Kam se poděla mužská něha?

Něha
Zveřejněno: 18.5.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

Mazlení, něha, hlazení a vášnivé pohledy patří k lásce stejně jako sex. Ale proč se právě tohle všechno ze vztahů vytrácí?  Na tuhle otázku není jednoduchá odpověď. Chcete-li znát pravý důvod, je nutné se vrátit do dětství. Studie ukázaly, že právě miminkům a batolatům mužského pohlaví projevují rodiče a prarodiče mnohem méně něhy, než holčičkám. Pro spoustu otců je zcela přirozené políbit svou dceru, ale syna?! Je to až k nevíře, jak je neobvyklé, aby otcové projevovali city něžnostmi ke svým synům. Mladí kluci se tak učí, že muži nepláčou a nemazlí se- nejsou přece ženské!!!

Hlavně neprojevovat city!!!

Tohle je heslo spousty mužů, ačkoliv si to ani neuvědomují. City jsou záležitosti ryze ženské. Muži mají vytvořené zábrany, které jim nedovolí ve dlouhodobém vztahu říkat např. “Miluji tě!”. Pro spoustu mužů je to velmi obtížné říci. Tyhle zábrany však jsou prolomeny pouze ve dvou případech. První případ nastane, kdy je muž intenzivně zamilován. V této době si mužské hormóny dělají co chtějí a tato hormonální bouře způsobuje, že muž chce být své lásce neustále nablízku. Druhým případem je sex. Každý muž ví, že něha patří k milostné předehře, kterou žena potřebuje, aby se vzrušila.

Nebojte se říci o doteky!

Bohužel, ženám nestačí něha pouze v období zamilování a před sexem. My potřebujeme něhu mnohem častěji! Mnoho mužů si ani neuvědomuje, že láskyplné objetí a něžnosti jsou pro nás mnohem více důležitější, než samotný sex. Jaká je šance, že tohle muži vůbec pochopí? Téměř nulová. Proto bychom se, milé ženy, neměly bát svým partnerům říci o doteky. Ovšem je velmi důležité, jak to partnerovi říci. Rozhodně se vyhněte žádostem typu: “Ty mě už nemiluješ, kdy jsi mě naposledy pohladil? Proč už nechceš být se mnou?” Tohle v muži něhu rozhodně nevyvolá, právě naopak. Stáhne se do sebe a něžností ještě ubude. Než si o něhu řeknete, je dobré vědět, jaký má váš partner k něžnostem vztah. Většině mužům se něžnosti líbi stejně jako ženám. Ale jsou i tací, kteří jednoduše něhu  a dotyky k životu nepotřebují. Nebojte se zeptat svého partnera, co cítí, když mu něhu dáváte vy.  Jaká je tedy správná prosba o něhu? Co takhle: “Dneska byl příšerný den. Mám chuť si k tobě jen tak lehnout a být s tebou.” Každý muž pochopí, že nechcete sex, ale jenom jeho objetí.

Mohlo by vás zajímat:  Předčasná ejakulace a vše o ní

Naučte se něžné nenápadné rituály

Něžné rituály pomáhájí uchovávat něhu. Nevíte, jaké rituály tím máme na mysli? Co takhle pusa při odchodu nebo při příchodu? Políbení na dobrou noc… Určitě i vy máte nějaké své rituály. Nebo nemáte a je na čase si je udělat! 🙂 Psychologové také doporučují, aby si partneři vyhradili denně chvilku jenom pro sebe. Stačí si společně vypít třeba kávu, dát si sklenku vína, při které si partneři spolu popovídají. Řešení problémů je však v této chvilce zakázáno! Právě tato chvilka je skvělým rituálem, který partnerům zabrání vzájemnému odcizení. Je velmi pravděpodobné, že čím více tato chvilka bude romantická, tím více něžností bude následovat.

Pět rad jak nenechat vášen vyhasnout

  1. Kromě každodenní chvilky určené jen pro vás a vašeho partnera si také vyhraďte jednou za měsíc večer, kdy se budete věnovat jen sami sobě. Zajděte si spolu někam na večeři, zatančit si, na romantickou procházku nočním městem, nebo společnou vanou…cokolik vás jen napadne
  2. Nebuďte stále spolu. Čím více tráví partneři vztah odděleně, tím více po sobě touží. Ale pozor, nepřežeňte to!  Vidět se jednou za měsíc také není příliš ideální
  3. Nebojte se flirtovat! Jak se svým partnerem, tak s jinými muži! Dodá vám to sebevědomí!
  4. Nebojte se být aktivní a začněte s něžnostmi vy!
  5. Zapomeňte na sexuální stereotypy! Měnte nejen polohy, ale i prostředí.
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení