S řešením nespavosti vám pomohou přírodní doplňky stravy

Nespavost
Zveřejněno: 9.9.2014 , datum poslední aktualizace: 25.10.2018

Nespavost je problém, který trápí velké množství lidí. Také místo sladkého spánku koukáte večer co večer nekonečnou dobu do stropu, než se vám podaří alespoň na chvíli zabrat? Nebo se v noci každou chvíli budíte a nemůžete znovu usnout? Ráno pak máte určitě chuť rozbít zvonící budík, že? Nespavost se ale dá řešit, tak se přestaňte trápit. K léčbě nespavosti většinou postačí správná úprava denního rytmu, zavedení určitých pravidel a také užívání doplňků stravy, které vám pomohou zklidnit mysl a navodit spánek. Právě vhodný doplněk stravy přitom zmůže hodně, vyzkoušejte například výrobek Tryptosen od firmy Naturvita.

Kvalitní spánek je třeba

Udržení dobrého spánku není jen příjemné, ale dokonce nutné. Nevyspání, které se každou další probdělou nocí stupňuje, znamená horší soustředění, klesající pracovní výkonnost i špatnou náladu, což vede ke stresu. V delším horizontu pak tento stres a špatná nálada mohou přerůst až v deprese. A to už je velký problém, kterému by se mělo včas předejít.

Pátrejte po příčině

Za nespavostí může stát více příčin. Většinou to bývá právě onen strašák stres a velké psychické vyčerpání, které je spojeno s vysokými nároky na každého z nás. Dnešní doba je ovšem taková a s tlakem na výkon se bohužel ve svém zaměstnání setkává prakticky každý a těžko s tím něco udělá. Je tedy potřeba tuto zátěž vyrovnat dostatečnou relaxací. Uberte trochu ze svých nároků na perfektně fungující domácnost a místo druhé směny doma po práci si najděte každý den trochu času na odpočinek. Musíte se ale také naučit „vypnout“ hlavu, nestačí jen ležet, ale přitom myslet na problémy a úkoly, které vás čekají zase druhý den. Uklidnit se před spaním pak pomáhají opakující se rituály jako pravidelná koupel nebo sprcha a poté raději třeba půl hodinka s knížkou v ruce než u televize. Samozřejmostí by mělo být vyhnout se v pozdějších hodinách kávě, cigaretám a jiným povzbuzujícím látkám.

Mohlo by vás zajímat:  První pomoc: Popáleniny a opařeniny

Tabletka před spaním

Nemám na mysli klasický prášek na spaní, který by měl být až poslední možnou variantou, ale tabletku přírodního doplňku stravy. Jedna želatinová kapsle přípravku Triptosen obsahuje 25 mg koncentrovaného výtažku kozlíku lékařského (odpovídá 500 mg sušeného kořene) a 300 mg látky L-triptofan, jejichž kombinace vám pomůže usnout i zlepšit náladu. Kozlík lékařský je bylina, která má silné uklidňující účinky, pomáhá s usínáním a udržením dobrého spánku. Triptofan je zase aminokyselina nezbytná pro biosyntézu serotoninu v těle. Serotoninu se přezdívá také hormon štěstí a je to právě on, kdo z velké míry stojí za naším naladěním. Jeho nedostatek v těle vede k celkové depresi, podrážděnosti až agresivitě.

Doplněk stravy Triptosen je ryze český výrobek. Společnost Naturvita a.s. patří k významným producentům potravinových doplňků v České republice a její výrobky koupíte v lékárnách nebo prodejnách zdravé stravy. Doplňky stravy Naturvita jsou vysoce kvalitní produkty za dostupnou cenu. Tak si dopřejte konečně zase klidný a ničím nerušený spánek. Prospěje to celému vašemu životu.

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení