Přirozená podpora imunity v podobě doplňků stravy

Cold
Zveřejněno: 19.4.2017

Jaro je tu v plné síle a s ním přišly alergické reakce na květy, obiloviny, ale kašel, rýmu a kýchání poznalo jistě spousta dalších, kteří alergiemi netrpí. Ve vzduchu se šíří viry a bakterie rychleji díky teplu a při větší koncentraci lidí – například v dopravních prostředcích – se kontaktu s nimi prakticky nevyhnete. Než se proto vše ustálí a přejde vlna nemocí a nachlazení, je dobré svoji imunitu podpořit, ideálně si tedy pořiďte doplněk stravy, který vás nenechá ve štychu!

Přátelské prostředí dutiny ústní

Ústa jsou brána do našeho tělo. Vše, co jíme, prochází našimi ústy, sem tam do úst vlétne i prach a nepořádek z okolí. Proto je vhodné udržovat ústa stále čisté a bez bakterií, které by mohly způsobovat nemoci. Existují doplňky stravy ve formě tabletek, které působí jako orální probiotikum – přirozeně tedy vyčistí mikroflóru dutiny ústní a špatné bakterie nahradí za ty, které nám pomohou udržet ústa zdravá.

Boj proti únavě

Možností, jak posílit tělo i mysl, je objevení ašvagandy. Jde o mocný lék na únavu, stres, špatnou koncentraci a podpoří i snahu o zlepšení kvality spánku. Jde vlastně o bylinu, která má podle starých lidových tradic dodat tělu přímo koňskou sílu. Kromě toho, že v období chřipek podpoří vaši imunitu, zlepší vám náladu a co víc – působí jako afrodiziakum, vrátí se vám tedy také chuť na sex, která s přívaly stresu mnohdy mizí.

Ašvagandu můžete pořídit například v tabletkách. Sama o sobě je velmi hořká.

Zinek jako doplněk stravy

Zinek je na imunitu jedna z nejlepších věcí. Jde o klíčový minerál, který naše tělo potřebuje. To, že ho máte málo, poznáte různě – průjmy, psychickými poruchami, zhoršením kvalit vlasů, pokožky, nehtů, porucha chuti – nechutenství… Zinek ale můžete bez obav brát i bez příznaků. Podpoříte tak svoji imunitu, která dostává při přechodu ze zimy na jaro opravdu zabrat.

Mohlo by vás zajímat:  Výhody a zdravotní účinky infrasauny

Zinek navíc pomáhá prospívat pokožce a brání vzniku pupínků. Pokud tedy trpíte na akné a špatnou pleť důsledkem vnějších faktorů – střídání počasí, první paprsky, smog, neváhejte a vyzkoušejte zinek.

Kurkuma

Kurkuma nemusí být doplněk stravy, i když ji lze pořídit koncentrovanou v tabletkách. Můžete si ji pořídit obyčejně jako kterékoliv jiné koření v pytlíčku a můžete si ji přidat do jídla při vaření. Její využití je rozmanité a je potřeba najít způsob, kterým to bude vyhovovat nejvíce vám samotným.

doplněk stravy

A proč ji vůbec tedy jíst? Kurkuma má protizánětlivé účinky, snaží-li se tedy o vás například angína nebo zánět nosohltanu, proces nemoci zpomalíte a třeba také zastavíte právě díky kurkumě.

Dlouhodobé studie však také poukázaly na spojitost kurkumy s léčbou rakoviny – tedy kurkuma potlačuje vývoj a rozmnožování rakovinotvorných buněk, takže už před tím, než u vás rakovina vůbec propukne, ji kurkuma zažene. Léčivé účinky a blahodárné prospívání se však prokázalo také při problémech se srdcem, klouby nebo při zažívacích potížích.

O doplňcích na závěr

Mnoho lidí zastává názor, že doplňky stravy nejsou to pravé ořechové, že je mnohem lepší jíst přímo potraviny, ze kterých jsou tyto doplňky vyrobeny. Pokud však zvolíte doplňky stravy, které jsou na přírodní bázi a neobsahují tedy žádné chemické sloučeniny ani uměle vytvořené látky a vitamíny, nemusíte se ničeho bát! Do těla dostanete jenom to nejlepší v dostatečném množství, které tělo potřebuje.

 

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Komentáře

    • Jindra Formankova
    • 14.3.2018
    Odpovědět

    Rozhodně… doplňky stravy beru jako pomocníka. Ovoce a zelenina po kilech mi nejedou. Jaké máte zkušenosti vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení