Koření, které vám ochutí život, doslova!

Laugh
Zveřejněno: 7.4.2017

Existuje mnoho bylinek, kterými lze dochutit jídla tak, aby chutnala. Každý preferuje jiné bylinky, jeho chuťové smysly prahnout po něčem jiném. Ale o tom jindy. Dnes bude řeč o trošku jiném ochucovadlu. Budeme se bavit o koření, kterým lze ochutit náš vlastní život. O koření, které dodá našemu každodennímu životu smysl a řád.

Smích

Dnešní doba trošku převrací smysl vtipů. Vtipy měly odjakživa lidi bavit, ale neměly nikoho zesměšňovat – tento účel dnešní vtipy ale mnohdy mají. Ty nejobyčejnější vtipy však přežívají a stále umí vykouzlit úsměv na tváři. Úsměv, který prodlouží život, léčí zraněnou duši a sbližuje lidi. Smích patří do každodenního života a je důležití pro vztahy, ať už kamarádské, pracovní, či ty partnerské.

To, že je smích tak prospěšný, dokazuje i terapie postavená na smíchu – Geletoterapie. Nejde o nic víc, než o nemocniční klauny či tzv. pokoje smíchu. Na základě rozptýlení se nemocným a starým lidem alespoň na chviličku podaří zapomenout na všechna trápení a takto povzbuzená a pozitivní mysl hned přispěje k lepšímu hojení všech ran, ať už psychických, tak fyzických.

Tanec

Dříve bylo spoustu zábav, kam se chodilo tančit. TANČIT, ne poskakovat a opíjet se. Generace našich babiček a rodičů moc dobře věděla, proč tančit. Tanec je velmi intimní a lze při něm najít zcela nové já, které vás samotné možná dost překvapí.

Kromě toho, že jde o sport, kterým se lze udržet fit, jde o koření, kterým doplníte svůj život, nebo i partnerský vztah. Máte-li s partnerem problémy, najděte si příležitost k tanci. Klidně doma v obývacím pokoji, nebo vyrazte na ples. Nemusíte tančit jako profesionálové, stačí, když se semknete a za rytmu hudby budete kopírovat pohyby jeden druhého. Uvidíte sami, že to přinese něco nevšedního, nového, co budete chtít poznávat znovu a znovu.

Mohlo by vás zajímat:  Jsem homosexuál, přesto nejsem o nic horší

Umění

Všichni si najdeme nějakou sféru umění, která nám dovolí relaxovat, odprostit se od všedních problémů s prádlem, vařením, úklidem, prací… Umění je koření, které zná lidstvo už tisíce let. Ať se rozhodnete pro malbu, kresbu, hudbu, sochařství; ať už se rozhodnete umění sami tvořit, nebo se rozhodnete navštívit výstavy či autorská čtení – uvidíte, že se sami v něčem zhlédnete.

Toto koření se dá také sdílet s ostatními. Vyrazte na výstavu s kamarády, přečtěte si s partnerem stejnou knihu, diskutujte, sdělujte si své pocity a řešte byť jen na chvíli něco jiného, než práci!

Sex a vášeň

Kdo nečekal, že zmíníme i sex? Sex a vášeň patří k životu a potřebujeme je stejně tak jako vzduch. Zejména partnerské vztahy fungují nejen díky porozumění, nekonečné lásce, ale právě také díky dobře fungujícímu sexuálnímu životu. Samozřejmě se najdou tací, kteří toto koření potřebují méně, i tací, kteří jej potřebují více. Nakonec ale zjistíte, že vztah bude fungovat, dokud to bude fungovat v posteli, a je jedno, jak často!

 

Štítky: , , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení