Umocněte své zdraví!

Zdraví
Zveřejněno: 6.8.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Přestože je léto v plném proudu a nikdo neřeší podzimní a zimní nachlazení, přesto si napíšeme už nyní, jak těmto nepříjemnostem předcházet. Vždyť prevence je nejlepší a vy se tak budete moci připravit včas na zimní období.

Otužování

Máte rádi studenou vodu? Jestli jste teplomil jako já, určitě vás tahle praktika děsí stejně jako mě. Při představě studené sprchy se mi ježí snad všechny chlupy na mém těle. Nicméně je fakt, že je to ideální způsob na posílení imunitního systému. S otužováním je vhodné začínat ještě před příchodem zimy. Pokud se začnete otužovat až v zimě, je nutné začínat s otužováním velmi pozvolna. Klasická studená sprcha je doporučována pouze jedincům, kteří se otužují již delší dobu. Vám, co s otužováním teprve začínáte nebo začít chcete, je doporučeno pozvolné přivykání na studenou vodu. Začínejte pomalu od teplé přes vlažnou a nespěchejte. Až si tělo přivykne na vlažnou vodu, teprve potom pomalu přidávejte více a více studené, opět pozvolna.

Sauna

Kdo by neznal saunu. Ideální na uvolnění a relaxaci. Sauna má skvělé preventivní účinky. Je ideální pro lidi, kteří trpí častým onemocněním horních cest dýchacích. Sauna je také skvělý prostředek k detoxikaci těla.

Masáže

Pokud to myslíte se svým zdravím vážně, určitě si dopřáváte také pravidelné masáže. Dnešní doba nabízí širokou škálu masáží. Můžete si vybrat klasickou masáž, reflexní, thajksou, aromamasáž…. a to není zdaleka vše. Všechny masáže mají však jedno společné – jejich úkolem je posílit imunitní systém a nastartovat obranyschopnost těla.

Začnete se starat o své zdraví ještě před příchodem chřipkového období. Zatímco všichni budou ležet doma pod dekou s teploměrem v podpaží, vy si budete moci užívat venku podzimních barev a nakupovat vánoční dárky ještě předtím, než se dostaví vánoční davová psychóza.

Mohlo by vás zajímat:  3 nejlepší bylinky na odvodnění
Štítky: ,

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení