Podpořte svou imunitu! Viry nebudou mít šanci!

Ochrana, Zdraví
Zveřejněno: 5.12.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Myslíte si, že máte oslabenou svou obranyschopnost? Trápí vás opakované infekční onemocnění, jste často nachlazení, trpíte alergií nebo se u vás objevuje akné? Pak se skutečně může jednat o sníženou obranyschopnost. A proč tomu tak je? Příčin může být opravdu mnoho, ale nejčastěji za oslabením imunitního systému stojí nevhodná strava, stres a nedostatek přiměřeného pohybu.

K čemu máme imunitní systém?

Imunitní systém má za úkol chránit tělo před bakteriemi, viry, parazity a plísněmi. Stará se o to, aby nám právě tyto mikroorganismy nijak neuškodili. Pokud se v našem těle objeví např. vir, který ohrozí naše zdraví, náš imunitní systém – je-li v pořádku – se o něj postará a zneškodní ho.

Pomozte mu!

Pokud svému imutnímu systému dodáváte dostatečný přísun vitamínů a minerálů, může váš imunitní systém být neustále ve střehu a pracovat tak, jak má. V případě, že se do těla dostává málo vitamínů, imunitní systém začíná selhávat. Chcete-li si tedy udržet svou obranyschopnost v dobré formě, musíte také dodržovat zdravý životní styl. Pravidelný pohyb je pro vaši imunitu stejně tak důležitý jako odpočinek. Chcete-li tedy svému imunitnímu systému pomoci, aby vám dobře sloužil, měli byste do svého jídelníčku zařadit především ovoce a zeleninu. Sáhnete-li po čemkoliv, určitě to bude pořád lepší, než kdybyste se zelenině a ovoci vyhýbali úplně. Dopřávejte si jablíčka, borůvky, jahody, pomeranče, citróny, ananasy, brokolici, mrkev… cokoliv, co máte rádi. Nezapomínejte také na hovězí maso, které je bohaté na železo. Imunitu však můžete posilovat také pitím. Nemyslíme tím zrovna tvrdý alkohol, ale sklenička červeného vína vám rozhodně neuškodí. A pak samozřejmě nezapomínejte na čaje. Vybírejte si jak zelené, tak černé. Nevynechávejte ani bílé čaje. Obsahují totiž polyfenoly, které posilují imunitní systém.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro posílení imunity

Skvělým pomocníkem při podpoře své imunity může být také Colostrum – cenná látka, která díky svému složení velice pozitivně ovlivňuje naší imunitu. Více se o Colostru můžete dočíst v kategorii Colostrum.

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení