje se jak Usui reiki, která navazuje na tradici svého prvního mistra, tak i různé upravené směry. Reiki ale není novodobým výmyslem minulého století, jak by se mohlo zdát. Naopak vychází z umění, které ovládali již naši pradávní předci, avšak další a další generace je s rozvojem civilizace postupně ztráceli. Reiki je návrat ke kořenům, k přirozené harmonizaci těla, ducha i duše.

Životní energie

Slovo reiki znamená v japonštině univerzální životní energii a právě její správné proudění tělem je podle reiki klíčem ke zdraví i psychické pohodě. Tato energie protéká tělem člověka energetickými drahami zvanými meridiány, které se kříží v čakrách, energetických centrech. Pokud jsou tyto čakry zablokovány, vznikají zdravotní potíže. Jen díky volně protékající energii totiž může být člověk zdravý a cítit se dobře. Člověk zasvěcený do reiki umí tuto energii uvolnit a blokády odstranit pouhým dotykem rukou, při vyšších stupních zasvěcení i na dálku nebo do jiných časových období. Tato síla energie je vždy pozitivní, není třeba se jí obávat. Není možné ji ani zneužít proti vůli člověka. S energií souvisí také aura, energetická stopa a duchovní pole kolem každé živé bytosti, ale také neživých předmětů. Reiki harmonizuje a čistí i tuto auru.

Kurzy reiki

Metodu reiki je možné se naučit pomocí kurzů, učení se dělí na několik stupňů. První stupeň učí vnímat energii a předávat ji pomocí rukou sobě i jiným lidem. Ve druhém stupni se tato schopnost prohloubí o znalost symbolů, které znásobí sílu reiki, a také o umění přenosu energie i na dálku či do minulosti a budoucnosti. Třetí stupeň je mistrovský aznamená maximální využití své síly a schopností, ale také poznání svého nejhlubšího nitra. Pokud byste chtěli sami reiki vyučovat a zasvěcovat tak nové zájemce, musíte absolvovat i čtvrtý stupeň mistra-učitele. Nabídka kurzů je široká, avšak ne všechny jsou zárukou kvality, vybírejte tedy pečlivě, na koho se obrátíte. Esoterická škola www.shamballa-reiki.cz nabízí kurzy reiki v centru města Prostějov, ale také na dálku z pohodlí vašeho domova. I tak je totiž možné se naučit tomuto umění.

Mohlo by vás zajímat:  Psychosomatika - medicína těla i duše
Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení