Proč jsou ženy nevěrné?

Nevěra
Zveřejněno: 4.2.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Stejně jako muži, i ženy zcela otevřeně přiznávají, že mají rády sex. Díky dnešní otevřené době se již mnoho žen dokáže přiznat k faktu, že byly nevěrné. Podle posledních průzkumů se k nevěře dokonce přiznává 46 % žen. Díky tomuto zjištění je nyní naprosto jasné, že jsou ženy stejně tak nevěrné jako muži. Přesto však má ženská nevěra jiné důvody než ta mužská. Co tedy motivuje ženy k tomu, aby byly svým partnerům nevěrné?

Většina žen přistupuje k nevěře pouze a jen v případě, že se alespoň minimálně citově zainteresují. Jestliže z takového mimopartnerského vztahu cítí žena nulovou možnost citového prožívání, obvykle do takového vztahu ani nevstupují. V tomhle se ženy liší od mužů. Těm obvykle nečiní žádné problém mít sex s někým, ke komu nic necítí. Mužům jde především o dobývání. Z toho všeho vyplývá, že ženy se nedopouští nevěry, pokud kromě milostného potěšení nezíská také potěšení citové.

Ženy dokáží mít častěji dva vztahy, pokud se v obou cítí být emočně angažované. Pokud se cítí dostatečně milované v jednom vztahu, neuchylují se k nevěře. Jestliže tak tomu není, nečiní jim problém budovat vztah druhý. Naopak muži velmi často vyhledávají sexuální rozptýlení mimo partnerskou ložnici i v případě, kdy svůj oficiální vztah považují za zcela spokojený – jak emočně, tak fyzicky. Proč tedy muži přistupují k nevěře, pokud jsou se vztahem naprosto spokojení? Většinou je to z důvodu chybějícího pocitu sexuální svobody.

Všechny tyto důvody vedou jednoznačnému závěru – ženy se uchylují k nevěře v momentě, kdy jim chybí pocit lásky, něhy a pozornosti. Ženská nevěra je tedy výjimečně pouze sexuální. Každá žena se dopouští nevěry z jiného důvodu, ale obecně lze říci, že jsou tyto důvody velmi podobné.

Proč jsou ženy nevěrné?

Proč se tedy ženy dopouští nevěry?

Existuje několik důvodů, proč se nespokojené ženy dopouští nevěry. Pojďme si je vyjmenovat, abychom si v nich udělali trošku jasno.

1. Nízké sebevědomí

Přesně tak, nízké sebevědomí je významným důvodem pro ženskou nevěru. Nízké sebevědomí však nemusí nutně znamenat pouze a jen nespokojenost se svým tělem a dokazování si, že jsou ženy ještě pro někoho přitažlivé. Nízké sebevědomí v tomto případě znamená, že většina žen přestává o sebe pečovat na úkor muže či rodiny. Jsou přece důležitější věci, než nechat rodinu tak a zajít si do sauny a dopřát si péči pro sebe sama. Ženy si velmi často myslí, že je podstatně důležitější věnovat pozornost dětem či muži, než sama sobě. Jednoduše řečeno, k nevěře se ženy uchylují z toho důvodu, že jim muži neříkají dostatečně často, že jsou krásné, přitažlivé a pro ně nepostradatelné. A ruku na srdce, milí muži, přiznejte se, jak často své ženě či partnerce říkáte, že je pro vás opravdu důležitá? Pokud tedy žena necítí ze strany partnera pocit lásky a přidá-li se k tomu také pocit, že si nezaslouží odpočinek a péči o sebe sama a veškerou energii musí věnovat práci, rodině, dětem a muži, duševní vyprahlost nenechá na sebe dlouho čekat. A pak ženy od nevěry dělí už jen malý krůček.

Mohlo by vás zajímat:  Jak přestat kouřit aneb Proč a jak to zvládnout

2. Pocit osamělosti

Mnoho žen v dlouhodobém vztahu sklouznou z role milenky, partnerky či přítelkyně do role matky, manželky, uklízečky a kuchařky. Jakmile žena začne pociťovat pocit osamělosti, je zle. Ženy potřebují sdílet intimitu nejen fyzickou, ale také duševní – tzn. pocit, že máme s kým sdílet večery, dny, víkendy a prožitky – prostě život. Jestliže jste s partnerem nechali dojít váš vztah do tohoto stavu, dříve nebo později se začnete zamýšlet nad tím, že vám život utíká mezi prsty a že nežijete. Dopřejte si tedy místo vždy dokonale uklizeného bytu čas pro sebe a svého muže, kdy si budete povídat o všemožných hloupostech – kdy budete prostě a jednoduše spolu. A nezapomínejte také na své kamarádky. Zatímco si některé ženy nyní říkají, že tohle si prostě nemohou dovolit, protože na to nemají čas, měly by si uvědomit, že tohle NENÍ ZTRÁTOU ČASU, ale jedná se o psychohygienu, která je pro zdravý rozum a zdravou duši naprosto nepostradatelná.

3. Jiskřičky vyhasly

Ať už jste vdané či zadané, nezapomínejte komunikovat se zbytkem světa. Nebraňte se poznávání dalších mužů. Naučte se přijímat komplimenty od cizích mužů aniž byste je shazovala jakoukoliv poznámkou. Jste dokonalá přesně taková, jaká jste. Uvědomíte-li si to, naučíte-li se přijímat komplimenty, stanou-li se součásti vašeho běžného života, pak nebudete mít pocit výjimečnosti v případě, kdy vám někdo zalichotí a nebudete mít potřebu se takovému muži okamžitě oddat, protože si vás konečně někdo všiml. Je to tedy dobrá prevence před nevěrou.

4. Pomsta

Některé ženy se uchylují k nevěře z na první pohled prostého důvodu – pomsty. Pomsta však v sobě ukrývá podstatně více. Jestliže si nepřipadáte dostatečně dobrá pro svého muže, může se z toho zrodit pomsta. Bohužel, touto pomstou sice svému muži můžete ublížit, ale ublížíte také sobě. Naučte se tedy být polovičatá. Nemusíte být nejlepší kuchařkou všech dob. Naučte se přijmout sebe sama se svými chybami. Podívejte se kolem sebe – máte ve svém okolí opravdu někoho dokonalého ve všech směrech? Myslím, že ne. Nemusíte být tedy naprosto dokonalá ani vy.

Mohlo by vás zajímat:  Sociální deprivace: Jak se projevuje? A dá se nějak zvládnout?

5. Absence opory a podpory

Každá žena potřebuje mít v muži oporu a pocit podpory stejně jako totéž muži potřebují od svých žen. Všichni chceme slyšet, že jsme dobří a že obstojíme, protože na to máme. Je velmi snadné propadnout frustraci, že se nám nic nedaří. Od toho jsou ale partneři, aby nás v takové chvíli podrželi a připomněli nám, že život se skládá z úspěchů i neúspěchů. A že neúspěch neznamená, že jsme špatné či neschopné.

Ubránit se nevěře je pro mnohé nesmírně těžké. Pouze vyrovnaní a citově zralí jedinci nemají potřebu utíkat ze vztahu. Lidé, kteří jsou smíření sami se sebou, ví, že některými věcmi se prostě opravdu nemá cenu zabývat.  Tito lidé proplouvají životem lépe než ti, kteří se snaží vše a za každou cenu lámat přes koleno. Každý den jste to pouze vy, kdo má svůj život ve vlastních rukou a jen vy si zvolíte, jaký dnešní den bude a jak jej budete prožívat. Dospějte a přijměte život do vlastních rukou.

[yop_poll id=”36″] [yop_poll id=”37″]

 

Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení