Jak zvýšit svůj sex appeal?

Sex
Zveřejněno: 14.5.2014 , datum poslední aktualizace: 26.3.2019

Sexuální přitažlivost hýbe světem. Muži chtějí být přitažlivější pro ženy, ženy naopak chtějí být přitažlivější pro muže. Jak si zvýšit sexuální přitažlivost? Jednoduchá otázka, na kterou, bohužel, nezná nikdo žádnou jednoduchou odpověď. Sexuální přitažlivost se netýká pouze a jen míst, které vidíme na první pohled (prsa, ramena, pozadí atd.). Chceme-li být sexuálně přitažliví, musíme si uvědomit, že se jedná rovněž i jemné psychologické nuance, o kterých mnohdy nemáme ani ponětí. Sexuálně přitažlivý je ten, kdo se nám líbí vzhledově, ale rovněž nám i voní a jeho hlas lahodí našim uším.

Muži to mají o něco jednodušší. Muži jsou orientováni především vizuálně. Je to právě mužské oko, které neustále skenuje okolí a snaží se zachytit krásnou ženu. Muži vždy hodnotí figuru, prsa, ženské boky, zadeček, oči atd. Mužům stačí, aby žena byla pouze hezká a svolná. Ať už s tímto názorem souhlasíte či ne, pokud je žena hezká a svolná, nebrání se muž náhodnému sexu i s naprosto neznámou partnerkou. Muži jsou totiž rozsévači semene a evoluce jim říká, že by měli šířit své geny, jak to jen jde.

V reálném životě je to však trošku jinak. Přitažlivost žen ovlivňuje řada faktorů, první z nich je například fáze menstruačního cyklu. Bylo dokázáno, že ovulující ženy jsou pro muže daleko více zajímavější než ty, které se momentálně nenachází v plodném období. Ženy při ovulaci vylučuji zvláštní chemické látky, které citliví muži dokáži velmi jistě zaznamenat. Ovulující ženy nejenže mužům více zvoní, ale rovněž se jim i více líbí. Silný vliv hormonu estrogen má totiž za následek v době ovulace zpevnění ženského poprsí, zjasnění očí, vypnutí kůže na obličeji a prokrvené rty.

Mohlo by vás zajímat:  Umíte nabídnout správně pomoc?

Studie rovněž dokazují, že ženy blížící se k ovulaci, jsou hodnoceny jako přitažlivější rovněž kvůli faktu, že hormon estrogen prokrvuje jejich hlasivky, čímž je jejich hlas harmoničtější a příjemnější.

Sexuální přitažlivost je tedy spíše záležitostí chemie než rozumného uvažování.

Ženy si naopak vybírají své potencionální sexuální partnery ze zcela jiných důvodů. Vzhled rozhodně nepatří mezi nejvyšší priority. Podívají-li se ženy na muže, nejdříve si všimnou jeho projevu a vlastností.

Rozhoduje-li se žena, zda se sympatickým mužem stráví nezávazně jeden večer, vždy bere v potaz investici, kterou s sebou tato záležitost přináší.

Proč se ženy tak brání náhodnému sexu? I když žena potká naprosto úžasného krasavce, který je jako vystřižený z módního časopisu, ve většině případů jim náhodný sex nic neříká. Je to opět dáno evolucí. Ženy totiž musí do rozmnožování investovat podstatně více než muži. Jedná se nejen o 9 měsíců těhotenství, ale také o několik dalších desítek let starostí a veškerých rodičovských povinností. Neuvážený sex v rámci evoluce byl pro ženy až příliš velkým rizikem, proto si ženy své partnery velmi důkladně vybíraly. Evoluce tedy může za to, že mnoho žen nemá vůbec chuť k náhodnému sexu. Než se ženy rozhodnou k tomu, že by s potenciálním mužem mohly něco mít, zajímají se především o to, zda je muž ekonomicky zabezpečený, zda umí být věrný a spolehlivý. Právě tyto vlastnosti jsou pro ženy zárukou toho, že se muži dokáží o dítě postarat v případě, že by ony nemohly tak, aby děti přežily.

Ženy se však při výběru partnera nechávají rovněž ovlivňovat také fázi menstruačního cyklu. Preference sexuálního partnera se u nich během cyklu mění. Je-li žena v období plodnosti (ovuluje) častěji volí agresivního a ramenatého může s ostře řezanými rysy a vyrýsovanými svaly. Po zbytek cyklu, kdy oplodněna být nemůže, chce zase naopak hodného a starostlivé může, na kterého je spoléhnutí a který ji rozumí. Ženy si však tenhle fakt vůbec neuvědomují. Proto jim to, muži, nemějte za zlé.

Mohlo by vás zajímat:  Elektronické vztahy: Čím nás obohacují a o co nás naopak ochuzují?

Jak tedy zvýšit svou sexuální přitažlivost? Možná to není tak těžké, jak si myslíme. Ženám stačí pouhopouhé kvalitní líčení a muži zase musí působit více „nad věcí“.

Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení