Reflexologie aneb Probuzení samoozdravných procesů

Reflexologie
Zveřejněno: 27.1.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Chcete-li si udržet dlouhodobě psychické i fyzické zdraví, je třeba se tu a tam věnovat pouze sama sobě a naučit se “vypnout”. Kolikrát si připadáte vystresovaní, unavení a ustaraní? Jestliže je tento stav dlouhodobý, může se stát, že se naše imunita oslabí a budeme se častěji potýkat s různými nemocemi, nespavostí, podrážděností a dospějeme k pocitu, že život není takový, jaký by měl být. Jestliže se chcete tomu stavu vyhnout a nebo s ním něco udělat, doporučujeme vám vyzkoušet reflexní terapii. Ta pracuje na základě specifických masáží plosek nohou, které dokáží nejen uvolnit psychické napětí, ale také vás dokáží zbavit různých nemocí, se kterými si doktoři dlouhodobě neví rady.

Základní principy reflexologie

Reflexní masáže, reflexní terapie neboli reflexologie se řadí do kategorie alternativní medicíny. Jak to již bývá, mnoho metod alternativní medicíny zastává názor, že tělo i duše tvoří celek a jestliže spolu nejsou v harmonii, marodíme. Jestliže je tedy díky této nerovnováze nějaký orgán oslabený, je načase najít vhodný reflexní bod, který jej opět uvolní. Všechny tyto body se nachází na ploskách našich nohou – tzv. reflexní zóny. Reflex je podvědomá reakce na určitý podmět. V reflexologii dochází ke stimulování reflexů na chodidlech, které vyvolají reakci v orgánech a žlázách.

Jestliže se ani vám nelíbí postup léčby u klasických biologických lékařů, je na čase zvážit změnu. Na reflexní terapii se obvykle obrací lidé, kteří se dlouhodobě léčí s nějakým onemocněním, ale žádné zlepšení se nedostavuje. Zatímco klasická medicína si lidské tělo “rozděluje”, alternativní medicína považuje lidské tělo jako celek. Jestliže se ani vám nelíbí přístup lékařů, kterým se svěříte se svou starostí a oni vám odeberou krev a následně vám zkusí předepsat léky, které snad zaberou, zkuste zvolit alternativní cestu léčby. Zatímco biologická medicína se snaží léčit léky samotné projevy nemoci, alternativní medicína se snaží přijít na to, proč k nemoci a těmto projevům došlo. Pídí se po příčinách, proč stůněme a ty se snaží odstranit. Bolí vás koleno? V biologické medicíně dostanete léky na bolest a pokud to nepřejde, dospěje to nejspíše k umělému kloubu. V alternativní medicíně se snaží přijít na to, proč k bolesti dochází. Neřeší samotnou bolest kloubu ale to, co ji způsobuje a jak ji zmírnit, aniž by bylo nutné užívat léky proti bolesti, které mají mnohdy řadu vedlejších nežádoucích účinků.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavá šalvěj lékařská

Zatímco běžní lékaři se spoléhají na výsledku krevních testů, rentgenů, ultrazvuků a jiných testů, reflexní terapie se zabývá možností prohmatat reflexní plochy, které jsou napojené na určité orgány. Na základě přímé reakce lidského tělo dochází k jasné odpovědi daného orgánu, který není zcela zdráv a se kterým můžou vaše zdravotní problémy souviset. Následně může docházet ihned k léčbě. Léky však nečekejte. Reflexní terapie má za úkol rozproudit zablokovanou energii, odbourat stres a tím probudit přirozený ozdravný proces lidského těla.

 

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení