Jak zabránit následkům psychického vypětí na náš zdravotní stav?

Stres
Zveřejněno: 13.10.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Dnešní doba je bohužel taková, že klade největší důraz na výkon každého z nás. Jsou povolání, kde je to méně patrné, ale pak také takové, kde je přepracování a stres nedílnou součástí života. Někdy za to může náš vlastní workoholismus, jindy strach z neúspěchu a ztráty zaměstnání, výsledkem však v obou případech bývá psychické i fyzické vyčerpání, které časem může vést ke kolapsu či syndromu vyhoření. 

Když tělu něco chybí

Náš organizmus vydrží hodně, ovšem bohužel ne vše. Na to ale často zapomínáme a vystavujeme ho přílišným nárokům. A to se časem neblaze projevuje na našem zdravotním stavu. Při normální funkci imunitního systému si naše tělo poradí s většinou útočících nemocí, ale při vysokém psychickém vypětí se imunita stává velmi oslabenou. Brzy následují různá onemocnění a také psychické potíže, protože naše obranyschopnost je vážně narušena.

Důležité stopové prvky

Jsou ale cesty, jak těmto důsledkům včas předejít. Podstatné je tělu dodávat co nejvíce potřebných stopových prvků, které nezbytně potřebuje pro své fungování. Doplňky stravy v tomto případě hrají velkou roli, protože dokáží skvěle posílit naši obranyschopnost a odolnost. Dobrou volbou je například přípravek Naturvita Reishi + zinek + vitamín C. Reishi (česky lesklokorka lesklá) je houba využívaná v tradiční čínské medicíně už celá tisíciletí a připisují se jí až zázračné účinky. Jisté je, že umí skvěle právě posilovat přirozenou obranyschopnost organizmu a jeho oběhového systému, který bývá stresem a psychickým vyčerpáním velmi ohrožen. Vitamín C také podporuje imunitu a umí i snížit míru únavy a vyčerpání. Kombinace přírodních látek v tomto produktu je tak ideální pro všechny s náročným povoláním a hektickým životem.

Sázka na jistotu

Doplňků stravy existuje na trhu celá spousta, přesto můžeme směle tvrdit, že se výrobky firmy Naturvita a.s. Veselá řadí do jejich čela. Jde o významného producenta potravinových doplňků v České republice, který sídlí v obci Veselá asi 10 km od města Zlín. Společnost si zakládá na kvalitě svých výrobků, jejich vývoj je prováděn ve spolupráci se specializovanými zdravotními pracovišti a zohledňuje nejnovější vědecké poznatky. Přesto jsou produkty této firmy cenově dostupné. Koupíte je v lékárnách či prodejnách zdravé výživy.

Mohlo by vás zajímat:  Vkročte do nového roku tou správnou nohou
Štítky: ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení