Vířivka jako skvělá relaxace i léčebný prostředek

Bublinky
Zveřejněno: 2.6.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Ponořit se po náročném pracovním dni do vany plné proudících bublinek je velmi příjemné. Mimo to je to ale také prospěšné našemu zdraví, a proto by jsme si vířivku měli dopřávat kdykoliv je to možné. V čem tento skvělý vliv na náš organismus spočívá?

Voda odplaví stres a posílí krevní oběh

O tom, že důkladná relaxace je jedním z nejdůležitějších bojovníků proti stresu, není pochyb. A právě stres je, jak známo, příčinou mnoha civilizačních onemocnění dnešní doby. Pravidelná koupel ve vodě o teplotě kolem ideálních 37°C dokáže uvolnit celé tělo, přičemž se sníží krevní tlak a naopak podpoří rychlost krevního oběhu. Tento stav vede ke zlepšení látkové výměny a vyššímu okysličení krevních buněk. Také dochází k posílení imunity, což se obzvlášť v některých ročních obdobích velmi hodí. Nespornou výhodou je i vztlak vody, kdy se díky nadnášení těla dokonale uvolní všechny svaly a klouby. Ve vířivé vaně jsou příznivé účinky ještě znásobeny.

Bublinky namasírují bolavá záda

Vířivky se často používají v rehabilitačních střediscích pro léčbu poúrazových stavů, například po zlomeninách končetin, výronech kloubů a dalších podobných zraněních. Pomohou vám ale i při bolestech zad, krční páteře, nohou či chodidel. Správně namířené trysky pomocí masážního tlaku uvolní ztuhlé svaly a podpoří jejich prokrvení. To vede k úlevě od bolestí a při pravidelném dopřávání si vířivé koupele i ke značnému zlepšení stavu.

Pro klidný spánek

Uvolnění napětí pomocí vířivé vany vám pomůže také při problémech s nespavostí, ke kterým často vede již zmiňovaný stres a přepracování. Dopřejete-li si koupel večer chvíli před uložením se ke spánku, tělo se dostatečně prohřeje, zrelaxuje a uvede do klidového režimu, díky čemuž se vám bude usínat mnohem snadněji. Podpořit to můžete například ještě přidáním vonného oleje nebo pěny do koupele. Aromaterapie ve spojení s vířivou vanou působí mnohem účiněji, protože díky cirkulaci vody jsou vonné látky lépe uvolňovány.

Mohlo by vás zajímat:  Kraniosakrální biodynamika aneb Když dotek léčí

Aby jste si mohli užívat příjemnou koupel v bublinkách co nejčastěji, pořiďte si vířivou vanu do svého domova. Pomoci vám může třeba firma BETA, která se zabývá prodejem vířivek Artesian Spas, jež jsou kvalitní a velmi pěkné.

 

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení