Výhody a zdravotní účinky infrasauny

Sauna
Zveřejněno: 30.8.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Konec léta přinesl ochlazení, které nás pomalu připravuje na nadcházející sychravý podzim a letos možná i tuhou zimu. Běhá vám mráz po zádech jen při té představě? Pak byste možná ocenili možnost prohřát své tělo a udělat tak něco dobrého nejen pro duši, ale hlavně pro zdraví. V poslední době si mnoho lidí pořizuje domácí infrasauny a má to své opodstatnění. Nesporné vlivy na zdraví celého těla a příjemná relaxace totiž stojí na malou investici.

Jaké jsou výhody infrasauny?

Infrasauna má oproti klasické finské sauně hned několik výhod. Tou nejvíce praktickou je fakt, že k její instalaci není třeba žádných stavebních úprav ani nemá přílišné nároky na prostor, především menší sauny pro jednu osobu se bez problémů dají umístit i do běžného panelákového bytu. Výhodné jsou také provozní náklady, které se pohybují mezi 10-15 Kč za jeden cyklus. To není moc za zdravotní tepelnou lázeň, že? Infrasauně navíc stačí pouhých 5-10 minut od spuštění, aby byla plně připravena prohřát vaše ztuhlé tělo.

Zdravotní přínosy infrasauny

Účinky saunování na lidské zdraví byly již mnohokrát vědecky potvrzeny. U infrasauny se dá říci, že tyto vlastnosti klasické sauny ještě prohlubuje a to doslova. Infračervené paprsky totiž dokáží prohřát tkáně až několik centimetrů pod povrch pokožky. Svaly se tak lépe uvolní, pokožka bude prokrvená, pevnější a zbaví se nečistot. Díky tomu má saunování skvělý vliv také na čištění ucpaných pórů a léčbu akné i jiných kožních problémů, včetně suchého ekzému, kopřivky nebo lupénky. Aktivace kůže pomocí tepla urychluje i hojení kožních ran, odřenin či podobného poškození. A teplo také usmrcuje bakterie a viry a stimuluje imunitní systém, což je teď před zimou velmi důležité. Pocením ze sebe vyloučíme spoustu škodlivin, saunování je tedy i dobrou detoxikací těla. Uvolněné a prohřáté svaly se lépe regenerují, a tak se díky infrasauně zbavíte  bolestí pohybového aparátu. A nemalou předností je i její vliv na mentální zdraví, zlepšení nálady a vůbec vlití optimismu do žil. Kombinace toho všeho je skvělým lékem na zvýšení dlouhověkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Echinacea

Dopřát si pohodlí a přínosy domácí infrasauny není žádný zbytečný luxus, ale dobrá investice, která se vám vrátí v podobě lepšího zdraví i nálady. Přemýšlejte o tom a podívejte se na nabídku firmy Marimex, kde najdete kvalitní infrasauny různých provedení za příznivé ceny.

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení