Rašelina – lék starší než lidstvo samo

Rašelina

Máte často pocit napětí ve svalech a bolí vás klouby nebo záda? Sužuje vás revma nebo máte kvůli špatnému prokrvení studené končetiny? Na všechny tyto problémy je nejlepší řešení aplikovat teplo na určité místo na těle.

Rašelina jako ideální vodič tepla

Těžko si můžeme představit vhodnější médium pro tepelnou terapii, než je rašelina. Rašelina je dokonale flexibilní – můžete ji aplikovat formou koupelí, využít její tepelné vlastnosti a použít ji jako nosič tepla, nebo jí nanášet formou zábalů. Po aplikaci rašeliny obvykle následují další procedury, např. masáže. Ty jsou díky předchozímu prohřátí organizmu mnohem účinnější a příjemnější.

Z čeho se skládá rašelinový zábal

Rašelina obsahuje zbytky stovek v přírodě se vyskytujících druhů rostlin. Jedná se o hmotu vzniklou přirozenými přírodními procesy. Hojné využití nachází zejména v medicíně ve formě horkých lázní nebo již zmiňovaných tepelných zábalů. Rašelina je 100% přírodní a je velmi bohatá na různé tělu prospěšné výživné látky, stopové prvky a minerály.

V zábalech se používá ta nejkvalitnější rašelina. Z ní se přirozenými metodami vytváří tenké plástve. Ty se následně vkládají mezi fólii a netkanou textilii, která dokonale propouští přírodní prvky obsažené v rašelinovém zábalu k tělu klienta.

Jaké výhody s sebou nesou rašelinové zábaly

Jedním z klíčových přínosů rašeliny je její tepelný účinek, který výrazně převyšuje všechny ostatní tepelné procedury. Díky své mimořádné tepelné výdrži rašelinovézábaly vydrží předávat vašemu tělu teplo 3-7x déle než voda.

 

Pro váš organizmus bude prospěšné i nízké pH rašeliny. To ve vašem těle aktivuje tzv. pufry, které jsou důležité pro vyrovnávání výkyvů v acidobazické rovnováze organizmu a udržují hodnotu pH krve na 7,4. Narušení této rovnováhy vede k poruchám metabolizmu.

Mohlo by vás zajímat:  Rašelinové zábaly – jak a s čím pomáhají?

Další významnou výhodou rašelinových zábalů je jejich dlouhotrvající vasodilatační účinek. Při něm dochází k rozšíření cév a zlepšení prokrvení organizmu

Přinosy rašelinových nosiče tepla využijete při:

  • bolestech v oblasti páteře a bolestech kloubů
  • degenerativních onemocněních kloubů (především artrózách)
  • svalovém napětí
  • chronických a subakutních a stavech traumatického a revmatického původu

 

 

PODROBNÉ INFORMACE O ÚČINCÍCH RAŠELINY A PŘÍKLADY JEJÍHO POUŽITÍ JSOU K DISPOZICI NA EUREKO.CZ

Příznivé výsledky lokální aplikace rašelinového zábalu

Rozšíření cév v místě aplikace zábalu z rašeliny a zlepšení prokrvení

  • Tzv. hyperemie – není tak vydatná, zábal vyvolává méně intenzivní pocení, teplo se v organizmu šíří pomaleji.

Spasmolytický účinek – snížení napětí ve svalech

  • Pomáhá především na kosterní svalstvo. Tento účinek vyvoláte působením vyšší teploty i reflexně z pokožky.

Ovlivnění absorpce

  • mobilizace otoků, uvolnění napětí fascií, kloubních pouzder, ligament a ostatních vazivových struktur. Aplikací tepla ovlivníte makromolekulární strukturu a viskozitu kolagenu, čímž si významně usnadníte provádění následných mechanoterapeutických výkonů nebo cvičení.

Analgetický účinek (utlumení bolesti)

  • Působí spasmolyticky se současným změkčením vaziva a rozšířením cév; krom toho patrně dochází ke snížení citlivosti receptorů bolesti.

Pozitivní ovlivnění imunity

  • Zlepšení prokrvení organizmu s sebou přináší i zvýšení množství obranných látek a podporu imunitních reakcí, a to jak specifických, tak nespecifických.

Kde si můžete vyzkoušet výrobky z rašeliny?

Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet účinky rašeliny? Není nic snadnějšího. V České republice rašelinu dodává několik společností. Jedním z renomovaných výrobců je společnost Eureko. Jejich zábaly obsahují vysoce kvalitní rašelinu pocházející výhradně z tuzemských zdrojů. Jakost pečlivě vybírané výchozí suroviny je velmi přísně kontrolována. Potřebujete profesionální podporu? Jděte na Eureko.cz, kde vám rádi odpoví na vaše dotazy a poradí s aplikací. Dalším zdrojem inspirace jsou Eureko terapeutické průvodce. Za své peníze tak dostanete servis i kvalitu, které očekáváte.

Mohlo by vás zajímat:  Kouzlo zdravých vlasů

PR_Raselina_raselinove_zabaly

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rašelina – lék starší než lidstvo samo
5 (100%) 1 hlasů
0 sdílení