Jak najít v sobě klid a harmonii?

Harmonie
Zveřejněno: 27.1.2015 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Najít v dnešní době klid a harmonii je mnohdy nadlidský úkol. V práci nestíháme, hypotéka nám nedovolí spát a vztahy doma jsou na bodě mrazu, protože jednoduše nemáme čas se vztahům věnovat a pečovat o ně. Jak tedy zklidnit mysl a najít zpět ztracenou rovnováhu a harmonii?

Urovnání vztahů

Prvním krokem k harmonii je urovnání vztahů. Fungující vztahy (ať už na pracovišti nebo doma) jsou pro váš klid a pohodu jedním z nejdůležitějších faktorů. Odpusťte svým blízkým a přátelům staré křivdy a dejte jim najevo, že je máte rádi. Darujte svým blízkým malou pozornost a vykouzlete jim úsměv na rtech. Radujte se z jejich přítomností a užívejte si je. Zavolejte rodičům, přátelům a zajímejte se, jak se jim daří. Vyjděte si s přítelem na procházku, povídejte si a udělejte si čas jen sami na sebe. Začněte o své vztahy pečovat a věnujte jim pozornost.

Ujasněte si své priority

Někdy nás zmatek v nás samotných dokáže pěkně rozhodit. Nejsme si jisti co skutečně chceme. Děláme to co děláme proto, že to chceme dělat nebo proto, že to po nás chce někdo jiný? Nepřemýšlejte nad tím, jak zastavit globální oteplování. Přemýšlejte nad tím, co chcete teď. Tady a teď. Jste spokojeni ve vztazích? Chcete jinou práci? Naplňuje vás váš život? Co byste měli udělat pro to, aby byl váš život lepší? Co skutečně chcete? Nelíbí se vám v práci? Najděte si jinou! Nemáte čas na své blízké kvůli pracovní vytíženosti? Naučte se správně organizovat si čas, aby nedošlo k přetrhání vazeb. Naučte se věci dotahovat do konce. Do zdárného konce, který je pro vás pozitivní. Nebojte se učinit změny.

Mohlo by vás zajímat:  Držíte dietu, ale nehubnete? Důvodem mohou být kalorie v alkoholu

Jak najít v sobě klid a harmonii?

Udělejte si čas sami na sebe

Času není nikdy dost, taky máte ten pocit? Naučte se hospodařit se svým časem a naučte svůj čas využívat rovněž pro sebe sama. Psychická hygiena je velmi důležitá, dopřejte si tedy procházky, zajděte si na bazén, přečtěte si časopis či knihu a naučte se prostě a jednoduše odpočívat. Dopřejte si minimálně hodinu jen pro sebe sama. Všichni na světě bez vás hodinu přežijí a vy si odpočinete, naberete zpět svou ztracenou energii a dobrou náladu a poté se můžete opět těšit ze společných chvil.

Rozdávejte kolem sebe dobře a čiňte radost druhým

Pouštějte starší lidi v městské hromadné dopravě si sednout, nebojte se usmát na cizího člověka, přispějte pár korun charitě, chovejte se ohleduplně vůči přírodě a buďte vlídní k ostatním i k sobě samému. Rozdávání dobré nálady je obohacující nejen pro ostatní, ale především pro vás. Sami dobře víte, co vám činí radost a co vás obohacuje. Ať je to co je to, dělejte to. Dopřávejte radost sobě i druhým a uvidíte, že se vám to začne vracet stejnou mírou zpět.

Štítky: ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení