První jarní kytičky pro očistu těla, na bolavé klouby i jarní únavu

Jaro, žena
Zveřejněno: 11.4.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Každá správná hospodyňka ví, že bylinky potěší nejen oko, ale také naše zdraví. Máte-li tu možnost, využijte darů přírody v podobě prvních jarních kytiček.

Brutnák lékařský

Brutnák lékařský pochází ze Středomoří. Tato krásná kytička potěší nejen vaše zdraví, ale pro svou krásu rovněž i vaše oko. Květy brutnáku lékařského mají tvar hvězdy, která se nejprve rozzáří růžovou a poté modrou barvou. Bojujete-li s jarní únavou můžete si na pomoc přivolat právě brutnák lékařský. Po dobu tří týdnů pijte třikrát denně nálev z brutnáku lékařského. Rovněž si dopřávejte brutnák lékařský v době, kdy se musíte vypořádávat stresem.

Prvosenka jarní

Prvosenka jarní neboli petrklíč podporuje vylučování přebytečných tekutin z organismu, včetně zvýšené hladiny kyseliny močové. Tím pomáhá lidem s revmatickým onemocněním a dnou. Zároveň však dodává výživu v podobě kyseliny křemičité. Jarní období s sebou přináší rovněž časté onemocnění dolních cest dýchacích. Prvosenka jarní mírní záněty těchto dolních cest dýchacích. Prvosenka jarní umí rozpouštět hlen a díky tomu vám usnadní vykašlávání. Prvosenka se hodí rovněž pro lidí, kteří trpí depresemi a melancholií. Potřebujete-li trošku uklidnit nervový systém, vypijte 3× denně šálek čaje mírně oslazeným medem.

První jarní kytičky pro očistu těla, na bolavé klouby i jarní únavu

Violka trojbarevná

Listy violky trojbarevné skvěle čistí krev a stimulují látkovou výměnu. Během tří týdnů, kdy pijete 1 šálek 3× za den 20 min před jídlem, odvede z vašeho organismu veškeré přebytečné tekutiny a soli usazené v kloubech. Violka trojbarevná a je tedy vhodná pro lidi trpící dnou a revmatismem.

První jarní kytičky pro očistu těla, na bolavé klouby i jarní únavu

Upozornění: prvosenka jarní není shodná pro těhotné ženy a pro lidí, kteří užívají léky na ředění krve!

Mohlo by vás zajímat:  Rozmarýna
Štítky: ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Linda
  • 23.4.2014
  Odpovědět

  No já na bolavé klouby užívám Colavital. Je to přírodní produkt, který mi pomohl. Je super, že můžu užívat i v těhotenství. Obsahuje růži šípkovou proti zánětům.

   • Tom
   • 3.5.2014
   Odpovědět

   přírodní (uměle vyrobené) produkty jsou určitě ok, ale jinak je planeta plná úžasných bylin, které vám mohou pomoci stejně a jsou dostupné všem bez rozdílu (bohatým i chudým). Toť můj názor 🙂

  • Veverka14
  • 31.5.2014
  Odpovědět

  Mě zase nejvíce sedne Colafit, je to opravdu na každém, co mu pasuje, ale určitě doporučuji aspoň vyzkoušet 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení