Yucca Shidigera na odstranění usazenin v těle

Yucca shidigera
Zveřejněno: 28.2.2018

Pokud nepatříte k těm, co si svůj organismus detoxikují hladovkou nebo dodržováním přísného jídelníčku, zkuste pročistit svůj organismus rostlinou Yucca shidigera, která roste v kalifornských pouštích a je známá svými účinky už stovky let.

Co to je Yucca

Náš organismus je denně vystaven škodlivým volným radikálům, a proto je dobré mu minimálně jednou ročně dopřát detoxikaci. Vhodně zvolená očista těla vás velmi účinně zbaví tělo toxinů a posílí vaše tělo. Domorodé indiánské kmeny používali rostlinu Yucca k léčení téměř všech zdravotních neduhů.

Jaké existují varianty?

 • Yucca shidigera
 • Yucca filamentosa
 • Ycca elephantipes
 • Yucca rostrata
 • Yucca schidigera
 • Yucca gloriola

Potravinový doplněk Yucca se zpravidla vyrábí z výtažků s botanickým názvem Yucca shidigera. Může být také vyrobena také z jiné čeledi. Pak může mít ale i několikanásobně nižší obsah saponinových látek. Vsaďte raději na výtažky rostliny Yucca shidigera.

Jednoduchá, ale o to účinnější Yuccová kúra se dá kombinovat s následným osídlením střeva prospěšnými střevními kulturami v podobě probiotik a laktobacilů. Je vhodné ji doplnit dietou se zvýšeným množstvím vláknin a zásad, doplněný dostatečným pitným režimem.

yucca

Účinky

Výtažek z rostliny Yucca shidigera je bohatý na živiny, zejména na zdravé tuky, proteiny, fosfor, železo, vitamin A, vitaminy skupiny B a další látky. Hlavním pozitivem je vysoký obsah saponinů s detoxikačním účinkem na celé tělo. Stearanové saponiny jsou rozpustné ve vodě, čistí hlavně žaludek i střeva a snižují vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Nerozpustné, terpenové saponiny putují do celého těla a tam jej precizně očišťují. Zbavují tělo virů, plísní, organických solí, kyseliny mléčné i močové a dalších nežádoucích látek.

Jak Yucca působí v lidském těle

Výhodou je, že ji lze bez problémů užívat s jinými potravinovými doplňky, aniž by se vzájemně ovlivňovaly.

 • výtažky čistí trávicí trakt a krevní oběh
 • pozitivně ovlivňují činnost ledvin a žlučníku
 • urychlují hojení ran
 • pomáhají vyplavovat kyselinu mléčnou, vznikající při náročné pohybové aktivitě
 • odstraňují pocity únavy a malátnosti
 • stabilizují hladinu krevního cukru
 • napomáhhají odstraňování kyseliny močové a proto je prospěšná při dně, protože
 • podporují činnost imunitního systému a chrání před nemocemi
 • má zklidňující účinky na organismus a pomáhá lépe zvládat stres
 • podporují činnost trávicího traktu, je prevencí zácpy a zlepšuje střevní mikroflóru
 • pomáhají řešit problémy s akné, ekzémy a dalšími kožními obtížemi
 • vhodné k odstranění plísní z organismu
Mohlo by vás zajímat:  Chybí vám výkon? Zvyšte pitný režim!

yucca

Proces detoxikace

V procesu detoxikace saponiny zabraňují současně i přichycení jakýchkoliv látek ulpívajících na stěnách cév a střev, zejména bakterií a virů. Toxiny se pak přirozeným způsobem ven z těla vyloučí. Saponiny díky jejich antioxidačnímu účinku snižují množství volných radikálů v těle a tím zlepšují zdraví. Užívání extraktu z Yucca může být v průběhu detoxikace, zejména v prvních dnech užívání, provázet nežádoucí účinky.

Můžete se cítit ospale, unaveně, odkašlávat nebo cítit bolesti svalů a kloubů. Postupně se může častěji dostavit stolice, močení a bolesti hlavy. Příčinou je zejména rozpouštění toxických usazenin, které se dostávají během očistného procesu znovu do krevního oběhu těla. Stav se ale postupně stabilizuje a úleva se objeví po pár dnech, jakmile se toxiny začnou vyplavovat z organismu. Je velmi důležité dodržovat zvýšený pitný režim v podobě čisté vody minimálně 1,5 l denně.

Odstraňování škodlivin z kapilárního systému orgánů je často doprovázeno slabší bolestí z právě očišťovaného místa, kde se objevuje problém. Pročištěný kapilární systém náhle umožní průtok většího množství krve, kde do tkáně proniká více vody, než se vstřebá zpět. Lymfatický systém, který ji odvádí mízními cestami, je zde ještě zanesen, a proto vzniká otok místního charakteru, který po vyčištění lymfatických cest posléze automaticky mizí.

Pěstování

Yucca má tlustý, krátký kmen, šedozelené až modrozelené listy, které rostou do tvaru meče. Yucca dokonce kvete bílými květy ve tvaru zvonku, které vydávají v noci vůni. Je velmi odolná a přežije i studené počasí, stejně jako nesnesitelná vedra, silné deště a několikaměsíční sucho. Lze ji také pěstovat i v bytě, jako pokojovou rostlinu, léčivo i pro textilní vlákno.

Má ráda rozptýlené i přímé sluneční světlo a pravidelnou, mírnou zálivku. Substrát má být stále mírně vlhký. Jednou do měsíce přihnojujte tekutým hnojivem pro palmy a v suchých bytech v zimě roste listy. V letních měsících ji můžete mít na balkoně či terase na chráněném místě, kde neohrozí přímé sluneční záření, průvan a déšť.

Mohlo by vás zajímat:  Co je vyšetření CRP?

V zimním období ji dejte na místo s nižšími teplotami. Výborná je zimní zahrada nebo prosklená lodžie. Nezapomeňte omezit zálivku a přestaňte hnojit. Pokud ji přelijete, rostlina chřadne, žloutnou listy a změkne kmínek. Pak rostlina uhyne. Rostliny přesazujte na jaře do květináčů maximálně o 5 centimetrů větších, ať se vám nepřemokřuje kmínek. Zvolte kvalitní zahradní zeminu a trochu písku. Do spodní části nádoby dejte keramzit, který slouží jako drenáž.

Štítky: , , , , ,

Podobné články

od
Píše témata o zdraví, zabývá se psychologií a probírá důležitá témata týkající se životního stylu.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení